Ogłoszenia 30 lipca 2023 r

Ogłoszenia parafialne XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca 20232 r.

1.     We wtorek rozpoczniemy sierpień, który jest miesiącem szczególnym zarówno pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym czasie zechciejmy włączyć się w modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Warto ofiarować Panu Bogu naszą czasową lub całkowitą abstynencje w intencji ludzi pogrążonych w nałogu pijaństwa czy narkomanii.

2.     We wtorek 1 sierpnia wyruszy z Białej Podlaskiej grupa Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Po Mszy Św. o godz. 6:00 w parafii Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny pielgrzymi wyruszą na pątniczy szlak. Zapisy i zdanie bagażu przed pielgrzymką: 31 lipca (poniedziałek), godz.: 18:30 – 20.00 tylko przy parafii Wniebowzięcia NMP.

Na stoliku zaś pod chórem leżą intencje i deklaracje Duchowego pielgrzymowania. Można je wypełniać i oddawać, przekażemy je przewodnikowi grupy.

W czasie trwania pielgrzymki Msze św. wieczorowe będą sprawowane o godz. 18.00 i połączone będą z modlitwą w ramach DUCHOWEGO PIELGRZYMOWANIA – odmawianą po Mszy Św.

3.     We środę 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski Bożej i modlitewne nawiedzenie kościoła.

4.     W I czwartek miesiąca – modlitwy o powołania kapłańskie po Mszy św. wieczorowej.

5.     W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.30. Rano spowiedź będzie tylko przed Mszą św. czyli od 6.00 do 6.20 i od 6.45 do 7.00. Nie będzie spowiedzi w czasie Mszy św. porannych. Prosimy o spowiedź w dniach poprzedających.

6.     W I sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja z racji I soboty miesiąca do godz. 21.00. Poprowadzi Krąg Biblijny.

7.     Za tydzień w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 procesja Eucharystyczna i zmiana tajemnic różańcowych.

8.     Prezydent Miasta Michał Litwiniuk zaprasza wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej do uczestnictwa w uroczystościach 79. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które rozpoczną się 1 sierpnia o godz. 17.00 przed Miejscem Straceń na Placu Wolności w Białej Podlaskiej.

9.   Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk informuje, że w dniach od 26 sierpnia do 10 września 2023 r. można głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Białej Podlaskiej.

Głosowanie na projekty zakwalifikowane do budżetu obywatelskiego odbywać się w następujących formach:

a) w dniach 26 sierpnia - 6 września 2023 r. poprzez osobiste złożenie karty do głosowania w Urzędzie Miasta na stanowisku nr 15 lub 16 na sali obsługi,

b)  w dniach 26 sierpnia - 10 września 2023 r. poprzez stronę internetową bo.bialapodlaska.pl i uzupełnienie elektronicznej wersji karty do głosowania.

Zapraszamy i zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w tej inicjatywie, która daje Państwu możliwość współdecydowania o kształtowaniu przestrzeni naszego miasta.

10.                      Za ławkami na stoliku jest do nabycia „Echo Katolickie":

*   O Maryi nigdy dość, ale... zdrowo! Jak nie wypaczyć pobożności maryjnej  - w rozmowie „Echa".

* Nie da się działać we wszystkich wspólnotach i uczestniczyć we wszystkich rekolekcjach. O tym, czym grozi przesyt duchowy, w tekście „Świę­tość, która nie uświęca".

*  O życiu w cieniu śmierci i wojennej rzeczywi­stości - w relacji historyka lwowskiego uniwersy­tetu.

*  Jakie zasady obowiązują pielgrzymów ducho­wych? - w dziale „opinie".

Świętowanie jubileuszu potrwa 3 dni. Program obchodów 300-lecia koronacji obrazu Matki Bo­żej Kodeńskiej.

Dodano: 30 Lipiec 2023