Odwiedzin: 391174

Ogłoszenia 04 czerwca 2023 r

 


 

 Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek „na budowę kościołów w diecezji"

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj zaangażowali się w przygotowanie festynu z racji Dnia Dziecka, szczególnie ks. Tomaszowi za organizację całego przedsięwzięcia i wszystkim, którzy czynnie go wspomagali, za włożony trud, wykonaną pracę i poświęcony czas. Dziękujemy także tym, którzy uczestniczyli – dzieciom i rodzicom.

We środę we wspomnienie św. Jadwigi Królowej patronki Szkoły Podstawowej nr 9 zapraszamy na godz. 9.00 całą społeczność szkolną na Mszę Św.

O godz. 16.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

Po Mszy św. wieczorowej próba sypania kwiatków przez dzieci.

W czwartek, 8 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą sprawowane: 7.00, 9.00, 11.00, 18.00. Po Eucharystii odprawianej o godz. 11.00 przejdziemy w procesji ulicami miasta. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, przejdziemy trasą z roku ubiegłego. (ul. Terebelska do ronda, ul. Okopowa, ul. Janowska do Terebelskiej i powrót ulicą Terebelską do kościoła.) Postarajmy się aby poszły wszystkie chorągwie, feretrony, poduszeczki. Do udziału w procesji zapraszamy też dzieci pierwszokomunijne (w strojach). Zapraszamy dzieci do poduszeczek i sypania kwiatków. Zapraszamy też ministrantów i lektorów. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

 

 8 czerwca 2023 r. w Boże Ciało o godz. 19.00 w amfiteatrze odbędzie się KONCERT UWIELBIENIA BOGA „BIAŁA dla JEZUSA". W tym roku koncert poprowadzi Magda Anioł z zespołem. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i okolic, starszych, młodzież i dzieci; rodziny i osoby samotne. Wstęp na koncert jest wolny!

Od piątku przez całą oktawę procesja eucharystyczna wokół kościoła. W dni zwykłe po wieczorowej Mszy św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00

 

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda dekretem z soboty, 3 czerwca udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 9 czerwca po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wszystkim wiernym Diecezji Siedleckiej oraz przebywającym na jej terenie. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązani są, aby tego dnia ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego lub zastąpili wstrzemięźliwość innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

 Jest już książka intencji na przyszły rok. Msze św. można wpisywać w tygodniu w kancelarii (w godzinach pracy) od wtorku do piątku od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.30 i w sobotę od 8.00 do 9.00.

Ks. Henryk Szustek proboszcz z Tucznej organizuje pielgrzymki: do Wilna w dniach 26-28 czerwca 2023 r. i do Francji w dniach 16-28 sierpnia 2023 r. Chętnych na wyjazd odsyłamy po szczegóły do plakatów na tablicy ogłoszeń.

 Na stoliku za ławkami prasa katolicka.                                                  ·        „To nabożeństwo jest ostatnim wysiłkiem mojej miłości i będzie dla ludzi jedynym ratunkiem”. Jakie obietnice dał Jezus tym, którzy będą czcili Jego Serce?                                                                                                                 ·        O przygotowaniach osób z naszej diecezji do Światowych Dni Młodzieży i ich oczekiwaniach, a także sile młodego Kościoła.                   ·        Czy krytyka Kościoła katolickiego przez tych, którzy z niego odeszli, może być szczera? A może pod pozorem rozprawiania się z fałszem tak naprawdę stanowi próbę rozrachunku ze swoimi porażkami?                 

 ·        Relacja z Diecezjalnej pielgrzymki kobiet, Wieczoru z Maryją w Kodniu oraz innych wydarzeń w diecezji.

 W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Małgorzata Macieszczuk . Wieczny odpoczynek…

 

 

 

<<< Powrót
Dodano: 04 Czerwiec 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers