Ogłoszenia 04 grudnia 2022 r. -II Niedziela Adwentu

Druga Niedziela Adwentu 04 grudnia 2022 r.

1.     Drugą niedzielę adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, pomagamy modlitwą i ofiarami składanymi do puszek wychodząc z kościoła.

Po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najśw. Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca a następnie spotkanie Kół Żywego różańca i zmianka różańcowa.

2.     Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. W poniedziałek i we wtorek Msze św. będą sprawowane o godz.: 6.20, 10.30, na 15.30 zapraszamy szczególnie dzieci (może we wtorek przyjdzie też św. Mikołaj), następnie o 17.00, 18.30. Spowiedź 20 minut przed każdą Mszą św. w poniedziałek i wtorek.

W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3.     We czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św.: o godz. 6.20, 7.00, 18.00. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci klas III i ich rodziców. W czasie tej Mszy św. pobłogosławimy medaliki.

Od godz. 12.00 do 13.00 będzie otwarty kościół do adoracji.

1. W środę i sobotę o 7.00 Msza św. Roratnia. Przychodzimy z lampionami. Dzieci przynoszą karteczki z imieniem i nazwiskiem do losowania nagród niespodzianek. W sobotę po roratach dzieci zapraszamy na kakao i bułkę do Sali Matki Teresy.

4.     W kaplicy Matki Bożej jest postawiona skrzynia miłosierdzia, do której przez czas adwentu składamy dary w postaci produktów spożywczych lub chemicznych. Diakonia Miłosierdzia przygotuje z nich paczki dla najbardziej potrzebujących. Do puszki przytwierdzonej do skrzyni możemy składać ofiary na zakupienie dodatkowych darów.

5.     W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny po 10, 15 i 20 złotych. Uzyskane ofiary będą przekazane do diecezjalnego CARITAS.

6.     Za tydzień taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

7.     W tym tygodniu pan Organista rozniesie opłatek wg następującego porządku:

Środa (od godz.16.00)

ul. Władysława Jagiełły 1,3,5, 7

Czwartek (od godz.16.00)

ul. Władysława Jagiełły 2, 4, 6

Grunwaldzka 1 i Księcia Witolda 21

Piątek (od godz.16.00)

ul. Władysława Jagiełły 9

Sobota (od godz.10.00)

Domki jednorodzinne ul. Janowska, Żytnia, Jana Pawła II, Grunwaldzka i bł. Honorata

Dodano: 04 Grudzień 2022