Og??oszenia - 29 niedziela zwyk??a - 18.10.2020

1. Dzisiejsza niedziela w Ko??ciele po??wi?cona jest sprawie misji. Rozpoczyna si? Tydzie?? Misyjny. Modlimy si? w intencji misji i misjonarzy zakonnych i ??wieckich, aby mogli skutecznie nie??? Ewangeli? ludom i narod.
  2. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 pa??dziernika przypada ??wi?to ??w. ?ukasza Ewangelisty. Jest to dzie?? modlitw za pracowników s??u??by zdrowia. O godz. 18.00 b?dziemy sprawowali uroczyst? Msz? ??w. a pó?? godziny wcze??niej odmówimy ró??aniec w intencji ??yj?cych i zmar??ych pracowników S??u??by Zdrowia. - zapraszamy.
  3. Przypominamy o obowi?zku zachowania zalece?? epidemiologicznych, zas??aniania ust i nosa, zachowania odleg??o??ci, dezynfekcji r?k. Komunia do r?k b?dzie udzielana tylko przy chrzcielnicy. W naszym ko??ciele mo??e by? 250 osób. Osoby, które mia??y kontakt z osob? zaka??on?, chore, przezi?bione nich pozostan? w domach korzystaj?c z dyspensy ksi?dza biskupa. Komunikat ksi?dza biskupa na stronie parafialnej i tablicy og??osze??.
  4. W poniedzia??ek, wspomnienie b??. ks. Jerzego Popie??uszki, we wtorek wspomnienie ??w. Jana Kantego a w czwartek wspomnienie ??w. Jana Paw??a II. W przysz??? niedziel? ró??aniec odmówimy w intencji ??ycia dzieci pocz?tych a nie narodzonych.
  5. Przypominamy i zach?camy do uczestnictwa w codziennej modlitwie ró??a??cowej.
  6. Ju?? wkrótce Uroczysto??? Wszystkich ??wi?tych i Dzie?? Zaduszny. W tych dniach pójdziemy na cmentarze porz?dkowa? groby naszych bliskich zmar??ych. Czynimy to wierni naszej chrze??cija??skiej i polskiej tradycji. Pami?tajmy jednak, ??e najlepszym darem dla zmar??ych jest nasza modlitwa. Pi?knym zwyczajem jest odczytywanie imion i nazwisk naszych zmar??ych. Zmarli nie s? anonimowi, ka??de imi? to historia i niepowtarzalny ludzki los. Na stoliku za ??awkami wy??o??one s? kartki wypominkowe. B?dziemy poleca? Bo??emu Mi??osierdziu zmar??ych we wspólnej modlitwie Ko??cio??a. Kartki wyra??nie wype??nione z podan? ulic? przynosimy do zakrystii. Przez 30 dni listopada b?dzie sprawowana Msza ??w. i odmawiany ró??aniec wypominkowy.
  7. W minionym tygodniu zmar??a + Teresa Byczek. Wieczny odpoczynek racz jej da? Panie…
Dodano: 17 Październik 2020