Odwiedzin: 403167
Aktualności

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 160

Dodano: 19 Maj 2024

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024 r.

 

1.     Dzisiejszą niedzielą kończymy okres wielkanocny i wchodzimy w czas zwykły w ciągu roku. Jeszcze przez tydzień można zadośćuczynić przykazaniu o spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

2.     Dzieci klas IV przeżywają dzisiaj o godz. 11.00 uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej,

 

3.     Jutro będziemy obchodzili Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. wg porządku dni zwykłych.

 

4.     We sobotę 25 maja w czasie Mszy św. wieczorowej będziemy modlić się w intencji ochrony życia dzieci poczętych a nienarodzonych.

 

5.     W sobotę, 25 maja 2024 r. w Leśnej Podlaskiej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości. W tym roku hasłem przewodnim pielgrzymki są słowa: „Trzeźwość Polską Racją Stanu”, Rozpoczęcie o godz. 12.00, zakończenie Apelem o godz. 21.00

 

6.     Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej. W Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Rozpoczęcie o godz. 10.00, konferencja siostra Małgorzaty Lekan, dominikanki, która jest autorką książki „Boska ja. Kobiecy przewodnik po mieście, którym jesteś.”. Następnie Eucharystia, której przewodniczyć będzie Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

 

 7.     W niedzielę 26 maja o godz.19.30 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej uroczyste Nieszpory połączone z dramatem liturgicznym „Ludes Danielis" Wykonawcami są wybitni śpiewacy z Polski i innych krajów europejskich. Ten wyjątkowy średniowieczny dramat liturgiczny będzie wykonywany dopiero po raz 4 w Polsce. Wydarzenie to inauguruje Dni Dwóch Tradycji, które przez cały tydzień będą odbywały w Kostomłotach.

 

 8.     W dniach 31 maja - 2 czerwca 2024r. odbędzie się „Jerycho Młodych” w Pratulinie. Zapraszamy młodzież do udziału. Zapisy u ks. Mariusza.

 

9.     Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025. Przyjmowanie wniosków trwa do 14 czerwca 2024 r.

Więcej informacji o ofercie szkoły znajdziemy na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Katolickiego Liceum.

Katolickie Przedszkole im. Bł. H. Koźmińskiego w Białej Podlaskiej informuje, że są jeszcze wolne miejsca do grupy 3-latków.

 

10.                       W tym roku mija dziesiąta rocznica ingresu Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy do Katedry Siedleckiej. Z tej okazji w piątek, 24 maja br., we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, o godz. 12.00 w Katedrze Siedleckiej, będzie sprawowana Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Pasterza Diecezji.

 

11.                       Także 24 maja obchodzimy jubileusz 150-lecia Bialskiej Straży Pożarnej. O godz. 9.00 wystawa sprzętu pożarniczego na Placu Wolności, Msza św. w kościele św. Antoniego o godz. 12.00. Następnie przemarsz na Plac Wolności i Uroczysty Apel, potem przemarsz pod dawny Dom Strażaka na ul. Artyleryjską 1 i odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Komendant Miejski serdecznie zaprasza.

 

12.                       Duszpasterstwo Harcerzy i Harcerek w dniu 16 czerwca organizuje zlot 40 lecia. Prosimy o zgłaszanie swojej obecności. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

 

13.                       Firma EKOTERMA zaprasza wszystkich zainteresowanych , mieszkańców domów jednorodzinnych, na spotkanie, które odbędzie się 28.05. 2024 o godzinie 18:00 w Sali Matki Teresy. Można będzie dowiedzieć się, jak pozyskać dotacje na wymianę pieca, ocieplenie budynku, stropu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Ile mniej więcej czasu trwa cały proces, od pozyskania dotacji do realizacji inwestycji. Jakie są maksymalne dotacje, które można pozyskać.

 

 14.                       Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W bieżącym numerze „Echa Katolickiego":

 

 • Kiedy po ludzku brakuje nadziei, wkracza św. Rita. O rozwijającym się w naszej diecezji kulcie świętej od róż - w dziele „formacja”. Do numeru dołączony jest obrazek z modlitwą do św. Rity
 • Jak rozpoznać działanie Ducha Świętego i budować z Nim relację? W jakich sytuacjach szczególnie warto się do Niego zwracać? - w rozmowie „Echa”
 • Samo duchowe przeżycie Pierwszej Komunii św. - z psychologicznego punktu widzenia - jest niewystarczające i potrzebuje zewnętrznej oprawy. Jak zatem wyważyć właściwe proporcje?
 • Mija 25 lat od wizyty Ojca Świętego w Siedlcach. Jak nasza diecezja przygotowywała się do tego wydarzenia? Zachęcamy do lektury nowego cyklu „Echa”
 • W numerze relacja z Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin do Parczewa.

 

15.     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Józefa Zdunek i Rafał Kowalczuk. Wieczny  odpoczynek.......

 

 

Dodano: 19 Maj 2024
Więcej
Ogłoszenia 12 maja 2024 r

 

Ogłoszenia –VII Niedziela Wielkanocna 12 maja 2024 r.

 1.     Dzieci klas III przeżywają dzisiaj uroczystość I Komunii Świętej, od jutra dzieci rozpoczną obchody białego tygodnia.

2.     Jutro 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.15– różaniec przed Najśw. Sakramentem połączony z nabożeństwem majowym. Procesja Fatimska przejdzie też ulicami miasta - o godz. 18.00 rozpocznie się Msza św. w kościele św. Anny, następnie procesja przejdzie do kościoła św. Michała Archanioła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 3.     We wtorek święto św. Macieja Ap. A w czwartek św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Msze św. każdego dnia jak w dniu zwykłym.

 4.     Trwamy w czasie odmawiania nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 5.     W sobotę zapraszamy na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godzinie 18.00. Po niej modlitwa Godziną Czytań z Liturgii Godzin i następnie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00

 6.     Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca okres Wielkanocny.

7.     W czasie Mszy św. o godz. 11.00 uczniowie klas czwartych obejdą rocznicę I Komunii Świętej. Próba przed uroczystością w piątek po Mszy św. wieczorowej. Spowiedź w tygodniu w czasie Mszy św. wieczorowych.

8.     Także w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w kościele św. Antoniego odbędzie się kolejny etap V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wykonacy: Giorgio Matteoli (Rzym/Włochy) – flety proste i Mateusz Rzewuski  

9.     W piątek 17 maja w Leśnej Podlaskiej, w Sali 300 lecia przy bazylice odbędzie się spotkanie z prof. Zbigniewem Krysiakiem z Instytutu Myśli Schumana, który propaguje i wdraża w życie myśli społeczne sługi Bożego Roberta Schumana.

  10.                       Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:

 • Codzienność stała się ich drogą do świętości. W naszej diecezji rozpoczyna się peregrynacja relikwii rodziny Ulmów. Z numerem obrazek z modlitwą za ich wstawiennictwem.
 • Dzisiaj często brakuje chęci, by się Panem Bogiem zachwycić , tracić dla Niego swój czas, a przede wszystkim życie...W tekście „Do głębi serca”
 • Co św. Andrzej Bobola może wyprosić naszej ojczyźnie i dlaczego warto modlić się za jego wstawiennictwem?
 • Jakie są możliwe scenariusze w kontekście wojny na Ukrainie i dlaczego powinniśmy być czujni.-rozmowa z ekspertem
 • kłamstwach i manipulacjach jakimi posługują się środowiska proaborcyjne.
 • Jakie objawy daje chłoniak? O jego rodzajach i sposobach leczenia - w dziale „zdrowie”.

11.     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Dariusz Mazur. Wieczny  odpoczynek.......

 

 

Dodano: 12 Maj 2024
Więcej
Ogłoszenia 05 maja 2024 r

 

 

 

Ogłoszenia –VI Niedziela Wielkanocna 05 maja 2024 r.

 

 1.     Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Po procesji zmianka różańcowa.

 

 2.    Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni zwykłe o godz. 17.45 a w niedziele o i święta po Mszy św. o godz. 9.00.

 3.     W środę uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Msze św. jak w dniu zwykłym. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 pomodlimy się w intencji ks. Prałata Stanisława Zajko z racji imienin

 4.     We wtorek, środę i czwartek bezpośrednio po wieczorowej Mszy św. czyli ok. 18.30 zapraszamy dzieci klas III i ich rodziców na spotkania przygotowujące do przeżycia I Komunii św. W piątek próba generalna przed spowiedzią.

 5.     W sobotę o godz. 9.00 spowiedź dzieci przed I Komunią św.

 6.     Za tydzień w niedzielę 12 maja wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzieci klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Uroczystość odbędzie się o godz. 11.00.

 

 7.     W przyszłą niedzielę w Parczewie odbędzie się 13 Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin. Rozpocznie się od Mszy świętej o godz. 10.30 podczas której odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Potem konferencja ks. dr Grzegorza Czerwonki o błogosławionej Rodzinie Ulmów z Markowej. Państwo Marta i Krzysztof Kardaś, diecezjalni doradcy życia rodzinnego dadzą świadectwo, jaki wpływ na ich życie ma Bł. Rodzina Ulmów.

 

 

 Parafia Chrystusa Miłosiernego organizuje wyjazd autokarowy o godz. 8.00. Zapraszamy chętnych do wyjazdu. Można zapisać się na wyjazd w zakrystii

 

 8.     Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:

 

 • Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej rozwija się dynamicznie. Dlaczego warto wstąpić do Ruchu Szensztackiego?
 • 10 maja rozpoczyna się proces beatyfikacyjny Heleny Kmieć. Czym zasłużyła na miano świętej z sąsiedztwa? I jak działa na młodych?
 • Od hip-hopu do kapłaństwa - świadectwo powołania ks. Jakuba Bartczaka, gościa ostatniego Kongresu Liturgicznego w naszej diecezji
 • Uzależniony reaguje tylko na własne cierpienie. Jak mądrze pomagać m.in. alkoholikom, narkomanom - radzi ks. Marek Dziewiecki.
 •  

 

 

Dodano: 05 Maj 2024
Więcej
Ogłoszenia 28 kwietnia 2024 r

 

Ogłoszenia – V Niedziela Wielkanocna 28 kwietnia 2024 r.

 1.     We wtorek bezpośrednio po Mszy św. wieczorowej zapraszamy dzieci klas III i ich rodziców na kolejne spotkanie przygotowujące do I Komunii Św.

 2.     We środę rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe będzie odprawiane codziennie w dni zwykłe o godz.17.45 a w niedziele i uroczystości po Mszy św. o godz. 9.00

 3.     W czwartek 2 maja Dzień flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Wywieśmy flagi narodowe. W tym tygodniu w I czwartek miesiąca, w nabożeństwie majowym modlimy się o liczne, dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

 4.     W piątek 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym - o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 5.     W I sobotę miesiąca adorację po Mszy św. wieczorowej poprowadzi Legion Maryi.

6.     Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00, nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna, a później spotkanie Kół Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

 7.     W maju katechezy chrzcielne będą głoszone w parafii Chrystusa Miłosiernego. Od przyszłej niedzieli przez cztery kolejne niedziele, o godz. 18.00 zapraszamy rodziców, którzy planują chrzest swojego dziecka, rodziców chrzestnych, a także tych, którzy spodziewają się, że mogą zostać poproszeni aby taką funkcję pełnić.

 8.     Miejskie obchody 233rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się Mszą Św. w intencji Ojczyzny – 3 maja 2024 r. o godz. 11.30 w kościele św. Antoniego. Następnie uroczystości przy tablicy upamiętniającej fakt podpisania Konstytucji 3 Maja a w przyszłą niedzielę 5 maja odbędą się miejskie uroczystości Święta 34 Pułku Piechoty. Rozpoczną się od złożenia kwiatów pod pomnikiem przy ul. Warszawskiej a następnie Msza Św. i intencji Ojczyzny w kościele św. Antoniego o godz. 11.30.

 9.     Na stoliku za ławkami do nabycia Echo Katolickie.

Od nabożeństwa majowego do zawierzenia Maryi - świadectwo duszpasterza osób zawierzonych.

Śnimy na jawie, a pobudka może być bolesna - czy dzisiaj jest miejsce na patriotyzm, mówi w rozmowie „Echa” prof. Wojciech Roszkowski.

Życie ludzkie jest coraz „tańsze”. Eutanazja dla „ludzi zmęczonych życiem” to pomysł chorego umysłu czy efekt życia bez Boga? - w artykule „Coraz ciemniej”.

Po czym możemy poznać, że grozi nam utrata słuchu? - odpowiedź w dziale „zdrowie”

W numerze także materiały formacyjne dla kół Żywego Różańca oraz relacja z Diecezjalnego Kongresu Służby Liturgicznej

10.     Apostolat Modlitwy i Postu za kapłanów „Złota Róża” zaprasza do włączenia się w dzieło modlitwy. Przed kościołem po Mszy św. rozdają ulotki z informacją o swojej grupie i zadaniach. Zachęcamy do włączenia się w dzieło tej grupy modlitewnej

 

 

 

Dodano: 28 Kwiecień 2024
Więcej

 

Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkanocna 21 kwietnia 2024 r.

 1.     Przeżywana dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Modlimy się w intencji naszego Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.

 2.     Wczoraj trzech naszych ministrantów uczestniczących w Kongresie Służby Liturgicznej w Siedlcach zostało przez ks. Biskupa dołączonych do grona lektorów. Życzymy im wielu Bożych łask i wytrwałości w służbie przy ołtarzu w naszej parafii.

 3.     We wtorek uroczystość św. Wojciecha- głównego patrona Polski. Msze św. według porządku dnia zwykłego.

4.     W czwartek 25 kwietnia - święto św. Marka Ewangelisty, przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.30 różaniec w intencji obrony życia.

W tym dniu mija też 2 rocz. śmierci ks. Prałata Janusza Onufryjuka. We Mszy św. o godz. 7.00 prosimy o dar życia wiecznego dla niego.

 5.     W niedzielę 12 maja dzieci klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Uroczystość odbędzie się o godz. 11.00. Spotkanie dla dzieci i rodziców przed I Komunią Św. odbędzie się w piątek 26 kwietnia- po wieczorowej Mszy św.

Uroczystość Rocznicy I Komunii św. dla klas IV odbędzie się 19 maja.

 6.     Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej prowadzi nabór uczniów do klas pierwszych technikum. Dyrekcja i cała społeczność szkolna zachęcają do skorzystania z oferty edukacyjnej szkoły dostępnej na stronie internetowej www.zsckr.edu.pl.       

 7.     Na stoliku za ławkami do nabycia Echo Katolickie. W nowym numerze:

·        Pan Bóg daje tyle powołań , na ile jest zapotrzebowanie. Ale mamy coraz mniej księży przy ołtarzu. Co jest tego powodem

 

·        Aborcja nigdy nie pozostaje bez wpływu na psychikę kobiety - świadectwa matek, które przez dziesięciolecia nie potrafią uporać się z traumą

·        Niewyciszanie telefonu, żucie gumy, hałasujące dzieci- czego nie wypada robić w kościele?

·        Lewicowy paradygmat zakłada, że za wszelką cenę należy unikać „urażania innych”. Co to znaczy i gdzie leżą granice tolerancji i wolności?

·        Nadciśnienie przez wiele lat może nie dawać objawów, ale to cichy zabójca. Jak mu zapobiegać?

7.     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Mirosław Krysztofiuk, Janina Michałowska, Franciszek Frończuk.  Wieczny odpoczynek ...

 

 

Dodano: 21 Kwiecień 2024
Więcej
Ogłoszenia 14 kwietnia 2024 r

  

III Niedziela Wielkanocna 14.04.2024 r.

 1.     Dzisiejsza niedziela rozpoczyna też Tydzień Biblijny. Poświęćmy czas na lekturę Pisma św., na poznawanie i rozważanie Bożego Słowa skierowanego do nas.

 2.     W każdą niedziele o godz. 8.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji naszej Ojczyzny.

 3.     Wspólnoty Neokatechumenalne odpowiadając na apel papieża Franciszka, aby wychodzić z Ewangelią na place i ulice miejscowości do ludzi zagubionych i żyjących w samotności, zapraszają dzisiaj o godz.15.30 na spotkanie ewangelizacyjne na Placu Wolności . Zapraszają wierzących i niewierzących, samotnych i rodziny z dziećmi.

 4.     We wtorek o godz. 18.00 w Sali Matki Teresy w nowym budynku zapraszamy po odbiór strojów na uroczystość I Komunii św.

 5.     Wojciech Sumliński i Witold Gadowski zapraszają na spotkanie poświęcone działalności Ruchu Obrony Polaków i rozmowę o sytuacji Polski w obliczu narastających zagrożeń - spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 19 kwietnia, o godzinie 19 00 w dolnym Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy ulicy Długiej w Białej Podlaskiej. Wstęp wolny.

 6.     Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:

 • Regularne czytanie Pisma Świętego pozwala poznać nam siebie - od czego zacząć przygodę ze słowem Bożym?
 • Dlaczego o „Ojcze nasz” mówi się, że jest modlitwą doskonałą?
 • Kto popiera aborcję, wyklucza siebie z Kościoła. Nie zdajemy sobie sprawy, że dokonanie jej pociąga za sobą ekskomunikę - w rozmowie z teologiem moralistą.
 • Policjant nie dopuścił kapłana do umierających. Tymczasem jako katolicy mamy swoje prawa.
 • Presja, emocje, pośpiech - na tym bazują przestępcy. Jak nie dać się oszukać metodą na wnuczka, policjanta, pracownika banku?

7.     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Antoni Szymanowicz. Wieczny odpoczynek.......

 

 

Dodano: 14 Kwiecień 2024
Więcej
Ogłoszenia 07 kwietnia 2024 r

 

II Niedziela Wielkanocna Niedziela Miłosierdzia Bożego 07.04.2024 r.

 1.     Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzimy patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiary dzisiaj składane zostaną przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Dziękujemy też dzisiaj wszystkim darczyńcom za jałmużnę złożoną w okresie Wielkiego Postu do „skrzyni miłosierdzia", zarówno za dary materialne jak i w formie pieniężnej. Bóg zapłać.

2.     W niedziele o godz. 8.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji naszej Ojczyzny.

 3.     Jutro obchodzimy liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msze św. jak w dzień zwykły: 6.20, 7.00, 9.00 i 18.00. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 podejmiemy dzieło Duchowej adopcji. (adoptujący dziecko niech przyniosą świecę). Pod chórem jest wyłożona Księga, do której wpisują się podejmujący duchową adopcję. Zachęcamy do ponownego podjęcia duchowej adopcji dziecka wszystkie osoby, które już uczestniczyły w tym pobożnym dziele oraz nowych chętnych.

 4.     Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio" oraz Green Office Ecologic Sp. z.o.o. przeprowadza co pewien czas zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy.

W naszej parafii zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy kościele do dnia 12 kwietnia (piątek) do godziny 10.00 (wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic). Zużyty sprzęt można przywozić i składać przy parkingu koło plebanii (za choinkami).

Zapraszamy do włączenia się w to dzieło.

 5.     Ojcowskie Kluby działające w diecezji siedleckiej zapraszają mężczyzn a szczególnie ojców na Ojcowski Poligon Duchowy.

Odbędzie się on 13 kwietnia 2024 w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej.  Początek o godz.19.00. Hasło tegorocznego spotkania brzmi „Przywilejem Ojca jest brać odpowiedzialność na siebie”

W części konferencyjnej spotkania będzie można usłyszeć konferencję i świadectwa o tym, jakie znaczenie na to kim jestem dzisiaj, jaką mam postawę, miało odpowiedzialne wychowanie przez Ojca. Czas spotkania wypełni wspólna modlitwa podczas nabożeństwa „Drogi Światła”. Centralnym punktem będzie Eucharystia o północy. Szczegóły na plakacie.

 6.     Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza do uczestnictwa we Mszy Świętej w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, która odbędzie się 10 kwietnia 2024 r. o godz. 9.00 w kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej. Następnie odbędzie się złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku.

7.     Wspólnoty Neokatechumenalne odpowiadając na apel papieża Franciszka, aby wychodzić z Ewangelią na place i ulice miejscowości do ludzi zagubionych i żyjących w samotności, zapraszają w niedzielę 14 kwietnia o godz.15.30 na spotkanie ewangelizacyjne na Placu Wolności . Zapraszają wierzących i niewierzących, samotnych i rodziny z dziećmi.

8.     Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:

·        Obietnice Jezusa przekazane przez św. s. Faustynę spełniają się na naszych oczach. O formach kultu Bożego Miłosierdzia - w dziale „Formacja”.

·        Byli o krok od zabicia swojego dziecka - Dziś odważnie mówią, że Bóg uratował ich od największego grzechu i błędu - świadectwo rodziców 7-letniego Kacpra

·        Dyskusja o dopuszczalności aborcji przyjmuje ostry bieg. Jak do tej kwestii powinien podchodzić katolik? - w rozmowie „Echa”.

·        Od miesięcy słyszymy, że wszystko, co ma w nazwie „katolicki”, jest podejrzane. Chodzi o zastraszanie ludzie Kościoła?

·        O kontrowersyjnych zmianach w polskiej edukacji, o lekturach i historycznych zagadnieniach, które mają zniknąć ze szkolnego programu.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Krystyna Moczulska, Apolonia Suprynowicz i Irena Rychlik-Żuk. Wieczny odpoczynek.......

 

 

Dodano: 07 Kwiecień 2024
Więcej
Ogłoszenia 01 kwietnia 2024 r

 

 

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – 01.04.2024 r.

 

 

 

1.               Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie uroczystości Triduum Paschalnego i świąt Wielkanocy. Wszystkim, którzy z ks. Mariuszem Nejranowskim i ks. Mariuszem Czerwińskim przygotowali dekoracje, całej Służbie liturgicznej, ministrantom i lektorom, czytającym i śpiewającym - za przygotowanie i udział w liturgii.

Dziękujemy także za wszelkie ofiary składane na kwiaty do Grobu pańskiego, zarówno w czasie Drogi Krzyżowej jak i od poszczególnych osób.

 2.               Codziennie po Mszy św. wieczorowej nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

3.               W I czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

4.               We czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na koncert w wykonaniu    Quintetu jazzowego w składzie:

Basia Pospieszalska - śpiew

Michał Sasinowski - saksofon

Krzysztof Pawłocki - gitara

Michał Bąk - kontrabas

Maksymilian Kreft - perkusja 

 Artyści wykonują tradycyjne pieśni wielkanocne w autorskich interpretacjach o zabarwieniu jazzowym, przeplatane żywymi improwizacjami, które podkreślają radosny charakter tego okresu. 

 Między innymi w repertuarze znajdą się pieśni takie jak:

·        Wesel się Królowo miła 

·        Zwycięzca śmierci

·        Chrystus Zmartwychwstan jest

·        Otrzyjcie już łzy płaczący 

·        Wesoły nam dzień dziś nastał 

·        O dniu radosny pełen chwał 

Zapraszamy do wysłuchania koncertu

 5.               W piątek ponieważ trwa Oktawa Wielkanocy i ma ona charakter liturgicznej uroczystości - nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.               Od piątku rozpocznie się po wieczorowej Mszy św. Triduum przed Dniem Świętości Życia. Modlimy się w intencji obrony życia nienarodzonych.

7.               W sobotę z racji I soboty miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. O poprowadzenie prosimy Diakonię Życia.

 8.               Na stoliku pod chórem od jutra będzie wyłożona jest księga Duchowej Adopcji. Zapraszamy tych, którzy chcą podjąć się tej modlitwy o wpisywanie się do tej księgi. Uroczyste rozpoczęcie modlitwy będzie miało miejsce w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy w tym roku obchodzić wyjątkowo w poniedziałek  8 kwietnia.

9.               Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia – rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.  Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na działalność diecezjalnej Caritas . Po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najśw. Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca, procesja eucharystyczna, a później spotkanie Kół Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

10.         Parafia Chrystusa Miłosiernego w Niedzielę Miłosierdzia przeżywa główną uroczystość odpustową, połączoną z jubileuszem XX lecia  ustanowienia Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Uroczysta  Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa w  o godz. 12.30.

11.         Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego"

12.               W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Nina Jencz, Janina Kuszneruk i Marianna Głowacka. Wieczny odpoczynek….

 

 

 

 


 

 

Dodano: 02 Kwiecień 2024
Więcej

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 160

Projekt i wykonanie Orange Computers