Odwiedzin: 402014

Og??oszenia - Dwudziesta Siodma Niedziela Zwyk??a 02.10.2016

Na dzisiejszÄ? niedzielÄ? ks. biskup zaprasza do Pratulina mÄ???czyzn. Na 6 pa??dziernika zaprasza wszystkich, a szczególnie delegacje z parafii, w których znajdujÄ? siÄ?  relikwie B??ogos??awionych MÄ?czenników.  Wyjazd busem, 6 pa??dziernika o godz. 9.00 zapisy w zakrystii. 8 pa??dziernika m??odzie??,  15 pa??dziernika pojadÄ? wszyscy kap??ani, a 16 X przybÄ?dÄ? do Pratulina Osoby ??ycia Konsekrowanego. W ten sposób uczcimy 20 rocznicÄ? beatyfikacji naszych MÄ?czenników. Do??ó??my stara??, aby jak najliczniej zgromadziÄ? siÄ?  w pratuli??skim sanktuarium.
W Pratulinie rozpoczÄ???a siÄ?  budowa Domu Pielgrzyma, ka??da parafia otrzyma??a cegie??ki, które mo??na od dzisiaj nabyÄ? w zakrystii. Fundusze uzyskane z ich sprzeda??y wspomogÄ? dzie??o budowy.

Na skrzy??owaniu ul. Sitnicka i Glinki postawili??my dwa nowe krzy??e, które dzisiaj pob??ogos??awimy o godz. 17.00. DziÄ?kujemy tym, którzy podjÄ?li siÄ? tego dzie??a.

RozpoczÄ?li??my pa??dziernik – miesiÄ?c modlitwy ró??a??cowej, na którÄ? bÄ?dziemy siÄ? gromadziÄ? codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy doros??ych, m??odzie?? i dzieci.

W tym tygodniu przypadajÄ? pierwszy czwartek i pierwszy piÄ?tek miesiÄ?ca. W czwartek szczególnÄ? intencjÄ? wspólnej modlitwy ró??a??cowej bÄ?dÄ? kap??ani i powo??ania kap??a??skie.
W pierwszy piÄ?tek dodatkowa Msza ??w. o godz. 16.00, spowied?? od 15.30. W tym dniu przypada wspomnienie MB Ró??a??cowej.

W przysz??Ä? niedzielÄ? ju?? po raz 16 bÄ?dziemy w ca??ym kraju obchodziÄ? Dzie?? Papieski. To wspania??a okazja, aby zag??Ä?biÄ? siÄ? w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – ??wiÄ?tego Jana Paw??a II. BÄ?dziemy te?? mogli z??o??yÄ? do puszek ofiarÄ? na budowÄ? ??ywego pomnika Jana Paw??a II, materialnie wspierajÄ?c zdolnÄ?, lecz ubogÄ? m??odzie??.

Za dwa tygodnie bÄ?dziemy prze??ywali doroczny odpust parafialny z racji dnia patrona      b??. o. Honorata Ko??mi??skiego po??Ä?czony z 100 rocznicÄ? jego ??mierci.
7 pa??dziernika rozpoczniemy nowennÄ? ku czci naszego patrona, a w przysz??ym tygodniu od 12 – 14 pa??dziernika 40 – godzinne nabo??e??stwo.

Stowarzyszenie Pomocy DziewczÄ?tom zaprasza na kurs aktywizacji zawodowej ze szkoleniem opiekunek-szczegó??y w gabl.

Centrum Edukacji i Pracy M??odzie??y OHP w Bia??ej Podlaskiej zaprasza osoby nie uczÄ?ce siÄ? i nie pracujÄ?ce i z lekkim stopniem niepe??nosprawno??ci do udzia??u w projekcie: „Akcja Aktywizacja”. Projekt ma pomóc w podniesieniu kwalifikacji zawodowych i znalezieniu pracy.- szczegó??y w gabl.

• B??. MÄ?czennicy wyjÄ?tkowo skutecznie orÄ?dujÄ? za nami
  • Jak diecezja przygotowywa??a siÄ? do beatyfikacji
  • Masowe zsy??ki unitów w g??Ä?b Rosji
  • Historia Konrada Greczuka, który przyczyni?? siÄ? do przechowania pamiÄ?ci o mÄ?cze??stwie unitów.

W minionym tygodniu odesz??a do wieczno??ci + Danieluk Jadwiga

Dodano: 02 Październik 2016