Przyrzeczenia KSM-skie

25 listopada 2012, w uroczysto??? Jezusa Chrystusa, Króla Wszech??wiata,
cz??onkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia M??odzie??y
obchodzili swoje patronalne ??wi?to.

Uroczystej Eucharystii w katedrze siedleckiej przewodniczy?? Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski. Wraz z Ksi?dzem Biskupem Msz? ??w. koncelebrowali m.in. ks. kan. Wojciech Hackiewicz - diecezjalny asystent AK, ks. Adam Pietrusik – diecezjalny asystent KSM, ks. kan. Andrzej Oworuszko – rektor WSD. W Eucharystii obok cz??onków KSM i AK, uczestniczyli rodzice alumnów pierwszego i drugiego roku. ??piewy podczas liturgii wykona?? chór katedralny pod dyrekcj? ks. Micha??a Szulika.

W homilii Ksi?dz Biskup wyja??ni??, jak nale??y w??a??ciwie rozumie? królowanie Jezusa Chrystusa. – W naszych parafiach prze??ywamy dzisiaj drug? niedziel? synodaln?. Odkrywamy prawd? o Ko??ciele, który celebruje misterium zbawienia. Kiedy Ko??ció?? celebruje liturgi?, wówczas w uczestnikach liturgii spe??nia si? to dzie??o panowania i królowania Chrystusa. To królowanie Jezusa w ??wiecie dokonuje si? przez tych, którzy wierz?c w Niego, pe??ni? wol? Boga Ojca we wszystkich wydarzeniach ??ycia osobistego, rodzinnego i spo??ecznego. Nie jest to wi?c królowanie odgórne, monarchiczne, lecz królowanie przez posiadanie tego samego ducha, który jest nam dany przez Jezusa Chrystusa od Ojca – artyku??owa?? Ksi?dz Biskup.

Na zako??czenie Eucharystii 21 nowych cz??onków Akcji Katolickiej
i 24 nowych cz??onków Katolickiego Stowarzyszenia M??odzie??y
z??o??y??o przyrzeczenia cz??onkowskie.

Przyrzeczenia KSM-skie z naszej parafi z??o??yli:

Daniel ?ojek i Micha?? Remiszewski

Dalsze uroczysto??ci odby??y si? w Sali Bia??ej Miejskiego O??rodka Kultury. Zgromadzonych powitali Ilona Trojnar – prezes KSM i Tadeusz Federczyk – prezes zarz?du AK. Wa??nym momentem spotkania by??o powo??anie nowego oddzia??u KSM w parafii ??w. Ma??gorzaty w Ulanie i powo??anie nowego oddzia??u AK w parafii Naj??wi?tszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej, a tak??e przyznanie statuetki „Zwiastun Dobrej Nowiny” Uczniowsko-Parafialnemu Klubowi Sportowemu „Barka” z Siedlec.

W s??owie pasterskim skierowanym do zebranych Ksi?dz Biskup podkre??li??, ??e w patronalne ??wi?to Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia M??odzie??y dzi?kujemy Panu Bogu za ??wieckich, którzy wype??niaj? swoj? misj? w Ko??ciele wyp??ywaj?c? z sakramentu chrztu. Gdy pozwolimy si? przenikn?? przez Ewangeli?, ca??e nasze ??ycie b?dziemy kszta??towa? w jej ??wietle i mocy. Ca??e nasze dzia??anie i organizowanie si? b?dzie wyp??ywa??o z Ewangelii i jej odpowiada??o – mówi?? Biskup Siedlecki.

Katolickie Stowarzyszenie M??odzie??y w swoich szeregach zrzesza m??odych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragn?cych twórczo i aktywnie wykorzysta? swoj? m??odo???. KSM to tak??e konkretny sposób, by odnale??? swoje miejsce nie tylko w grupie rówie??ników w parafii b?d?? w szkole, ale w Stowarzyszeniu stanowi?cym jedn? wielk? rodzin? ludzi m??odych, gotowych ca??ym swoim ??yciem „s??u??y? Bogu, Ko??cio??owi i Ojczy??nie”. KSM Diecezji Siedleckiej w roku 2012 w???czy??o si? w wiele inicjatyw m.in. w przygotowanie festiwalu muzyki chrze??cija??skiej „Hosanna”, „Jerycha M??odych” i Diecezjalnego Kongresu Nowej Ewangelizacji. Cz??onkowie KSM podj?li wspó??prac? z fundacj? Pomoc Ko??cio??owi w Potrzebie i brali udzia?? w debatach na tematy dotycz?ce wiary i moralno??ci.

Uroczysto??? Chrystusa Króla to równie?? g??ówne ??wi?to Akcji Katolickiej. W dzia??alno??? Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Siedleckiej zaanga??owanych jest obecnie ponad 500 osób zrzeszonych w 36 parafialnych oddzia??ach. Cz??onkowie AK maj? ??wiadomo???, ??e Ko??ció?? to nie tylko zgromadzenie liturgiczne, ale tak??e wspólnota ewangelizuj?ca, nios?ca ??wiatu Jezusa Chrystusa.

ks. Mateusz Czubak

Wi?cej na portalu: podlasie24.pl