Odwiedzin: 402017

Ogłoszenia 26 grudnia 2022 r. - święto św. Szczepana

26 grudnia 2022 r. – święto św. Szczepana

1.     Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeżywania w tym roku świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie szopki i dekoracji w kościele. Dziękujemy również P. Franciszkowi Maksymiukowi za ofiarowanie Gwiazd Betlejemskich do szopki. Dziękujemy wszystkim spowiednikom i ks. rekolekcjoniście, którzy nas przygotowywali do przeżycia tych świąt. A także wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia na rekolekcje i przygotowali swe serca przez spowiedź.

2.     We wtorek, 27 grudnia- o godz. 19.00 w naszym kościele zapraszamy na koncert świąteczny w wykonaniu Haliny Frąckowiak. W programie koncertu znajdują się kolędy i pastorałki.

3.     We środę 28 grudnia Ruch Światło-Życie zaprasza na wspólną modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych. W parafii św. Michała Archanioła o godz. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo, a o godz. 18 Msza św.

4.     We czwartek, 29 grudnia, na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji ks. Tomasza w dniu jego imienin.

5.     W piątek święto Św. rodziny z Nazaretu. Módlmy się o świętość naszych rodzin.

6.     Zbliża się koniec roku, 31 grudnia – w sobotę zapraszamy o godz. 18.00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów, a także prosić o błogosławieństwo na nowy rok.

7.     W przyszłą niedzielę l stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Szczególnie módlmy się o pokój na Ukrainie.

8.     Jest to też I niedziela miesiąca, po Msza św. o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

9.     Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy od czwartku.

Kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin, z Bożym błogosławieństwem. I to jest istota wizyty duszpasterskiej. Będziemy odwiedzać osoby, które wyrażą chęć wizyty otwierając drzwi i zapraszając księdza. Jeżeli jakieś rodziny nie wyrażają chęci kolędy z różnych względów, rozumiemy i nie oceniamy. Przy okazji kolędy składamy często ofiarę na utrzymanie parafii i prace związane z remontem kościoła i jego otoczenia. Jakie prace podejmiemy w tym roku, to jeszcze ustalimy i poinformujemy. Plany są: zakup dwu nowych zamkniętych konfesjonałów, umożliwiających spowiedź osób niedosłyszących, uszczelnienie okien i drzwi kościoła, prace przy uporządkowaniu parkingu. Ponosimy też znaczne koszty w związku ze wzrostem cen za ogrzewanie i elektryczność. Będziemy planować te prace w zależności od zebranych finansów i naszych możliwości.

Kolędę zgodnie z zapowiedzią rozpoczniemy od rodzin, których nie zdążyliśmy odwiedzić w roku ubiegłym.

Program wizyty kolędowej na najbliższe dni:

29 grudnia 2022

Księcia Witolda 1 –1 ksiądz

Księcia Witolda 2 – 1 ksiądz

Księcia Witolda 3– 1 ksiądz

30 grudnia 2022

Księcia Witolda 4 – 1 ksiądz

Księcia Witolda 5 i 6 – 2 księży

Księcia Witolda 8 i domy jedn. – 1 ksiądz

31 grudnia 2022

Księcia Witolda 10 – 1 ksiądz

Księcia Witolda 12 – 2 księży

Księcia Witolda 14 – 1 ksiądz

Po Nowym Roku zakończymy ul. Księcia Witolda i rozpoczniemy ul.  Władysława Jagiełły i ul. Kazimierza Jagiellończyka.

10.                      Na stoliku pod chórem wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.

·       Co znaczy dla nas, że Bóg stał się człowiekiem i z jakim przesłaniem przyszedłby Jezus, gdyby urodził się dziś?

·       Doświadczenie mocy, obecności żywego Boga zaw­sze przemienia. Jest jednak warunek: trzeba się do Niego zbliżyć!

·       Na Świętą Rodzinę spoglądamy przez pryzmat ko­lędowego obrazka, tymczasem modląc się przez jej wstawiennictwo i naśladując ją stanie się ona nam bliska.

·       O miłości bliźniego, ojcowskiej, ognisku domowym i o tym, że rodzina wymaga czasu, opowiada znany mim Ireneusz Krosny.

·       W numerze także kalendarz ścienny „Echa" na 2023 r. oraz konkursy świąteczne z atrakcyjnymi nagro­dami.

W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Kazimierz Jewała. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 25 Grudzień 2022