Odwiedzin: 402005

Szósta Niedziela Zwykła – 12 lutego 2023 r.

1.     Apel Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY o pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi mieszkańców Syrii i Turcji (2023)

Drodzy Diecezjanie!

Wszyscy jesteśmy świadkami ogromnego dramatu mieszkańców Syrii i Turcji, którzy ucierpieli wskutek silnego trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło w ostatnich dniach te kraje. Tysiące ludzi poniosło śmierć, a dziesiątki tysięcy zostało rannych i pozbawionych dachu nad głową. Cierpiący mieszkańcy Syrii i Turcji potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego.

Do solidarności z narodami dotkniętymi tą tragedią wezwał nas Ojciec Święty Franciszek podczas ostatniej audiencji generalnej, a także – w imieniu Konferencji Episkopatu Polski – jej przewodniczący, abp Stanisław Gądecki. Odpowiadając na ten apel zarządzam, aby w niedzielę 12 lutego br., zorganizować przed kościołami zbiórkę ofiar, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Dziękując już dziś wszystkim ludziom dobrej woli, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą tę inicjatywę, z serca błogosławię

Bp Kazimierz Gurda Biskup Siedlecki

1.     We wtorek , 14 lutego przypada święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. Módlmy się o wierność wszystkich krajów europejskich Ewangelii, którą głosili ci misjonarze.

2.     Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie księży w czasie kolędy i za złożone ofiary na rzecz parafii. Program wizyty kolędowej na najbliższy tydzień:

Ul. Jana III Sobieskiego 1 - 2 księży

Ul. Stefana Batorego 12, 14 i domki – 3 księży

Ul. Jana III Sobieskiego 3 - 2 księży

Ul. Sapieżyńska 2 – 1 ksiądz

Ul. Sapieżyńska 10– 2 księży

Ul. Sapieżyńska 4 – 1 ksiądz

Ul. Sapieżyńska 3 i 8 – 2 księży

Ul. Sapieżyńska 6 – 1 ksiądz

18.02.2023

(od. godz. 9.00)

Ul. Sapieżyńska 12 – 2 księży

Rodziny nieobecne wcześniej – 1 ksiądz

Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie a chciałby to uczynić, to będzie możliwość w sobotę 18 lutego 2023 r. Zgłosić chęć kolędy można w zakrystii.

3.     Ks. Henryk Szustek, proboszcz z Tucznej organizuje pielgrzymki do Włoch (29 kwietnia – 07 maja 2023 r.) i do Francji  (04-14 lipca 2023 r.). Bliższe informacje na plakatach w gablocie przed kościołem.

4.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Echu Katolickim:

·        Zabić można też słowem, a kradzieżą jest też przywłaszczanie czyjejś pracy. O tym, że Deka­log nigdy nie straci na aktualności, a aktualizacji wymaga nasze myślenie o nim - w dziale „opi­nie".

·        Narzekamy, że życie ucieka nam przez palce, a nie zastanawiamy się, ile czasu marnotrawimy na bezmyślne korzystanie z internetu. Jakie są tego konsekwencje? - w artykule „Zaraz wracam".

·        Z ołtarza widać więcej. O służbie, która sprawia radość i jest okazją do dawania świadectwa, mó­wią dorośli ministranci z naszej diecezji.

·        Doświadczenie pracy z osobami niepełnospraw­nymi uczy wdzięczności i otwiera na inny świat. Więcej w artykule „To są wielcy ludzie".

·        Cierpienie łączy ludzi, a choroba to też próba wiary - mówią siostry zakonne posługujące przy chorych.

Dodano: 12 Luty 2023