Og??oszenia - 5 Niedziela zw C - 10.02.2013

1. Od dzisiaj rozpoczyna siÄ? 46 Tydzie?? Modlitw o Trze??wo??Ä? Narodu pod has??em: „Ojciec ??wiadek wiary i trze??wo??ci”.  Jest to czas przeb??agania za grzechy pija??stwa, a tak??e czas podejmowania wyrzecze?? w intencjach nawrócenia grzeszników. ZachÄ?camy do podejmowania przyrzecze?? abstynenckich. Na stoliku za ??awkami sÄ? wy??o??one deklaracje trze??wo??ciowe. Kto zechce podjÄ?Ä? na czas Wielkiego Postu  zobowiÄ?zanie ca??kowitej abstynencji niech jÄ? wype??ni i pierwszÄ? stronÄ? z podpisem pozostawi.

2. W naszej parafii g??oszone sÄ? katechezy dla doros??ych i m??odzie??y.  Dzisiejsza  katecheza to g??oszenie kerygmatu, czyli Dobrej Nowiny.  Zapraszamy wiÄ?c, do spotkania z Jezusem,  do przyjÄ?cia Chrystusa-Mi??o??ci,  do wej??cia na drogÄ? nawrócenia i wiary. Katecheza odbÄ?dzie siÄ? dzisiaj o  godz. 19.00.

3. Jutro, 11 lutego we wspomnienie Naj??wiÄ?tszej Maryi Panny z Lourdes bÄ?dziemy obchodziÄ? ??wiatowy Dzie?? Chorego. Zapraszamy chorych na MszÄ? ??w. o godz. 10.00. Po Eucharystii modlitwy w intencji chorych i b??ogos??awie??stwo Naj??wiÄ?tszym Sakramentem. W ramach pe??nienia dobrych uczynków pomó??my chorym w rodzinie czy w sÄ?siedztwie  przybyÄ?  do ko??cio??a.

4. W ??RODÄ? POPIELCOWÄ? rozpoczynamy WIELKI POST. ZewnÄ?trznym znakiem naszego wej??cia na drogÄ? pokuty i nawrócenia jest posypanie g??owy popio??em. Msze ??w. w tym dniu bÄ?dÄ? w naszej ??wiÄ?tyni o godz.: 6.30, 8.30, 10.00, 16.00, 18.00.

5. W tym dniu obowiÄ?zuje post ??cis??y tzn. mo??emy zje??Ä? trzy posi??ki dziennie, ale jeden do syta. Post ??cis??y obowiÄ?zuje od 18 do 60 roku ??ycia. Przypominamy, ??e wstrzemiÄ???liwo??Ä? od pokarmów miÄ?snych obowiÄ?zuje od 14 roku ??ycia, bez górnej granicy wieku.  PamiÄ?tajmy, ??e Wielki Post jest „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

6. W g??Ä?bokim prze??ywaniu Wielkiego Postu pomogÄ? nam NABO??E??STWA WIELKOPOSTNE. W ka??dy piÄ?tek DROGA KRZY??OWA o 9.00 i 17.15 dla doros??ych, o 16.00 dla dzieci, o 18.30 dla m??odzie??y. W niedziele GORZKIE ??ALE bÄ?dziemy ??piewaÄ? po Mszy ??w. o godz. 10.00 i o godz. 17.45.

7. W minionym tygodniu Bóg odwo??a?? do wieczno??ci: + Edwarda Jezior i + Czes??awa Jankowskiego. Wieczny odpoczynek racz im daÄ? Panie...
Dodano: 09 Luty 2013