Odwiedzin: 399790

Ogłoszenia 14 maja 2023

 

 

Ogłoszenia –VI Niedziela Wielkanocna 14 maja 2023 r.

1.     Dzieci klas III przeżywają dzisiaj uroczystość I Komunii Świętej, od jutra dzieci rozpoczną obchody białego tygodnia.

 

2.     We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Msze św. jak w dniu zwykłym.

 

3.     W niedzielę 21 maja uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, w czasie Mszy św. o godz. 11.00 uczniowie klas czwartych obejdą rocznicę I Komunii Świętej. Próba przed uroczystością w środę po Mszy św. wieczorowej.

Spowiedź w tygodniu w czasie Mszy św. wieczorowych.

 

4.     W naszej parafii są głoszone w maju katechezy chrzcielne. W niedziele, o godz. 19.00 do sali w nowym budynku, zapraszamy rodziców, którzy planują chrzest swojego dziecka i rodziców chrzestnych.

 

5.     5. Od jutra rozpoczną się prace budowlane na parkingu przy kościele. W związku z tym prosimy o nieparkowanie samochodów na odcinku od bramy wjazdowej wzdłuż choinek oraz w bezpośredniej bliskości. Informujemy, że zamykana będzie na noc brama parkingu.

 

6.     W następny poniedziałek czyli 22 maja zapraszamy na koncert pt. „Moja podróż śladami JPII” poświęcony życiu i nauczania Jana Pawła II przygotowany z okazji setnej rocznicy Jego urodzin, w wykonaniu Magdy Steczkowskiej wraz z wybitnym pianistą i kompozytorem  Adamem Niedzielinem. Wykonawcy zabiorą w muzyczną podróż, okraszoną opowieściami z osobistych spotkań Artystki z Papieżem i pełną ukochanych pieśni Jana Pawła II. Repertuar koncertu tworzą piosenki opowiadające o niezwykłych chwilach z życia Papieża, nie zabraknie też jego ulubionej ”Barki”.

Serdecznie zapraszamy na koncert!

 

7.     Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024. Rekrutacja, podobnie jak w latach ubiegłych - będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego: www.lubelszczyzna.edu.com.pl od 15 maja do 234 czerwca 2023 r. Więcej informacji o profilach klas i atutach szkoły znajdziemy na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Katolickiego Liceum: www.klobp.pl.

 

 

8.   Dnia 26 maja 2023 r. odbędą się Targi Pracy i Edukacji „ Już dziś zaplanuj swoją karierę zawodową" w godzinach 10.00 - 14.00 w hali widowiskowo-sportowej AWF przy ulicy Stanisława Marusarza 8 w Białej Podlaskiej organizowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej.

Targi adresowane są do osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz młodzieży uczącej się ze szkół ponadpodstawowych. W targach wezmą udział firmy, które chcą zatrudnić przyszłych pracowników oraz uczelnie wyższe z kraju.

9.     Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:

·        Od jakiegoś czasu w debacie publicznej powraca temat spowiedzi dzieci. Argu­mentów „za" jest dużo więcej. Gdzie ich szukać? Odpowiedź w tekście „Nie za wcześnie".

·        Dekalog to nie system kontrolny, ale dar Boży i drogowskaz. Zachowywanie przy­kazań to także nasz sprawdzian miłości do Pana Boga.

·        Za pomoc rannym cywilom i żołnierzom została nagrodzona przez prezydenta Sta­nów Zjednoczonych, Wojna na Ukrainie oczami pochodzącej z Białej Podlaskiej dziennikarki.

·        Co nowe regulacje unijne oznaczają dla właścicieli aut spalinowych? Kogo będzie stać na jeżdżenie elektrykiem? Czy jeste­śmy gotowi na zmiany?

 10.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Mariusz Sawczuk. Wieczny  odpoczynek.......

 

 

 

<<< Powrót
Dodano: 15 Maj 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers