Og??oszenia - Szesnasta Niedziela Zwyk??a 17.07.2016r

W odczytanym przed chwilÄ? li??cie ksiÄ?dza biskupa us??yszeli??my zachÄ?tÄ? do zaanga??owania siÄ? w w wielkie prze??ycia jakie nas wkrótce czekajÄ?.
W ??rodÄ?, 20 lipca ok. godz. 17.00 przyjedzie  m??odzie?? na ??DM, bÄ?dÄ? u nas do 25 lipca. Razem  z naszÄ? m??odzie??Ä? bÄ?dÄ? uczestniczyli w katechezach od 8.30, w spotkaniach w grupach, wyjadÄ? do Siedlec i na wycieczkÄ? krajoznawczÄ? po naszym regionie. WezmÄ? udzia?? w Misterium MÄ?ki Pa??skiej. Niedziela bÄ?dzie dniem spÄ?dzonym z rodzinÄ?. Wspólna Msza ??w. z go??Ä?mi  z naszÄ? m??odzie??Ä? i rodzinami,    u których bÄ?dÄ? mieszkaÄ? o godz. 11.30. Po po??udniu zapraszamy wszystkich do Parku Radziwi????a. W poniedzia??ek, 25 lipca m??odzie?? wyjedzie do Krakowa. Ca??y program znajdziemy na plakacie w gablocie.

Drugie wydarzenie to 36 Pielgrzymka na JasnÄ? GórÄ?, zapraszamy do licznego udzia??u. Zapisy w dniach 29 – 31 lipca. Kto nie mo??e uczestniczyÄ? osobi??cie zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. Karty dla duchowych pielgrzymów  znajdujÄ? siÄ? w zakrystii.

Spotkanie jadÄ?cych pociÄ?giem do Krakowa na ??DM dzisiaj o godz. 19.00 w ko??ciele w parafii Narodzenia NMP na Brzeskiej.

W czasie wakacji Diakonia Mi??osierdzia przy naszej parafii w??Ä?cza siÄ? w ogólnopolskÄ? akcjÄ? „Tornister pe??en u??miechów”. Wyposa??ajÄ?c plecki w przybory szkolne mo??emy wspomóc dzieci z biedniejszych rodzin w celu wyrównania szans edukacyjnych.
Akcja skierowana jest do wszystkich osób, które chcÄ? i mogÄ? wyposa??yÄ? przynajmniej jedno dziecko z naszej parafii. Wszystkich darczy??ców zapraszamy po odbiór plecaków do ko??ca lipca, a przyniesienie wyposa??onych do zakrystii do 14 sierpnia. Informujemy równie??, ??e mo??emy zg??aszaÄ? potrzebujÄ?ce dzieci.
Szczegó??y akcji w gablocie, na stronie parafialnej, oraz w zakrystii.

W poniedzia??ek, 25 lipca przypada wspomnienie ??w. Krzysztofa, patrona kierowców.  Po Mszy ??w. wieczorowej pob??ogos??awimy pojazdy i ich u??ytkowników.

W Echu Kat. przeczytamy:

• Jak miasta naszego regionu przygotowujÄ? siÄ? do ??DM
  • O odpoczynku, niedzielnej Mszy ??w. i o tym co wolno w niedzielÄ?
  • Wszystko o barszczu Sosnowskiego, jak rozpoznaÄ? tÄ? gro??nÄ? ro??linÄ?
  • Czy trzeba baÄ? siÄ? raka.

W minionym tygodniu odeszli do wieczno??ci:  + Mieczys??aw Jakubowski, Bogumi??a Kaliszuk, Stanis??awa Szeszko, Bogumi??a Andrzejczuk, Teresa Kasak…..

Dodano: 17 Lipiec 2016