Odwiedzin: 402013

19-20 listopad wspomnienie ??w. Cecylii, patronki ??piewu i muzyki sakralnej

19 listopada 2016 roku odby?? siÄ? jubileusz 10-lecia chóru Cantores Honorati dzia??ajÄ?cego przy parafii p.w. B??ogos??awionego Honorata w Bia??ej Podlaskiej. Jubileusz rozpoczÄ???a uroczysta Msza ??wiÄ?ta a nastÄ?pnie odby?? siÄ? koncert jubileuszowy.
Przez 10 lat pracy chór uczestniczy?? w najwa??niejszych uroczysto??ciach naszej parafii oraz w ka??dÄ? niedzielÄ? u??wietnia?? swojÄ? obecno??ciÄ? MszÄ? ??wiÄ?tÄ?. CiÄ???ka praca i wiele prób owocowa??y piÄ?knymi koncertami w ca??ej Polsce i poza jej granicami. W 2011 roku chór przystÄ?pi?? do Federacji Pueri Cantores- miÄ?dzynarodowej organizacji skupiajÄ?cej m??odych ??piewaków ze wszystkich kontynentów, zgromadzonych wokó?? liturgii oraz niosÄ?cych ??wiatu orÄ?dzie pokoju.
Chór Cantores Honorati to nie tylko chórzy??ci ale tak??e dyrygenci, którzy swojÄ? ciÄ???kÄ? pracÄ? stworzyli tak zgrany zespó??. Za??o??yciel ks. Piotr Radzikowski, nastÄ?pnie p. Joanna Centkowska a obecnie p. Dominika Szeniawska - to oni stworzyli chór, który tak piÄ?knie modli siÄ? swoim ??piewem. Nie mo??na równie?? zapomnieÄ? o wspania??ych opiekunach duchowych, którzy przez 10 lat tak bardzo wspierajÄ? ten zespó?? - ks. Wies??aw MuÄ?ka oraz ks. Marek Strze??ysz. KolejnÄ? osobÄ?, która w??o??y??a nie tylko wiele pracy i czasu ale równie?? ca??e serce jest p. Hubert Kucharski, akompaniator i opiekun chóru.
WyjÄ?tkowe podziÄ?kowania nale??Ä? siÄ? ks. Proboszczowi Januszowi Onufryjukowi, który od samego poczÄ?tku istnienia chóru wspiera jego dzia??alno??Ä? oraz pomaga w organizacji wszelkich uroczysto??ci i wyjazdów chóralnych.???

WiÄ?cej zdjÄ?Ä? TUTAJ

22 listopada przypada wspomnienie ??w. Cecylii, Dziewicy i MÄ?czennicy, patronki ??piewu i muzyki sakralnej. Swoje ??wiÄ?to obchodzÄ? m.in. grupy muzyczne dzia??ajÄ?ce przy naszej parafii. SÄ? to: chór parafialny Cantores Honorati, schola m??odzie??owa oraz schola dzieciÄ?ca. Z tej okazji w niedzielÄ? 20 listopada o godz. 13.00 by??a sprawowana Msza ??wiÄ?ta dziÄ?kczynna za ich pos??ugÄ?, za prowadzenie ??piewu podczas ró??nych uroczysto??ciach ko??cielnych, liturgiach i nabo??e??stwach. SwojÄ? wdziÄ?czno??Ä? Panu Bogu zespo??y te wyrazi??y wspólnÄ? oprawÄ? muzycznÄ? w czasie ??wiÄ?tej Liturgii.???

Dodano: 19 Listopada 2016