Apostolat Margaretka

Apostolat „Margaretka” to apostolat modlitwy za kap??anów. Nazwa apostolatu pochodzi od symbolicznego kwiatka, w centrum którego wpisuje siÄ? imiÄ? kap??ana, a wokó?? niego  na siedmiu p??atkach imiona osób podejmujÄ?cych modlitwÄ?, którÄ? przed Naj??wiÄ?tszym Sakramentem sk??adajÄ? przyrzeczenie wieczystej modlitwy. PrzyrzekajÄ?, ??e przez ca??e ??ycie w okre??lonym dniu tygodnia bÄ?dÄ? modliÄ? siÄ? za wybranego kap??ana. Nie przez miesiÄ?c, nie przez rok, ale przez ca??e ??ycie! Pierwsza taka „Margaretka” powsta??a w Medjugorie.

Uroczysto??Ä? Niepokalanego PoczÄ?cia Naj??wiÄ?tszej Marii Panny stanowi??a wspania??Ä? okazjÄ? by odpowiedzieÄ? na apel Maryi o modlitwÄ? za Kap??anów. Matka Bo??a pragnie aby Ko??ció?? kocha?? swoich kap??anów, gdy?? ka??dy kap??an jest jak Moj??esz prowadzÄ?cy swój lud. Bez Kap??anów nie ma sakramentalnego ??ycia i Eucharystii. 8 grudnia 2008 roku w naszej parafii w trakcie Mszy ??wiÄ?tej o godzinie 18.30 zosta??o z??o??one uroczy??cie, przed Naj??wiÄ?tszym Sakramentem, przyrzeczenie wieczystej modlitwy za kap??anów. Grupa wiernych objÄ???a swojÄ? modlitwÄ? obecnych i by??ych kap??anów pos??ugujÄ?cych w naszej parafii:

Ks. Kanonika Janusza Onyfryjuka,  Ks. Piotra Radzikowskiego,
Ks. Wies??awa MuÄ?kÄ?, Ks. Paw??a Zazuniaka,
??p. Ks. Rezydenta Bernarda Waszczuka,
Ks. Andrzeja Danieluka, Ks. Stanis??awa ZajkÄ?,
Ks. Adama Pietrusika, Ks. Jacka Szostakiewicza,
Franciszkanina Ojca Eligiusza.

Wierni odmawiajÄ? specjalnÄ? modlitwÄ? za kap??anów oraz koronkÄ? MedjugorskÄ?:
WierzÄ? w Boga Ojca, 7x Ojcze nasz, Zdrowa?? Maryjo i Chwa??a Ojcu.

A mo??e i Ty, Droga Siostro, Drogi Bracie w Chrystusie,
do??Ä?czysz do naszego parafialnego apostolatu modlitwy za Kap??anów?

InicjatorkÄ? apostolatu w par. B??. Honorata Ko??mi??skiego
jest Pani Janina ??aluk. (tel. 083-342-08-57).
Zapraszamy.