Odwiedzin: 396029

Ogłoszenia 30 kwietnia 2023 r.

 

Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkanocna 30 kwietnia 2023 r.

 

1.     Przeżywana dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Modlimy się w intencji naszego Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.

 

2.     Jutro rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe będzie odprawiane codziennie w dni zwykłe o godz.17.45 a w niedziele i uroczystości po Mszy św. o godz. 9.00

3.     We wtorek 2 maja Dzień flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Wywieśmy flagi narodowe.

 

4.     We środę 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym - o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00.

 

5.     We czwartek i w piątek po wieczorowej Mszy św. zapraszamy dzieci klas III i ich rodziców na spotkania przygotowujące do przeżycia I Komunii św.

 

6.     W tym tygodniu w I czwartek miesiąca, w nabożeństwie majowym modlimy się o liczne, dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

 

7.     W I piątek spowiedź od godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00.

8.     W I sobotę miesiąca adorację po Mszy św. wieczorowej poprowadzi Wspólnota Oazowa.

9.     Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja eucharystyczna, a później spotkanie Kół Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

 

10.W maju w naszej parafii będą głoszone katechezy chrzcielne. Od przyszłej niedzieli przez cztery kolejne niedziele, o godz. 19.00 zapraszamy rodziców, którzy planują chrzest swojego dziecka, rodziców chrzestnych, a także tych, którzy spodziewają się, że mogą zostać poproszeni aby taką funkcję pełnić.

 

11.Katechezy dla narzeczonych, przygotowujące do sakramentu małżeństwa odbędą  maju i czerwcu w parafii św. Anny w piątki o godz. 19.00 w Sali na plebanii. Pierwsza katecheza i zapisy 5 maja.

 

12.Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza GURDY na XII Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Parczewa

Drodzy Diecezjanie!

Papież Rodziny św. Jan Paweł II w swoim nauczaniu przypominał, że „wszyscy członkowie rodziny mają odpowiedzialny obowiązek budowania dzień po dniu komunii osób, tworząc z rodziny „szkołę bogatszego człowieczeństwa” (FC 21). Jednym z wielu problemów, z którym zmagają się współczesne rodziny, jest słaba komunikacja. Dlatego chcemy się jej uczyć podczas XII Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie, która odbędzie się w niedzielę, 7 maja br. Pielgrzymka ta, przeżywana pod hasłem: „Chcę Cię kochać lepiej”, rozpocznie się o godz. 10.30 Eucharystią sprawowaną w intencji rodzin w Bazylice Parczewskiej.

Serdecznie zapraszam na to spotkanie małżonków, rodziny z dziećmi, przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa oraz tych, którzy należą do Domowego Kościoła, Ruchu Szensztackiego i osoby uczestniczące w 33-dniowych Rekolekcjach Zawierzenia Rodzin, które dokonają podczas pielgrzymki Aktu Zawierzenia Rodzin w niewolę miłości przez ręce Maryi.

Niech orędownictwo Maryi Królowej Rodzin i św. Jana Pawła II nieustannie towarzyszy wszystkim rodzinom naszej diecezji w trosce o ich duchowy rozwój.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Kazimierz Gurda BISKUP SIEDLECKI

 

13.Miejskie obchody 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się Mszą Św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.30 w kościele św. Antoniego. Następnie uroczystości przy tablicy upamiętniającej fakt podpisania Konstytucji 3 Maja.

14.W przyszłą niedzielę 7maja odbędą się miejskie uroczystości Święta 34 Pułku Piechoty. Rozpoczną się od złożenia kwiatów pod pomnikiem przy ul. Warszawskiej a następnie Msza Św. i intencji Ojczyzny w kościele św. Antoniego o godz. 11.30.

 

15.W niedzielę 7 maja w sali widowiskowej Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej przy ul. Brzeskiej 41 odbędzie się Koncert rodzinny Pospieszalskich. Czternaścioro osób na jednej scenie czyli dwa pokolenia instrumentalistów o tym samym nazwisku.

Zespół zaprezentuje program z autorskimi kompozycjami napisanymi do tekstów polskich poetów: Norwida, Baczyńskiego, Leśmiana, Stachury, Szelburg-Zarębiny, Iłłakowiczówny, Grechuty, a także twórców ludowych i współczesnych autorów.

Pospieszalscy sięgają tym razem do narodowej muzyki, ale i współczesnej. Kompozycje mają różne formy, od klasycznych orkiestracji, do jazzowych i rockowych brzmień.

Bilety w cenie 45 zł można nabyć na portalu bilety24.pl

 

16.Na stoliku za ławkami do nabycia Echo Katolickie.

17.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Halina Ostapiuk, Waldemar Abramowicz, Kazimierz Beń. Wieczny  odpoczynek.......

 

<<< Powrót
Dodano: 01 Maj 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers