Odwiedzin: 396029

Ogłoszenia 02 kwietnia 2023 r.

 

Niedziela Palmowa 02 kwietnia  2023 r.

 

 

1.    Rozpoczynamy ostatni okres Wielkiego Postu - Wielki Tydzień. Wchodzimy w bezpośrednie rozważanie tajemnic męki Pana Jezusa.

2.    Dzisiaj o godz. 18.00 w parafii Chrystusa Miłosiernego zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny i o pokój na Ukrainie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Po Mszy św. rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta do pomnika Św. Jana Pawła II przy kościele św. Antoniego. Zapraszamy do udziału.

3.    W Wielki Czwartek 6 kwietnia -od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych w domach. Można zgłaszać te osoby w zakrystii i kancelarii

 

4.    We czwartek wspominamy ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesiemy Najśw. Sakrament do kaplicy adoracji. Adoracja potrwa do godz. 22.00. Od 20.30 do godz. 21.30 adoracje poprowadzi Domowy Kościół

 

5.    W piątek adoracja rozpocznie się o godz. 8.00 i potrwa cały dzień do godz. 18.00, gdy rozpocznie się liturgia Wielkiego Piątku – Adoracja Krzyża na pamiątkę męki i śmierci Zbawiciela. Po Liturgii wystawienie Najśw. Sakramentu i przeniesienie do grobu i adoracja do godz. 22.00.  W tym dniu wypada I piątek to jednak nie będzie żadnego nabożeństwa z racji I piątku a Komunia św. będzie udzielana tylko w czasie wieczornej liturgii.

 

6.    W sobotę adorację wznowimy o godz. 8.00. Błogosławieństwo pokarmów i wody będzie odbywać się od godz. 8.00 do 14.00 co pół godziny. Wodę do poświęcenia można przynieść już we własnych naczynkach,  będzie też możliwość nabrania już poświęconej wody przed kościołem.

 

 

7.    Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 przed kościołem od liturgii poświęcenia ognia. Po liturgii adoracja potrwa do godz. 6.00 w niedzielę.

 

 

8.    W niedzielę o godz. 6.00 zostanie odprawiona Msza św. z procesją Rezurekcyjną. Następne Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 7.00. W drugi dzień świąt Msze św. według porządku niedzielnego.

 

 

9.    Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisłyczyli jeden posiłek do syta oraz wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych także dla osób stołujących się we wszelkich stołówkach. Podobnie wstrzemięźliwość od mięsa obowiązuje w sobotę do Liturgii Wigilii Paschalnej.  Pod żadnym pozorem w tych dwóch dniach nie spożywajmy alkoholu.

10.                 Znajdźmy czas na osobistą adorację Pana Jezusa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w ciągu dnia.

 

 

11.                 Spowiedź poniedziałek – środa w czasie Mszy św. porannych i od 17.30 po południu, w Wielki Czwartek i Wielki Piątek możliwość spowiedzi od godz. 16.00 do 17.30, w Wielką Sobotę od 18.00 do 19.30

 

12.                 W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne jako jałmużna wielkopostna.

13.                 Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego". W tym numerze:

·        Zmartwychwstanie nie unieważnia Krzyża. O symbolice i godnym przeżywaniu najważniejszych dni dla chrześcijan piszemy w dziale „formacja”.

·        Czym powinniśmy kierować się, dając jałmużnę? Dlaczego różni się ona od dobroczynności?

·        Pycha jest królową wszystkich grzechów. W jaki sposób skutecznie się z nią rozprawić, by łatwiej zwalczyć też inne wady?


 W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Janina Koncewicz i Zbigniew Siwecki. Wieczny odpoczynek….

 

 

<<< Powrót
Dodano: 04 Kwiecień 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers