Odwiedzin: 402017

Ogłoszenia 12 marca 2023 r.

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2023 r.

1.     Wielki Post to czas naszej przemiany, podjęcia nowych wyzwań pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Dlatego wszystkich parafian zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczniemy w najbliższy piątek.

Program rekolekcji:

Piątek - 17 marca

6.30 Msza św. z nauką ogólną

10.00   Droga Krzyżowa

10.30   Msza św. z nauką ogólną,

15.30   Msza św. z nauką dla dzieci

17.00   Msza św. z nauką ogólną

18.30   Droga Krzyżowa

19.00   Msza św. z nauką ogólną,

Sobota - 18 marca

6.30    Msza św. z nauką ogólną

10.30   Msza św. z nauką ogólną,

15.30   Msza św. z nauką dla dzieci

17.00   Msza św. z nauką ogólną

19.00   Msza św. z nauką ogólną

Niedziela - 19 marca, zakończenie rekolekcji.

Spowiedź w piątek i sobotę –pół godz. przed Mszą św.

Do spowiedzi przygotowujemy się przez zrobienie rachunku sumienia z książeczki. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr. Kamil Duszek, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

2.     W piątek na Mszy św. o godz. 19.00 pomodlimy się w intencji ks. Proboszcza z racji imienin.

3.     W przyszłą niedziele 19 marca o godz. 12.00 odbędzie się pod przewodnictwem ks. Bpa Kazimierza Gurdy uroczystość poświęcenia kaplicy dla nowej parafii pw. Bł. Stefana Wyszyńskiego znajdującej się przy ul. Wereszki 23

4.     W kaplicy Matki Bożej stoi skrzynia miłosierdzia, do której możemy składać dary dla najbardziej potrzebujących.

5.     W zakrystii do nabycia paschaliki, które są symbolem Chrystusa zmartwychwstałego i światłości świata. Oprócz wspomnianych świec można w zakrystii nabyć baranki wielkanocne Nabywając świece i baranki wspieramy wielkopostne dzieła Caritas Diecezji Sieleckiej..

6.     Za ławkami do nabycia nowy numer „Echa    Katolickiego":

·        Co decyduje o jakości modlitwy? Co zrobić, by była ona żywa? Jak się modlić, by być wysłucha­nym? I czy ilość modlitwy ma znaczenie w Wiel­kim Poście?

·        Dobra spowiedź, czyli jaka? Dlaczego wyznanie grzechów musi dokonać się przy kratkach konfe­sjonału? Jaką rangę ma spowiedź wielkopostna? -w wywiadzie „Trzeba ten kamień odwalić".

·        Życie na pokaz, ujawnianie w mediach społecznościowych najbardziej intymnych spraw, to pla­ga naszych czasów. Z czego wynika? I jak nie dać się nabrać na fałszowany obraz rzeczywistości?

·        Dziś od kobiet wymaga się znacznie więcej niż dawniej, a one te wymagania spełniają. O ich roli we współczesnym świecie mówią znane w regio­nie kobiety.

7.     W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Jan Piwoni i Marzenna Makaruk. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 13 Marzec 2023