Og??oszenia - Niedziela ??wiÄ?tej Bo??ej Rodzicielki Maryi 01.01.2017 r

W pierwszy dzie?? nowego roku Pa??skiego 2017 Ko??ció?? celebruje liturgicznÄ? uroczysto??Ä? ??wiÄ?tej Bo??ej Rodzicielki Maryi. Stajemy obok Maryi Matki Bo??ej, proszÄ?c Trójjedynego Boga o b??ogos??awie??stwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i ca??ego ??wiata.
Dzie?? dzisiejszy jest te?? obchodzony jako ??wiatowy Dzie?? Modlitw o Pokój, a za publiczne odmówienie lub od??piewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjd??, mo??na zyskaÄ? odpust zupe??ny.

We wtorek, 3 stycznia, wspominamy Naj??wiÄ?tsze ImiÄ? Jezus.

W pierwszy czwartek miesiÄ?ca bÄ?dziemy siÄ? modliÄ? o liczne i dobre powo??ania kap??a??skie, a w pierwszy piÄ?tek miesiÄ?ca przepraszamy Bo??e Serce za brak mi??o??ci, za lekcewa??enie Bo??ych darów, zw??aszcza Eucharystii. W pierwszÄ? sobotÄ? po Mszy ??w. wieczorowej adoracja Naj??wiÄ?tszego Sakramentu do 21.00.

W piÄ?tek, 6 stycznia, przypada uroczysto??Ä? Objawienia Pa??skiego, w naszej tradycji zwana ??wiÄ?tem Trzech Króli. PorzÄ?dek Mszy ??w. niedzielny. Na ka??dej Mszy ??w. pob??ogos??awimy kredÄ? i kadzid??o. Taca z tego dnia bÄ?dzie przeznaczona na misje.
Po Mszy ??w. o godz. 13.00 dzieci ze szko??y podstawowej nr 9 przedstawiÄ? nam Jase??ka Bo??onarodzeniowe, a w niedzielÄ? 8 stycznia te?? po Mszy ??w. o godz. 13.00 dzieci z przedszkola nr 13 wystÄ?piÄ? z koncertem kolÄ?d i pastora??ek. - zapraszamy

W uroczysto??Ä? Objawienia Pa??skiego MszÄ? ??w. o godz. 12.00 w ko??ciele Narodzenia N.M.Panny rozpocznie siÄ? Orszak Trzech Króli. Po Mszy ??w. Orszak wyruszy na Plac Wolno??ci. Zapraszamy ca??e rodziny, zachÄ?camy by dzieci i m??odzie?? wziÄ???a udzia?? w przebraniu za królów, pasterzy, anio??ów, korony wykonujÄ? we w??asnym zakresie.

Ks. Marek zaprasza pielgrzymów grupy 10A na spotkanie op??atkowe 8 stycznia. Rozpocznie siÄ? MszÄ? ??w. o godz. 13.00, dalsza czÄ???Ä? spotkania w sali ??w. Matki Teresy.

Podajemy program wizyty duszpasterskiej na dalsze dni ………..

W bie??Ä?cym numerze Echa Katolickiego:

• Czy kataklizmy, napiÄ?ta sytuacja na ??wiecie to zapowied?? ko??ca ??wiata
  • SkÄ?d wziÄ???a siÄ? tradycja Orszaków Trzech Króli
  • Jakie wezwania czekajÄ? naszÄ? diecezjÄ? w nadchodzÄ?cym roku.

W minionym tygodniu odeszli do Pana : + Mazurek Ewa, Peszuk Mieczys??aw, Bernadkiewicz Henryk, Derkacz Andrzej

Dodano: 02 Styczeń 2017