Odwiedzin: 402017

Rado??Ä? oazowicz??w

RADO??Ä? OAZOWICZÓW

Watyka??ska Komisja Teologów jednomy??lnie uzna??a heroiczno??Ä? jego cnót.

16 pa??dziernika w Watykanie Komisja Teologów Kongregacji ds. Kanonizacyjnych jednomy??lnie uzna??a heroiczno??Ä? cnót S??ugi Bo??ego ks. Franciszka Blachnickiego. Przez ostatnie miesiÄ?ce wyznaczeni przez KongregacjÄ? Spraw Kanonizacyjnych teologowie zapoznawali siÄ? z tzw. Positio; dokumentem, który na podstawie dotychczasowego przebiegu procesu beatyfikacyjnego mia?? im przekonaÄ? o heroiczno??ci cnót S??ugi Bo??ego. Jak widaÄ?, nie by??o z tym wiÄ?kszych problemów.
Teraz jeszcze Positio; razem z opiniami teologów; zostanie poddana pod dyskusjÄ? kardyna??ów i biskupów wchodzÄ?cych w sk??ad Kongregacji; je??li ich decyzja bÄ?dzie pozytywna, Ojciec ??wiÄ?ty bÄ?dzie móg?? wydaÄ? dekret o heroiczno??ci cnót ks. Blachnickiego. Wtedy do beatyfikacji potrzebne bÄ?dzie jeszcze oficjalne uznanie jakiego?? cudownego wydarzenia, które dokona??o siÄ? za wstawiennictwem S??ugi Bo??ego.
- Wraz z NiepokalanÄ? ??piewajmy Magnificat, dziÄ?kujÄ?c Bogu za pomy??lny przebieg dyskusji Konsulty Teologów w Rzymie. Równocze??nie trwajmy z jeszcze wiÄ?kszÄ? gorliwo??ciÄ? i zapa??em w modlitwie o dalszy pomy??lny przebieg prac Rady Kardyna??ów i Biskupów Kongregacji, o cud za wstawiennictwem Ojca Franciszka oraz o rych??Ä? beatyfikacjÄ? Za??o??yciela naszego Ruchu ??wiat??o-??ycie, S??ugi Bo??ego Ks. Franciszka Blachnickiego! - skomentowa?? wydarzenie postulator procesu beatyfikacyjnego, ks. Adam Wodarczyk.

GO??Ä? NIEDZIELNY - kliknij

Dodano: 01 Listopada 2014