Trzecia Niedziela Zwyk??a - 22.01.2017 r

Jutro przypada liturgiczne wspomnienie B??ogos??awionych MÄ?czenników Wincentego Lewoniuka i Jego 12 Towarzyszy. W Pratulinie uroczysto??ci rozpocznÄ? siÄ? o godz. 11.15. Od nas pojedzie busem dwudziestoosobowa  delegacja, a innych parafian  posiadajÄ?cych auta zachÄ?camy do indywidualnego wyjazdu. Gdyby kto?? mia?? wolne miejsce niech zaprosi sÄ?siada.

W zwiÄ?zku z jutrzejsza uroczysto??ciÄ? Ks Biskup informuje nas o stanie budowy „Domu Pielgrzyma” w Pratulinie. Pierwszy etap prac, wykonanie fundamentów, zosta?? zako??czony. Kolejne prace bÄ?dÄ? podjÄ?te wiosnÄ?. Na ten cel sÄ? w ca??ej diecezji rozprowadzane cegie??ki. Dzisiaj po ka??dej Mszy ??w. przed  ko??cio??em mo??na nabyÄ? cegie??kÄ? o ró??nym nominale. W ten sposób przyczynimy siÄ? do upamiÄ?tnienia miejsca, w którym ??yli, modlili siÄ? i umierali nasi bracia  Unici dajÄ?c piÄ?kne ??wiadectwo wiary i przywiÄ?zania do Ko??cio??a.

25 stycznia, w ??rodÄ?, ??wiÄ?to Nawrócenia ??w. Paw??a, Aposto??a, a po Mszy ??w. wieczorowej adoracja Naj??wiÄ?tszego Sakramentu do godz. 21.00. Adoracja w ciszy z mo??liwo??ciÄ? spowiedzi.

Kandydaci do sakramentu bierzmowania w dniu 17 lutego przystÄ?piÄ? do egzaminu, który przeprowadzÄ? przedstawiciele kurii, a w dniu 8 marca o godz. 17.00 ks. biskup udzieli im tego sakramentu.

• O ??wiadectwie wiary unitów podlaskich
  • Czy smog jest rzeczywistym problemem w naszym regionie
  • Jaka powinna byÄ? „zdrowa” pobo??no??Ä?
  • Wszed?? do ko??cio??a, zobaczy?? monstrancjÄ? …… i co dalej, historia ??ycia Andre Frossarda.
Dodano: 22 Styczeń 2017