Og??oszenia XX Niedziela Zwyk??a - 18 sierpnia 2013r

W czwartek, 22 sierpnia, wspomnienie N. M. Panny Królowej. Od najdawniejszych wieków Ko??ció?? wierzy?? w królowanie Maryi. Wiele narodów i pa??stw obra??o Maryj? za swoj? Królow?. Tak uczyni?? król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 r. w katedrze lwowskiej, dzi?kuj?c za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczy??cie uzna?? ten fakt papie?? Pius XII w 1954 r.

W przysz??? niedziel? o godz. 8.00 wyruszy z naszej parafii Piesza Pielgrzymka Rodzin Ró??a??cowych do Le??nej Podlaskiej, zach?camy do wzi?cia w niej udzia??u, zw??aszcza, ??e przypada ona w czasie obchodów 50 Rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu. Wszyscy pielgrzymi zbieraj? si? na placu przed ko??cio??em, by po b??ogos??awie??stwie wyruszy? w szyku zorganizowanym.

O 11.45 powitanie pielgrzymów przez Ojca Przeora, a o 12.00 Suma pod przewodnictwem  J. E. Bpa Piotra Sawczuka. (program uroczysto??ci w gablocie).

W zwi?zku z rozpoczynaj?cym si? nied??ugo rokiem szkolnym chcemy wzorem lat ubieg??ych przeprowadzi? akcj?:  „Podaruj dziecku zeszyt”. Do 1 wrze??nia b?dzie mo??na sk??ada? przybory szkolne do pojemnika ustawionego w kaplicy Matki Bo??ej, które zostan? przekazane dzieciom z rodzin najubo??szych.

W gablocie znajdziemy plakat informuj?cy o bezp??atnych badaniach mammograficznych w dniu 3 wrze??nia przy ul. Anny Jagiellonki 9.

Ks. Biskup z dniem 19 sierpnia 2013 r. przenosi ks. ?ukasza Borowskiego do par. Radory?? Ko??cielny. Dzi?kujemy ks. ?ukaszowi za jego pos??ug? i ??yczymy owocnej pracy na nowej parafii.

W Echu Katolickim przeczytamy: Gdzie ko??czy si? sacrum, a rozpoczyna tandeta – Co przyci?ga pielgrzymów do le??nia??skiej bazyliki – O swojej misyjnej przygodzie opowiada brat Maciej Soko??owski pochodz?cy z Bia??ej Podl. – Jak zachowywa? si? w wodzie i pomóc ton?cemu.

Dodano: 18 Sierpień 2013