Odwiedzin: 404282

Ogłoszenia 21 maja 2023 r

1.     Dzieci klas IV przeżywają dzisiaj uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej,

2.     Trwamy w czasie odmawiania nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3.     Dzisiaj na godz. 19.00 zapraszamy liderów ruchów i stowarzyszeń na spotkanie w sprawie adoracji w Wigilię Zesłana Ducha Świętego.

 

4.     W naszej parafii są głoszone w maju katechezy chrzcielne. W niedziele, o godz. 19.00 do sali w nowym budynku, zapraszamy rodziców, którzy planują chrzest swojego dziecka i rodziców chrzestnych.

 

5.     Jutro  o godz. 18.45 zapraszamy na koncert pt. „Moja podróż śladami JPII” poświęcony życiu i nauczania Jana Pawła II przygotowany z okazji setnej rocznicy Jego urodzin, w wykonaniu Magdy Steczkowskiej wraz z wybitnym pianistą i kompozytorem  Adamem Niedzielinem. Wykonawcy zabiorą w muzyczną podróż, okraszoną opowieściami z osobistych spotkań Artystki z Papieżem i pełną ukochanych pieśni Jana Pawła II. Repertuar koncertu tworzą piosenki opowiadające o niezwykłych chwilach z życia Papieża, nie zabraknie też jego ulubionej ”Barki”.

Serdecznie zapraszamy na koncert!

 

6.     We czwartek 25 maja po Mszy św. wieczorowej będziemy modlić się w intencji ochrony życia dzieci poczętych a nienarodzonych.

 

7.     W sobotę zapraszamy na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godzinie 18.00, po niej adoracja do godz. 21.00, Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca okres Wielkanocny.

 

8.     Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na VIII Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina

Drodzy Diecezjanie!

„Córka Obietnicy” to hasło VIII Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet do Pratulina, która odbędzie się w niedzielę 28 maja br. Świat i Kościół potrzebują mądrych, odważnych i świętych kobiet, dlatego w tym szczególnym miejscu – w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie – pragniemy doświadczać miłości i wierności Boga, który prowadzi życie człowieka. Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: mamy wraz córkami, babcie z ich wnuczkami.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Kazimierz Gurda BISKUP SIEDLECKI

9.     Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024. Rekrutacja, podobnie jak w latach ubiegłych - będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego: www.lubelszczyzna.edu.com.pl od 15 maja do 23 czerwca 2023 r. Więcej informacji o profilach klas i atutach szkoły znajdziemy na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Katolickiego Liceum: www.klobp.pl.

 

10.Dnia 26 maja 2023 r. odbędą się Targi Pracy i Edukacji „ Już dziś zaplanuj swoją karierę zawodową" w godzinach 10.00 - 14.00 w hali widowiskowo-sportowej AWF przy ulicy Stanisława Marusarza 8 w Białej Podlaskiej organizowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej.

Targi adresowane są do osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz młodzieży uczącej się ze szkół ponadpodstawowych.

 

11.Bialskie Centrum Kultury przy współpracy z naszą parafią oraz Kościołem pw. Św. Antoniego zaprasza na IV Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w dniach 28 maja i 25 czerwca

·        28 maja o godz. 19.00 w naszym kościele wystąpi Chór Kameralny KOE z Sokołowa Podlaskiego i organista Vladimir Kopec ze Słowacji

·        25 czerwca w kościele św. Antoniego o godz. 19.30, wystąpi duet skrzypcowy: Katarzyna i Maksymilian Grzesiak z Warszawy

 

12.W sobotę 3 czerwca 2023 r. odbędzie się Kongres Różańcowy w Częstochowie. Rada Różańcowa organizuje pielgrzymkę autokarową na to wydarzenie. Wyjazd o godz. 3.00 powrót późnym wieczorem. Koszt 100 zł. Zapisy u zelatorki parafialnej.

13.W dniach 9-11 czerwca odbędzie się „Jerycho Młodych” w Pratulinie. Zapraszamy młodzież do udziału. Zapisy jeszcze do końca tygodnia u ks. Mariusza.

 

14. Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W bieżącym numerze „Echa Katolickiego":

·         Skoro  sakramenty  są dla ludzi wierzą­cych, jaki jest sens udzielania ich niewierzącym? w artykule „Bóg w wersji vegę".

·         Św. Rita od lat podbija serca wiernych swoją skutecznością. O co najczęściej proszą ją wierni? - w dziale „opinie".

·         Jak przy siódemce dzieci pogodzić obo­wiązki domowe, pracę i pasje, a jednocześnie nie zatracić się w macierzyństwie? - w rozmowie „Echa".

·         Do czego może prowadzić wmawianie dzieciom, że mogą dowolnie wybrać sobie płeć? -w dziale „opinie".

·         przyczynach konfliktów wśród dzieci i sposobach ich rozwiązywania - w rozmowie z pedagog.

 

15.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Marianna Kociszewska i Franciszek Stasiewicz. Wieczny  odpoczynek.......

 

 

 

<<< Powrót
Dodano: 21 Maj 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers