Og??oszenia - Dwudziesta Niedziela Zwyk??a 14.08.2016

Za zgodÄ? KsiÄ?dza Biskupa Kazimierza Gurdy dzisiaj po Mszach ??w. odbÄ?dzie siÄ? diecezjalna zbiórka ofiar do puszek na leczenie 23 letniej Katarzyny Janiszek. Zdiagnozowano u chorej guza mózgu i jedynÄ? nadziejÄ? na wyleczenie pozosta??a terapia w klinice w Niemczech, ale to przekracza mo??liwo??ci finansowe rodziny.

Jutro bÄ?dziemy obchodziÄ? uroczysto??Ä? WniebowziÄ?cia NMP, w polskiej tradycji nazwanÄ? Matki Bo??ej Zielnej. Jest to ??wiÄ?to nakazane, w które jeste??my zobowiÄ?zani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze ??w. w tym dniu tak jak w ka??dÄ? niedzielÄ? wakacyjnÄ?. Na zako??czenie Mszy ??w. pob??ogos??awimy przyniesione zio??a, owoce, warzywa i kwiaty.

Jutrzejsza uroczysto??Ä? to tak??e rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku,  tzw. Cud nad Wis??Ä? i ??wiÄ?to Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiÄ?tajmy o polskich   ??o??nierzach pe??niÄ?cych pokojowe misje w ró??nych zakÄ?tkach ??wiata.

G??ówne uroczysto??ci odpustowe w Le??nej Podlaskiej i Kodniu o godz. 12.00 , a na Woli suma odpustowa o 12.30. ( zob. gabl )

W ??rodÄ? na nowennie bÄ?dziemy siÄ? modliÄ? w intencji ks. Jacka z racji Imienin.

Nied??ugo rozpoczynamy nowy rok szkolny, spotkania grup i katechezy. Du??a sala katechetyczna jest prawie wyko??czona, ale brakuje nam krzese??. Kupimy takie same krzes??a jakie mamy w sali na dole czy nad zakrystiÄ?. Jedno kosztuje oko??o 100 z??. Prosimy o ofiary na ich zakup.

W bie??Ä?cym numerze Echa Katolickiego przeczytamy:

• Kim by??a matka ??w. o. Kolbe
  • Powrót do s??ów papie??a Franciszka powiedzianych podczas ??DM
  • Czy mówienie o Jezusie innym ludziom to zadanie tylko dla ksiÄ???y
  • Jakie zmiany czekajÄ? polskÄ? s??u??bÄ? zdrowia.

W minionym tygodniu odesz??y do Pana: + Teresa Misiejuk i Zofia No??y??ska……...

Dodano: 14 Sierpień 2016