Odwiedzin: 402007

Ogłoszenia Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła - 25.09.2022 r.

Biała Podlaska, 25 września 2022

Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła

1.     Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się procesja z par. św. Anny do par. św. Michała Archanioła rozpoczynająca uroczystości ku czci patrona miasta i parafii przy ul. Pokoju.

2.     We wtorek 27 września o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu Bierzmowania.

3.     W czwartek 29 .09. w parafii św. Michała Archanioła o godz.11.00 Suma Odpustowa - Msza Św. w intencji mieszkańców miasta.

4.     W sobotę l października, rozpoczynamy codzienną modlitwę różańcową o godz. 17.30, po różańcu Msza św. wieczorowa i adoracja do 21.00 z racji I soboty miesiąca. Adorację poprowadzi Domowy Kościół. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Dzieciom obecnym na różańcu będą rozdawane obrazki związane z tajemnicami różańca. Postarajmy się, aby odmawiać różaniec w domach.

5.     W I niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 procesja Eucharystyczna i spotkanie Kół Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic. Na Mszy św. o godz. 9.00 dzieciom klas III pobłogosławimy różańce.

6.

7.     W niedzielę 2 października w Pratulinie odbędzie się 12 Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. Ks. Biskup kieruje zaproszenie:

Drodzy Diecezjanie! W niedzielę 2 października br. już po raz dwunasty w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. W tym roku będzie nam towarzyszyć hasło: „Ojciec - strażnik rodziny”. Ufam, że spotkanie to pomoże mężczyznom, a szczególnie ojcom odkryć wartość ich powołania i misji, tak potrzebną w dzisiejszym świecie.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w Martyrium Pratulińskim. Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: ojców wraz synami, dziadków z wnukami. Zapraszam członków Bractwa „Strażnicy Kościoła” i wszystkich Was Mężczyźni zrzeszonych i niezrzeszonych w ruchach i stowarzyszeniach. Na pielgrzymi trud wszystkim z serca błogosławię: Bp. Kazimierz Gurda

8.     Duszpasterze akademiccy ogłaszają, że po wakacyjnej przerwie od 2 października rozpoczyna się sprawowanie w każdą niedzielę akademickich Mszy św. o godz. 20.00 w par. św. Anny.

9.     9. Zachęcamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Chętni zgłaszają się do Ks. Tomasza.

10.                      W piątek o godz. 19.00 spotkanie członków chóru. Zapraszamy też nowych kandydatów z klas od V do VIII szkoły podstawowej oraz szkoły średniej.

11.                      1 Bialska Drużyna Harcerek „Ruczaj” i 2 Bialska Drużyna Harcerek „Głębia” organizują nabór do drużyny. Zapraszają dziewczęta z klas 5-7 na zbiórkę, która odbędzie się 01 października o godz. 12.00 pod pomnikiem św. Jana Pawła II na ul. Narutowicza (przy kościele św. Antoniego). Telefon kontaktowy: 530819455, 515 767852.

12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

·       Bóg nie jest wrogiem człowieka, ale tego co nas niszczy i zniewala

·       W Europie liberalizowane są przepisy aborcyjne.Czy Polska powtórzy drogę Zachodu?

·       To nie jest tylko obrona Ukrainy, ale walka dobra ze ziem" - wojna oczami pochodzącej z naszej diecezji siostry albertynki.

·        Rodzice mają dziś w procesie wychowawczym ogromną konkurencję konkurencje. Jak nie stracić więzi z dzieckiem?

·       Relacja ze zjazdu apostolatu Margaretka i materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca

Dodano: 26 Wrzesień 2022