Odwiedzin: 406169

Ogłoszenia 23 czerwca 2024 r

 

23 czerwca 2024 - XII Niedziela Zwykła

 

 1.     Kończy się czerwiec- miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa . Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45. a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00

2.     Dzisiaj o godz. 21.00, w plenerze, na placu przy kościele można będzie obejrzeć film pt. "Doonby. Każdy jest kimś". Niesamowity film za życiem. O tym jak wielkie znaczenie może mieć obecność lub brak jednej osoby.

 3.     We wtorek 25 czerwca w nabożeństwie czerwcowym i w czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji obrony życia nienarodzonych

4.     W sobotę, 29 czerwca uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o godz. 6.20, 7.00 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę - jest to tzw. ofiara „pro obolo S. Petri” – kiedyś zwana „świętopietrzem” i jest przeznaczana na działalność Stolicy Apostolskiej.

 5.     W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Tomasza, który kończy pięcioletnią pracę w naszej parafii i z dniem 1 lipca, zgodnie z nominacją ks. Biskupa, rozpocznie pracę w parafii MB Częstochowskiej w Garwolinie.

 6.     Przypominamy, że od lipca w niedzielę nie będzie już Mszy św. o godz. 16.00. Porządek Mszy św. niedzielnych od pierwszej niedzieli lipca: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.

 7.     Jest już przygotowana książka intencji na przyszły rok. Msze św. można rezerwować w tygodniu tylko w kancelarii (w godzinach pracy) od wtorku do piątku od 16.00 do 17.30 i w sobotę od 8.00 do 9.00.

8.     Ponieważ mamy już porezerwowane Msze św. do końca roku, wobec tego obecnie i po wakacjach raczej możemy przyjmować Msze św., które będą odprawiane poza parafią. Tutaj w kościele będziemy wymieniać intencję, wspomnimy ją w modlitwie wiernych ale ksiądz będzie sprawował tę eucharystię poza parafią, np. na Misjach. W parafii ewentualnie będziemy przyjmować na bieżąco, znając możliwości personalne.

  9.     Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku za ławkami.

W najnowszym numerze „Echa Katolickiego":

 Mężczyzna musi chodzić za kimś, czemu więc nie za najwybitniejszym z Polaków? - o idei Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II

Od wieków nieustannie pomaga ludziom - niezwykłe świadectwa wstawiennictwa Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Od 40 lat pełni straż przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki i wykonuje upamiętniające go krzyże pątnicze - w dziale „opinie”.

Niewinna z pozoru zabawa otworzyła mu wrota piekła. Świadectwo uwolnienia z opętania - na s. 14.

O sytuacji na wschodniej granicy i bezpieczeństwie turystów - w dziale „region”.


10.     W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Jadwiga Krzysztofowicz i Józef Pawłowicz. Wieczny odpoczynek

 

 

 

 

 

<<< Powrót
Dodano: 23 Czerwiec 2024
Projekt i wykonanie Orange Computers