Odwiedzin: 402064

Czwarta Niedziela Zwyk??a - 29.01.2017 r

Dzisiaj obchodzimy ??wiatowy Dzie?? TrÄ?dowatych. To szczególna okazja, by pomodliÄ? siÄ? za cierpiÄ?cych na tÄ? strasznÄ? chorobÄ? i za tych, którzy spieszÄ? im z pomocÄ?. Dzi?? na ??wiecie trÄ?dowatymi opiekujÄ? siÄ? g??ównie chrze??cija??scy misjonarze.

Jutro o godz. 19.00 w sali katechetycznej wy??wietlimy film „Prawdziwe ??ycie” jest on kontynuacjÄ? filmu „Bezcenny dar”. G??ówny bohater obejmuje zarzÄ?dzanie miliardami, co staje siÄ? przyczynÄ? konfliktu z rodzinÄ?, z narzeczonÄ?. CzytajÄ?c pamiÄ?tnik swojego dziadka, na nowo odkrywa sens ??ycia.

W czwartek, 2 lutego, przypada ??wiÄ?to Ofiarowania Pa??skiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest ??wiÄ?tem Matki Bo??ej Gromnicznej. Dodatkowa Msza ??w. o godz. 9.00 po??Ä?czona z procesjÄ?.  B??ogos??awie??stwo gromnic na ka??dej Mszy ??w.

W tym dniu bÄ?dziemy te?? obchodziÄ? ??wiatowy Dzie?? ??ycia Konsekrowanego. Otoczmy naszÄ? modlitwÄ? tych, którzy przez sk??adane ??luby zakonne pragnÄ? ca??kowicie ofiarowaÄ? swoje ??ycie Panu Bogu, ??yjÄ?c wed??ug rad ewangelicznych: czysto??ci, ubóstwa i pos??usze??stwa. Taca na zakony klauzurowe w diecezji.

W piÄ?tek, 3 lutego wspomnienie ??w. B??a??eja, orÄ?downika w chorobach gard??a. Po Mszy ??w. o godz. 7.00 udzielimy specjalnego b??ogos??awie??stwa.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piÄ?tek, sobota i I niedziela miesiÄ?ca.
W I czwartek po Mszy ??w. wieczorowej wstawienie Naj??wiÄ?tszego Sakramentu i modlitwy w intencji kap??anów, w I piÄ?tek dodatkowa Msza ??w.      o godz. 16.00(spowied?? od 15.30), w I sobotÄ? adoracja Naj??w. Sakramentu do 21.00 a w I niedzielÄ? adoracja Naj??w. Sakramentu po Mszy ??w. o godz. 10.00, K??R zmieniajÄ? tajemniczki.

W przysz??Ä? niedzielÄ? zapraszamy na MszÄ? ??w. na godz. 16.00 kandydatów do sakramentu bierzmowania i rodziców, po Mszy ??w. spotkanie.

Oaza Rodzin zaprasza pary ma????e??skie, narzeczonych i m??odzie?? na bezalkoholowy bal karnawa??owy w dniu 18 lutego.(zob. gabl.)

Od 20 stycznia w kinach mo??na oglÄ?daÄ? film „??lady stóp”.(zob.gabl.)

W poniedzia??ek ostatni dzie?? kolÄ?dy- na zg??oszenie – od 15.30.

• Konsekracja nie oznacza zerwania wiÄ?zów ze ??wiatem
  • O codziennym ??yciu za bramami klasztorów
  • Gromnica chroni??a podczas burz i kataklizmów, towarzyszy??a podczas ??mierci
  • Krucjata Ró??a??cowa za OjczyznÄ?
  • W Pratulinie powstaje Dom Pielgrzyma.

W minionym tygodniu odesz??a do Pana : + Barbara Steckiewicz……..

Dodano: 29 Styczeń 2017