Wielka Sobota 26.03.2016r

W dniu tradycyjnego wyciszenia nie sprawuje siÄ? mszy ??wiÄ?tych. G??ówny o??tarz pozostaje obna??ony. Przez ca??y dzie?? trwa adoracja Chrystusa z??o??onego do grobu. Zgodnie ze starym polskim obyczajem przy symbolicznej mogile Zbawiciela czuwa warta - stra??acy w galowych mundurach.
Wierni przychodzÄ? do ??wiÄ?ty??, w których kap??ani b??ogos??awiÄ? pokarmy przeznaczone na ??wiÄ?teczny stó??, czyli tzw. ??wiÄ?cone (??wiÄ?conkÄ?) — ko??czy siÄ? przecie?? czas postu. Modlitewna zaduma panuje do pó??nych godzin popo??udniowych.
Wieczorem rozpoczynajÄ? siÄ? obchody Wigilii.

Z racji rozpoczÄ?tego okresu wielkanocnego, wszyscy kap??ani sk??adajÄ? najserdeczniejsze ??yczenia wszystkim parafianom. ??yczymy by to radosne Alleluja wybrzmiewa??o i w sercach i w rodzinach.

Fotorelacja z Wielkiej Soboty

WiÄ?cej zdjÄ?Ä? TUTAJ