Pierwsza Niedziela Adwentu 27.11.2016r

DzisiejszÄ?  pierwszÄ? niedzielÄ? Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który prze??ywaÄ? bÄ?dziemy pod has??em: „Id??cie i g??o??cie”. Adwent to radosne oczekiwanie na przyj??cie Pana.
Wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci bÄ?dÄ? odprawiane Msze ??w Roratnie w ??rody i soboty o godz. 6.00. Dwadzie??cia minut wcze??niej, w ??rody Nowenna, a w soboty Godzinki. Zapraszamy dzieci, m??odzie?? i doros??ych, w blasku ??wiat??a lampionów roratnich i ??wiec, rozbudzimy w naszych sercach oczekiwanie na przyj??cie Chrystusa.
Dobiega ko??ca ró??aniec wypominkowy:
                       dzisiaj            -      Rakowiska
                       poniedzia??ek   -  ul. Grunwaldzka, Honorata, Jana Paw??a II, Kwiatowa, Okrzei, Poprzeczna, Ró??ana, Unitów, ??ytnia
                       wtorek           -  Ul. Sitnicka, Osiedle Sitnickie
                       ??roda             - Wszystkich wiernych zmar??ych spoza parafii i kartki bez adresu

Dzisiaj przed ko??cio??em zbierane sÄ? podpisy pod EuropejskÄ? InicjatywÄ? ObywatelskÄ? „Mama, Tata i Dzieci”. Celem inicjatywy  jest zebranie do 10 grudnia jednego miliona podpisów popierajÄ?cych projekt prawa gwarantujÄ?cego, ??e w prawie UE „ma????e??stwo” bÄ?dzie rozumiane jako zwiÄ?zek kobiety i mÄ???czyzny i odpowiednio do tego rozumiane bÄ?dzie pojÄ?cie rodziny. Mo??na te?? sk??adaÄ? podpisy przez stronÄ? www.mamatatai dzieci.pl.

W tym tygodniu w I czwartek bÄ?dziemy wspominaÄ? ustanowienie Eucharystii i sakramentu kap??a??stwa, po Mszy ??w. wieczorowej adoracja Naj??wiÄ?tszego Sakramentu. W I piÄ?tek dodatkowa Msza ??w. i 16.00 spowied?? od 15.30. W I sobotÄ? po Mszy ??w. wieczorowej adoracja N.S. do 21.00.

W I niedzielÄ? po Mszy ??w. o godz. 10.00 adoracja Naj??wiÄ?tszego Sakramentu o godz. 11.30 bÄ?dziemy dziÄ?kowaÄ? Bogu za osobÄ? naszego patrona b??. o. Honorata i modliÄ? siÄ? o jego kanonizacjÄ?. B??ogos??awiony o. Honorat przez Sejm Rzeczpospolitej zosta?? og??oszony Patronem  Roku 2017. Dlatego og??aszamy ju?? dwa tygodnie o pielgrzymce do Nowego Miasta nad PilicÄ?, ??e wypada w dniu 16 grudnia tam byÄ?, ale chÄ?tnych brakuje.

Za tydzie?? bÄ?dzie niedziela pomocy  Ko??cio??owi na Wschodzie, zbiórka ofiar do puszek.

Za tydzie?? rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, przeprowadzi je o. kapucyn Grzegorz Filipiuk pochodzÄ?cy z Bia??ej podlaskiej. Program Rekolekcji………

Od dzisiaj mo??emy nabywaÄ? ??wiece wigilijne. Uzyskane pieniÄ?dze przeka??emy diecezjalnej Caritas.

Pan organista rozniesie op??atki:
- poniedzia??ek od 17.00     ul. Janowska    66A, 66B, 68, 70A
- wtorek       od 16.30     ul. Janowska    74A,     od 19.00   76
- ??roda
od 16.30     ul. Janowska     80       od 19.00    78
- czwartek    od 16.30     ul. Janowska     82
- piÄ?tek        od 16.30     ul.  Okopowa    18 – 28
- sobota       od 12.00     ul.  Radziw????owska, b??. Honorata, Grunwaldzka.

Przez czas Adwentu i Bo??ego Narodzenia dekoracje w naszym ko??ciele stanowi obraz ??wiÄ?tej Rodziny chcemy przez to daÄ? wyraz naszej trosce o rodziny i wdziÄ?czno??Ä? wobec tych rodziców, którzy prawdziwie z mi??o??ciÄ? i zaanga??owaniem dbajÄ? o wychowanie swych dzieci. Prosimy chÄ?tne rodziny, o wykonanie swego zdjÄ?cia rodzinnego umieszczenie w ramce, przyniesienie do ko??cio??a i umieszczenie obok ikony ??wiÄ?tej Rodziny.

DziÄ?kujemy cz??onkom Domowego Ko??cio??a za przygotowanie wie??ców adwentowych.

Za tydzie?? do busa przy ko??ciele bÄ?dzie mo??na przynie??Ä? dary, które podzielimy na paczki i dostarczymy najbardziej ubogim rodzinom. W ten sposób przy??Ä?czymy siÄ? do przed??wiÄ?tecznej akcji Rodzina – Rodzinie.

• Adwentowe okruchy
  • Co wypada, a co nie
  • O cichym zabójcy, czyli o czadzie
  • O bulimii, czyli chorobliwym ob??arstwie.

W minionym tygodniu odszed?? do wieczno??ci: +Zdzis??aw Pykacz

Dodano: 27 Listopada 2016