Ogłoszenia 26 lutego 2023 r.

I niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 r.

1.     W kaplicy została wystawiona „skrzynia miłosierdzia", do której przez okres Wielkiego Postu możemy składać dary w postaci produktów spożywczych lub   chemicznych. Diakonia Miłosierdzia przygotuje z nich paczki najbardziej potrzebującym. Do puszki przy skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych produktów. Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem składamy ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych na Ukrainie.

2.      We środę 1 marca o godz. 18.45 zapraszamy na film pt. „Prorok”.

To film fabularny o Kardynale Wyszyńskim – prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. "Prorok" opowiada historię prymasa, przywódcy duchowego i wizjonera, który pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i narodu. Pozorne porozumienie zmienia się w cichą wojnę, walkę o wolność religijną i godność człowieka. Film ukazuje ciekawe wątki z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pokaże nieugiętego przywódcę, który nie boi się rozmawiać z dążącymi do zniszczenia Kościoła komunistami, a jednocześnie człowieka wiary, który widzi dalej niż jego przeciwnicy. Rząd wszelkimi metodami próbuje zniszczyć prymasa wraz z jego wiernymi, dążąc do całkowitej ateizacji kraju. W tym celu rozpoczyna akcję o kryptonimie "Prorok", zrzeszającą setki agentów, którzy będą śledzić każdy krok Prymasa.

3.     W I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

4.     W I piątek Droga Krzyżowa: o godz. 9.00, o 16.00 dla dzieci i o godz. 17.15.

5.      W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Adorację poprowadzą Domowy Kościół.

6.     Przyszła niedziela to niedziela Ad Gentes - pomocy Kościołowi w potrzebie, Na ten cel odbędzie się zbiórka ofiar do puszek. Natomiast ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

7.     Mszą św. o godz. 12.30 rozpocznie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła

8.     Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 9.00 oraz o 17.40. Po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Kół Żywego Różańca i zmianka różańcowa

9.     Rejonowe spotkanie formacyjne Osób Zawierzonych Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi odbędzie się 1 marca br. w parafii pw. św. Anny w Białej Podlaskiej. Początek o godzinie 17.00.

10.VIII Diecezjalny Kongres Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 4 marca 2023 r. w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Organizowany jest wyjazd autokarowy, jeśli nazbiera się liczba chętnych. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków żywego Różańca. Zapisy u zelatorki parafialnej Zofii Parafiniuk.

Verte..

11.W poniedziałek 06 marca 0 godz. 18.45 zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Basi Pospieszalskiej i Joachima Mencel. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

12.Rekolekcje parafialne będziemy przeżywać w dniach 17-18-19 marca 2023 r. (piątek – sobota i niedziela). Już dzisiaj zaplanujmy nasze zajęcia aby skorzystać z tego wyjątkowego czasu łaski.

13.                      Katolicka Szkoła Podstawowa im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024. Zapisy trwają do 31 marca. Są jeszcze pojedyncze miejsca do klasy II, IV i V. Stosowne dokumenty można składać w sekretariacie szkoły przy ul. Wyszyńskiego 53/55. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie i na stronie internetowej szkoły www.kspbp.pl

14.Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

·        Postanowienia wielkopostne powinny wynikać z tęsknoty za Bogiem. Jeśli tego nie uwzględ­nimy, mogą stać się jedynie pustą praktyką -więcej w „Temacie tygodnia".

·        Nie możemy zobojętnieć na wojnę, która toczy się u naszych granic. Komentarz w rok po agresji Rosji na Ukrainę.

·        O tym, dlaczego Światowe Dni Młodzieży są wielką szansą dla Kościoła, mówi dyrektor Biura Organizacyjnego ŚDM w Polsce.

·        Patrzę na Kościół jak ktoś, kto z nędznej szopy ateizmu przeprowadził się do królewskiego pa­łacu - świadectwo wdowy konsekrowanej.

·        Ich doświadczenie życiowe, wiedza i pomysły to skarbnica. Co mogą dać społeczeństwu rady seniorów - w dziale „opinie".

W W minionym tygodniu odszedł do Pana; śp. Wiesław Szymani. Wieczny odpoczynek….

Dodano: 26 Luty 2023