Czwarta Niedziela Adwentu 18.12.2016r

Coraz bli??ej do uroczysto??ci Narodzenia Pa??skiego. W sobotÄ? Wigilia, a potem kolejne ??wiÄ?teczne dni. Narodzenie DzieciÄ?tka Jezus powinni??my ??wiÄ?towaÄ? rado??nie i z  czystym sercem, przede wszystkim niech to bÄ?dzie prze??ycie religijne. PamiÄ?tajmy, ??e Pan Bóg wkracza w naszÄ? historiÄ? i przez to nadaje naszemu ??yciu Bo??y wymiar.

Liturgiczny obchód pamiÄ?tki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki sprawowanej o pó??nocy(pó?? godz. wcze??niej godzina czyta??) z soboty, 24 grudnia, na niedzielÄ?,
25 grudnia. Wcze??niej w naszych wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjnÄ?, chrze??cija??skÄ? oprawÄ? wigilijnej wieczerzy. Niech bÄ?dzie wspólna modlitwa, lektura Pisma ??wiÄ?tego o narodzeniu Zbawiciela ??wiata, ??amanie siÄ? op??atkiem (je??eli trzeba pojednanie), ??piew kolÄ?d i pastora??ek. Nie stawiamy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy te?? wstrzemiÄ???liwo??Ä? od potraw miÄ?snych.

W tym duchu przyjd??my na PasterkÄ? do naszej parafialnej ??wiÄ?tyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chciejmy byÄ? wierni tej tradycji.

PorzÄ?dek sprawowania Mszy ??w. niedzielny w pierwszy i drugi dzie?? ??wiÄ?t.

Od piÄ?tku odprawiamy codziennie o 17.40 NowennÄ? do DzieciÄ?tka Jezus.

Od 27 grudnia rozpocznie siÄ? wizyta duszpasterska zwana kolÄ?dÄ?. Zgromad??my siÄ? jak najliczniej na wspólnÄ? modlitwÄ? i b??ogos??awie??stwo domu. Przygotujmy o??tarzyk
z krzy??ykiem, ??wiecÄ? i wodÄ? ??wiÄ?conÄ?. Program wizyty podamy w ??wiÄ?ta.

DziÄ?kujemy diakonii mi??osierdzia z Domowego Ko??cio??a za przeprowadzenie akcji Rodzina-Rodzinie i wszystkim ofiarodawcom za przyniesienie darów dziÄ?ki którym wykonano ponad 100 paczek i dostarczono do najbardziej potrzebujÄ?cych.

Na sobotnie roraty zapraszamy dzieci, które z??o??y??y swoje postanowienia w ko??ciele przed ikona ??wiÄ?tej Rodziny.

W czwartek oko??o godz. 12.00 dostarczÄ? nam nieca??e dwie tony jab??ek- zapraszamy.

Harcerze przynie??li nam Betlejemskie ??wiat??o Pokoju, kto zechce je mieÄ? na ??wiÄ?ta niech przyjdzie do zakrystii.

M??odzie?? z Katolickiego Stowarzyszenia przed ko??cio??em rozprowadza sianko na stó?? wigilijny.

W Echu katolickim przeczytamy:

• Caritas Diecezji Siedleckiej organizuje w Siedlcach
    i Bia??ej Podlaskiej wigilijne spotkania
  • RozpoczÄ?cie roku duszpasterskiego „Z MaryjÄ? na drodze wiary
  • ??wiÄ?t nie prze??uwajmy, ale prze??ywajmy
  • Przeciwie??stwem wiary nie jest ateizm, ale ba??wochwalstwo
  • O renowacji obrazu El Greca „Ekstaza ??w. Franciszka”

W minionym tygodniu odeszla do wieczno??ci + Krystyna Wietrzy??ska

Dodano: 18 Grudzień 2016