<<< [ 100 ] [ 101 ] [ 102 ] [ 103 ] [ 104 ] >>> ... z 159

Bo??enarodzenie 2015r

Bo??e Narodzenie i Nowy Rok – 2016.

"Przebud?? si?, cz??owiecze: dla ciebie Bóg sta?? si? cz??owiekiem! Zbud?? si?, o ??pi?cy, i powsta?? z martwych, a zaja??nieje Ci Chrystus. Dla ciebie, powtarzam, Bóg sta?? si? cz??owiekiem. A je??li chcesz wiedzie?, jaka jest w tym twoja zas??uga, jaki powód tak wielkiego daru i jaka twoja sprawiedliwo???, to doszukuj?c si? przyczyn, nie znajdziesz nic innego, jak tylko ??ask? Boga".
??w. Augustyn

Ca??? wspólnot? parafialn? ??yczymy wszystkim naszym kap??anom, aby prze??ycie Tajemnicy Eucharystii, w której najpe??niej do??wiadczamy ka??dego dnia Bo??ego Narodzenia, dawa??o zawsze spojrzenie anio??ów i prowadzi??o do radosnej kontemplacji Boga, który jest po??ród nas. ??yczymy równie??, aby??cie podczas ka??dej Eucharystii do??wiadczali przedsmaku nieba i pragn?li trwa? w ??wi?tym zjednoczeniu z Chrystusem we wszystkich podejmowanych dzia??aniach. ??yczymy wreszcie, aby mi??o??? Bo??a wype??nia??a zawsze Wasze serca i uzdalnia??a do radosnego pos??usze??stwa Bo??emu s??owu oraz by??cie swoim ??wiadectwem ??ycia pomogli innym uwierzy?, ??e Chrystus przyszed?? na ??wiat, aby zbawi? wszystkich ludzi.

Dodano: 23 Grudzień 2015
??yczenia - Bo??enarodzenie 2015r

Zawsze, ilekro? u??miechasz si? do swojego brata i wyci?gasz do niego r?ce,
jest Bo??e Narodzenie.
Zawsze, kiedy milkniesz, aby wys??ucha?,
jest Bo??e Narodzenie.
Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak ??elazna obr?cz uciskaj? ludzi w ich samotno??ci,
jest Bo??e Narodzenie.
Zawsze, kiedy dajesz odrobin? nadziei wi???niom, tym, którzy s? przyt??oczeni ci???arem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa,
jest Bo??e Narodzenie.
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome s? twoje mo??liwo??ci i jak wielka jest twoja s??abo???,
jest Bo??e Narodzenie.
Zawsze, ilekro? pozwolisz by Bóg pokocha?? innych przez ciebie, zawsze wtedy,

b??. Matka Teresa

Dziel?c si? darem mi??o??ci Boga,
objawionej ??wiatu w Dzieci?tku Jezus,
??yczymy, aby rado??? Narodzenia Pa??skiego
zago??ci??a w Naszych sercach, w rodzinach.
Niech pomaga Nam ona pokonywa? wszelkie trudno??ci,
dzieli? si? z innymi pokojem i nadziej?
w Nowym 2016 Roku.

Dodano: 23 Grudzień 2015
Rozpocz?cie Roku Mi??osierdzia w naszej parafii

W niedziel?, 20 grudnia podczas Mszy ??wi?tej rozpocz?li??my RokMi??osierdzia w naszej parafii. Podczas Mszy ??wi?tej Diakonia Mi??osierdzia w procesji z darami wnios??a obraz b??. Matki Teresy namalowany przez nasz? parafiank? Pani? El??biet? Centkowsk?. Obraz ten po??wi?ci?? ks. Jacek Sawczuk.
Matka Teresa z Kalkuty b?dzie w sposób szczególny patronowa??a nam w prze??ywaniu Jubileuszu Mi??osierdzia.???

Galeria zdj?? - TUTAJ

Komentarz przed rozpocz?ciem Mszy ??w. - TUTAJ

Fragment homilii ks. Jacka - TUTAJ

Dodano: 21 Grudzień 2015
Czwarta Niedziela Adwentu 20.12.2015 rok

To ju?? ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyj??cie Pana. W ??rod? jeszcze jedne Roraty i w czwartek Wigilia Bo??ego Narodzenia. Wieczór szczególny, o czym ??piewamy w jednej z pastora??ek. To dzie??, który zaczyna si? po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ??l? ??yczenia. Niech to b?dzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach.

Dodano: 20 Grudzień 2015
IV Niedziela Adwentu 20.12.2015 rok

EWANGELIA (?k 1,39-45)

„B??ogos??awiona jeste?? mi?dzy niewiastami i b??ogos??awiony jest owoc Twojego ??ona. A sk?d??e mi to, ??e Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro g??os Twego pozdrowienia zabrzmia?? w moich uszach, poruszy??o si? z rado??ci dzieci?tko w ??onie moim. B??ogos??awiona jeste??, która?? uwierzy??a, ??e spe??ni? si? s??owa powiedziane Ci od Pana”...

Dodano: 18 Grudzień 2015
Akcja Caritasu

Akcja ma na celu zapobieganie marnotrawstwu ??ywno??ci.
Tak te?? i nasza parafia w dniu 16.12.2015 roku w ramach akcji Caritasu rozda??a parafianom jab??ka.

Dodano: 16 Grudzień 2015
Zapisy na pielgrzymk? do Ziemi ??wi?tej

W niedziel? tj. 20.12.2015 roku ks. Rados??aw Pietruczuk po ka??dej Mszy ??wi?tej b?dzie zapisywa?? ch?tnych na wyjazd do Ziemi ??wi?tej. Prosz? przynie??? zaliczk? w kwocie 500 z??.

Dodano: 15 Grudzień 2015
Trzecia Niedziela Adwentu - 13.12.2015 rok

Dzisiaj w bazylice ??w. Jana na Lateranie i w we wszystkich katedrach na ??wiecie Rozpocz?cie Nadzwyczajnego Jubileuszu Mi??osierdzia w Diecezji.
Dodano: 14 Grudzień 2015
Otwarcie Bramy Mi??osierdzia w katedrze siedleckiej 13.12.2015 rok

W Uroczysto??? Niepokalanego Pocz?cia Naj??wi?tszej Maryi Panny, 08 grudnia 2015 r., Ojciec ??wi?ty Franciszek, zainaugurowa?? Nadzwyczajny Jubileusz Mi??osierdzia otwieraj?c, w Bazylice ??w. Piotra na Watykanie, Drzwi ??wi?te - Bram? Mi??osierdzia.

Dodano: 13 Grudzień 2015
PRZYJ?CIE JEZUSA JAKO PANA I ZBAWICIELA

Cz??onkowie nowopowsta??ego kr?gu Domowego Ko??cio??a (pilotowanego przez Ann? i Józefa Bandzarewiczów) - po prze??yciu etapu ewangelizacyjnego przyj?li Jezusa jako Pana i Zbawiciela.

Dodano: 12 Grudzień 2015

<<< [ 100 ] [ 101 ] [ 102 ] [ 103 ] [ 104 ] >>> ... z 159