Odwiedzin: 396029

Ogłoszenia 24 września 2023 r

 

 

XXV Niedziela Zwykła - 24 września 2023 r.

 

 1.     W ubiegły czwartek młodzież naszej parafii przyjęła sakrament Bierzmowania. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w tej uroczystości, tym, którzy ją przygotowali. Rodzicom młodzieży dziękujemy za dar do kościoła w postaci nowych ornatów.

 2.     Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się procesja z par. św. Anny do par. św. Michała Archanioła rozpoczynająca uroczystości ku czci patrona miasta i parafii przy ul. Pokoju.

 3.     W piątek 29 .09. w parafii św. Michała Archanioła o godz.11.00 Msza Św. w intencji mieszkańców miasta, a o godz. 17.00 Suma odpustowa połączona z sakramentem Bierzmowania.

 4.     W niedzielę l października, rozpoczynamy codzienną modlitwę różańcową o godz. 17.30, bezpośrednio po różańcu Msza św. wieczorowa. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Dzieciom obecnym na różańcu będą rozdawane obrazki związane z tajemnicami różańca. Postarajmy się, aby odmawiać różaniec w domach.

 5.     W I niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 procesja Eucharystyczna i spotkanie Kół Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic. Na Mszy św. o godz. 9.00 dzieciom klas III pobłogosławimy różańce.

 6.     W niedzielę 1 października w Pratulinie odbędzie się XIII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. Zapraszamy mężczyzn naszej parafii do udziału.

 7.     Duszpasterstwo akademickie wznawia od 1 października, po wakacyjnej przerwie, sprawowanie w każdą niedzielę akademickich Mszy św. o godz. 20.00 w par. św. Anny. Za tydzień w sposób szczególny zaprasza wszystkich związanych z Duszpasterstwem Akademickim, aby podziękować ks. Sławkowi Szypulskiemu za wieloletnią posługę.

Ks. Tomasz – duszpasterz akademicki zaprasza też studentów przez cały rok akademicki na wieczorne spotkania w ośrodku duszpasterstwa, a szczególnie nowych studentów na spotkanie zapoznawcze 5 października o godz. 20.00

 8.     Zachęcamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Chętni zgłaszają się do Ks. Tomasza.

9.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

*  Jak Kościół powinien wykorzystać potencjał młodych ludzi? - w rozmowie z bp. Grzegorzem Suchodolskim.

*  O acedii mówi się, że jest duchową depresją. Jak ją rozpoznać? - w dziale „opinie".

*   Co młodym ludziom daje przynależność do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży?

*  Jakie są zadania zelatora parafialnego? - w ma­teriałach formacyjnych dla kół żywego różańca.    

10. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana: śp. Tadeusz Sucharzewski . Wieczny odpoczynek...

 

 

 

 

 

 

 

<<< Powrót
Dodano: 24 Wrzesień 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers