Odwiedzin: 401939

Ogłoszenia 27 listopada 2022 r. -I niedziela Adwentu

Biała Podlaska, 27 listopada 2022 r.

Pierwsza Niedziela Adwentu

1. Rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny i kolejny Adwent w naszym życiu. Adwent to radosne oczekiwanie na przyjście Pana. O oczekiwaniu przypomina nam wyciszenie, które mamy podjąć w tym okresie, modlitwa, rekolekcje, które będziemy przeżywać a nawet dekoracja adwentowa w kościele. Dziękujemy za jej wykonanie ks. Tomaszowi i wszystkim, którzy mu pomogli. Dziękujemy też młodzieży za pomoc w przygotowaniu Sali na spotkanie dla dzieci. To spotkanie odbyło się wczoraj.

2.      Na Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 pobłogosławimy wieńce adwentoweCzłonkowie Legionu Maryi po Mszy św. o godz. 7.00 i 9.00 będą rozprowadzać „Cudowny medalik” znany też jako medalik Niepokalanego Poczęcia, zapoczątkowany przez objawienia jakie miała św. Katarzyna Labouré.

1. Wzorem adwentowego oczekiwania jest Maryja. Ku Jej czci będą odprawiane Roraty w środy i soboty o godz. 7.00. Dwadzieścia minut wcześniej odśpiewamy Godzinki. Weźmy ze sobą lampiony. Na Mszę św. Roratnią zapraszamy szczególnie dzieci, które przynoszą karteczki z imieniem i nazwiskiem do losowania nagród niespodzianek. W sobotę po roratach dzieci zapraszamy na kakao i bułkę do Sali Matki Teresy.

1. W tym tygodniu I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po 18.00 modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie, w I piątek Msza św. z nabożeństwem do serca Pana Jezusa o 6.20 i 18.00, spowiedź od godz. 17.30. W I sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00 - poprowadzi Legion Maryi
  2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, w niedzielę rozkład niedzielny a w poniedziałek i wtorek – 5 i 6 grudnia – Msze św. o godz.: 6.20, 10.30, 15.30, 17.00,18.30. Spowiedź w rekolekcje w poniedziałek i wtorek pół godz. przed Mszą św.

1. Za tydzień niedziela pomocy Kościołowi na Wschodzie i zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

1. W kaplicy Matki Bożej jest postawiona skrzynia miłosierdzia, do której przez cały Adwentu składamy dary w postaci produktów spożywczych lub chemicznych. Diakonia miłosierdzia przygotuje z nich paczki dla najbardziej potrzebujących. Do puszki postawionej obok skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych darów.

1. W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na pomoc dzieciom cierpiącym z powodu ubóstwa, niedożywienia, choroby, przemocy czy braku miłości. Świeca jest znakiem, że dzielimy się z tymi, którzy tej naszej pomocy potrzebują. Chodzi nie o samą świecę ale o złożony dar dla biednych i potrzebujących. Świece są w cenie 10 zł, 15 zł i 20 zł.

1. W tym ostatnich dniach listopada podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.20 polecamy naszych bliskich zmarłych i o 18.00 sprawujemy Mszę św.

Ul. Kazimierza Jagiellończyka i Radziwiłłowska

ul. Anny Jagiellonki

Wtorek

ul. Okrzei, Poprzeczna, Różana Kwiatowa, Żytnia, Jana Pawła II Unitów, bł. Honorata, Grunwaldzka, Sitnicka i os. Sitnickie

ul. Wł. Jagiełły, kartki spoza parafii i bez adresów

11.  W tym tygodniu pan Organista rozniesie opłatek wg następującego porządku:

Od poniedziałku do piątku od godz. 16.00:

ul. Janowska 66a, 66b, 68, 70a

Wtorek

ul. Janowska 74a, 78, 80

ul. Janowska 76, 82

ul. Księcia Witolda 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 i 10

ul. Księcia Witolda 12 i 14

(od godz.10.00)

03.12.2022

Ul. Unitów Podlaskich, Kwiatowa, Poprzeczna, Osiedle Sitnickie i Okrzei

Pan Kościelny rozniesie opłatek w poniedziałek od godz. 15.00

na ul. Terebelskiej 47 a

12.  Na stoliku do nabycia Echo Katolickie, a w nim: *Co oznacza dziś wiara w Kościół? I jak nie zmarnować czasu Adwentu? * Państwo polskie otrzymuje od Kościoła znacznie więcej niż samo daje. *O tym, jak Kościół wyręcza państwo w jego zobowią­zaniach. * Służba innym stała się dla niej drogą do świętości. Kim była bł. Aniela Salawa i jak rozwija się jej kult? * Cudowny Medalik sam w sobie nie zdziała cudów, ale przyjęty z wiarą może prze­mienić życie. * Obecna sytuacja w Polsce przypomina czasy Targowicy. Czy rozumiemy, czym jest dzisiaj suwerenność?

W zakrystii Kalendarz Rolników w formie książkowej.

1. W minionym tygodniu odszedł do Pana: +Mariusz Klimiuk, Wieczny odpoczynek…

Dodano: 28 Listopada 2022