Odwiedzin: 404282

Ogłoszenia 27 sierpnia 2023 r

 

Ogłoszenia parafialne – XXI Niedziela zwykła

 

1.     W I piątek Msza z nabożeństwem do serca Pana Jezusa o godz. 6.20 i 18.00, spowiedź dodatkowo od godz. 17.30.

2.     W I sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja do godz. 21.00, którą poprowadzi Legion Maryi.

 

3.     W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 procesja eucharystyczna i zmiana tajemnic różańcowych.

 

4.     Katechezy dla narzeczonych, które miały odbywać się w naszej parafii we wrześniu i październiku będą przeprowadzone w późniejszym terminie. Poinformujemy wkrótce o terminie i miejscu katechez.

 

5.     W sobotę 2 września od. godz. 10.00 w Pratulinie odbędzie się pielgrzymka duszpasterskich i ekonomicznych Rad Parafialnych. Zapraszamy do udziału członków naszej rady parafialnej.

6.     Także w sobotę od godz. 10.00 w Parczewie odbędzie się II Diecezjalna Pielgrzymka Osób Zawierzonych Jezusowi w Niewolę Miłości przez Ręce Maryi. Ks. Biskup zaprasza na to spotkanie wszystkich czcicieli matki Bożej a szczególnie uczestników 33-dniowych rekolekcji.

 

7.     3 września jest wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, to również dzień imienin ks. bp Grzegorza Suchodolskiego, o którym będziemy pamiętać w naszych modlitwach.

 

8.     Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza 1 września wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej do uczestnictwa w uroczystościach z okazji 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej, które rozpoczną się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Antoniego o godz. 10.00. Następnie uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerują na płac Wolności, gdzie przy Miejscu Straceń, oddadzą hołd poległym.

 

9.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze „Echa Katolickiego":

* Krytyka pielgrzymek, jaka przetoczyła się przez niektóre media, świadczy o wielkiej sile tej formy pobożności. Co ciekawe, podobne próby obrzydzenia pielgrzymek stosowali też komuniści.

* Wraz z początkiem roku szkolnego rośnie liczba dzieci i młodzieży w poradniach zdrowia psychicz­nego. Co jest tego powodem: stres, zbyt wysokie wymagania rodziców i nauczycieli? - w rozmowie „Echa".

* O mistycznych spotkaniach z Jezusem pochodzącej z naszej diecezji s. Hilarii Główczyńskiej - w artyku­le „Wołanie miłości".

*  Samotność a osamotnienie -jak je rozumieć? I jak oswoić samotność doświadczaną wbrew sobie?

 

<<< Powrót
Dodano: 27 Sierpień 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers