Odwiedzin: 404282
Aktualności

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 160

Ogłoszenia 29 października 2023 r

Ogłoszenia XXX Niedziela zwykła - 29 października 2023 r.

 

1.     Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na Parafialny Przegląd Pieśni Maryjnej. Przyjdźmy aby, posłuchać pieśni w wykonaniu dzieci z naszej parafii i wspierać ich w śpiewie.

 

2.     We środę l listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni będą sprawowane: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Na cmentarzu parafialnym: 12.00. Na cmentarzu komunalnym: 11.00.

 3.     We czwartek - 2 listopada Dzień Zaduszny. Msze św. w naszej świątyni: 7.00, 9.00 i 18.00.

 4.     1 i 2 listopada przed każdą Mszą św. przedpołudniową będziemy modlić się za zmarłych, wyczytując ich imiona z kartek wypominkowych.

 5.     Od l listopada codziennie o 17.20 będziemy odmawiać różaniec wypominkowy i sprawować wieczorową Mszę św. za zmarłych polecanych w wypominkach. W tym tygodniu na różaniec wypominkowy za swoich zmarłych zapraszamy rodziny według następującego porządku:

 

1 listopada - środa

Za wszystkich zmarłych

2 listopada – czwartek

Za wszystkich zmarłych

3 listopada – piątek

ul. Terebelska (numery od początku do nr 47, kartki bez numeru)

4 listopada- sobota

ul. Terebelska (numery od 49 do nr 58)

5 listopada - niedziela

ul. Terebelska (numery od 60 do końca)

 

6.     Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza.

 7.     W I czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W I piątek spowiedź od 17.20 - w czasie w czasie różańca wypominkowego.

W sobotę adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. wieczorowej potrwa do godz. 21.00. Adorację z racji I soboty miesiąca poprowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci.

 8.     W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać nawiedzenie naszej parafii przez relikwie św. Jozafata Kuncewicza.

9.     Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, po niej spotkanie i katecheza dla dzieci klas I a w Sali Matki Teresy spotkanie KŻR i zmiana tajemnic różańcowych.

 10.           Od przyszłej niedzieli w naszej parafii rozpoczynają się katechezy chrzcielne dla rodziców, planujących chrzest dziecka i rodziców chrzestnych. Zapraszamy przez cztery kolejne niedziele o godz. 19.00 do Sali Matki Teresy w nowym budynku.

 11.           W poniedziałek i wtorek planujemy sprzątanie ładowarką terenu wokół nowych garaży i wywóz ziemi z wykopów, dlatego prosimy aby nie parkować samochodów w sąsiedztwie nowych garaży i leżącej tam ziemi. Najlepiej zaparkować wzdłuż ogrodzenia.

 12.           Na stoliku pod chórem Echo Katolickie. W bieżącym numerze:

*  Czyściec nie jest karą ani zemstą Boga, ale ostatnią prostą do nieba. Jak skutecznie poma­gać zmarłym?

*   Widział niebo i piekło. Świadectwo pilota, który przez 11 godzin pozostawał w stanie śmierci klinicznej.

*  Jak powyborcza rzeczywistość przełoży się na przyszłe decyzje parlamentu? Co z prawem do życia? Jakie miejsce w społeczeństwie zo­stanie wyznaczone katolikom?

*  Konflikt izraelsko-palestyński oczami prze­wodnika po Ziemi Świętej.

*  Jakie są zadania zelatora koła różańcowego -w comiesięcznych materiałach formacyjnych.

 

 

 

W zakrystii do nabycia Kalendarz Rolniczy w formie książkowej.

 

Dodano: 29 Październik 2023
Więcej
Ogłoszenia 22 października 2023 r

Ogłoszenia – XXIX Niedziela zwykła - 22 października 2022 r.

 1.     Dzisiaj o godz. 18.00 będziemy sprawowali Mszę św. w intencji pracowników służby zdrowia, a pół godziny wcześniej odmówimy różaniec w intencji żyjących i zmarłych pracowników Służby Zdrowia. – zapraszamy.

 
2.     Przypominamy, że w październiku gromadzimy się codziennie na modlitwie różańcowej o 17.30.

 
3.     We środę 25 dzień miesiąca, różaniec odmówimy w intencji obrony życia

 
4.     Duszpasterz Przedsiębiorców – ks. Tomasz Cabaj, zaprasza na Mszę  św. i spotkanie przedsiębiorców we czwartek o godz. 18.00 w parafii Narodzenia Najśw. Maryi Panny

 
5.     W sobotę uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, głównych patronów naszej diecezji.

 

6.     Ruch Światło-Życie zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej z klas IV -VIII na spotkanie w sobotę o godz. 16.30 do Sali Matki Teresy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przez modlitwę i zabawę pogłębiać wiarę i przyjaźń z Panem Jezusem i chcą poznać charyzmat Ruchu oazowego.

 
7.     Za tydzień – w niedzielę – po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na Parafialny Przegląd Pieśni Maryjnej w wykonaniu dzieci z naszej parafii.

 
8.     29 października w parafii WNMP w Białej Podlaskiej rusza SZKOŁA DIALOGU. Jest to przedsięwzięcie skierowane do każdego małżeństwa, które chce nauczyć się sztuki budowania relacji małżeńsko-rodzinnych.

Szkoła składa się z siedmiu spotkań, które odbywać się będą w dolnym kościele co dwa, trzy tygodnie w niedzielę po południu. Każde spotkanie trwa około 3 godzin i jest spotkaniem, podczas którego można w sposób praktyczny nauczyć się dialogowania-czyli sztuki bycia ze sobą na co dzień.

Organizatorem SZKOŁY DIALOGU jest Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej i Ruch Światło - Życie.

Więcej informacji i zapisy na ulotkach, plakatach, Facebooku i na stronie internetowej: www.szkoladialogu.com


9.     Zbliża się listopad miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Na stoliku za ławkami i pod oknami wyłożone są kartki wypominkowe, na których wypiszemy naszych zmarłych, polecając ich Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych dziękujemy za ich życie, dziękujemy z dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie grzechów i błagamy dla nich o dar nieba. Kartki wyraźnie wypełnione (z podaną ulicą) przynosimy do zakrystii. Przez 30 dni listopada będzie sprawowana za naszych zmarłych Msza św. i odmawiany różaniec wypominkowy, na który będziemy zapraszać parafian z kolejnych ulic.

 
10.                      Na stoliku pod chórem Echo Katolickie.

Przeczytamy:

·        Czym jest Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego i dlaczego warto ofiarować godzinę Panu Jezusowi?

·        Są nie tylko ewangelizatorami , ale też budowniczymi , nauczycielami itp. Dlaczego tak ważne jest wspieranie misji?

·        W parafii Katedralnej miał miejsce obrzęd konsekracji dziewicy Z czym wiąże się przynależność do tego stanu?

·        Co nasze dzieci robią sieci ? O zagrożeniach, na jakie mogą być narażone w świecie wirtualnym - w rozmowie z edukatorem.

·        Jak opiekować się osobą z demencją i jakie są mechanizmy powstawania tego schorzenia - w dziale „zdrowie”.

 

 

Dodano: 22 Październik 2023
Więcej
Ogłoszenia 15 października 2023 r

XXVIII Niedziela Zwykła - 15 października 2023

 
1.  Obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. W tym roku pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Swoimi ofiarami składanymi do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia", która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.

 
2.  W kalendarzu liturgicznym we środę 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 będziemy sprawowali uroczystą Mszę św., a pół godziny wcześniej odmówimy różaniec w intencji żyjących i zmarłych pracowników Służby Zdrowia. – zapraszamy.

 
2.     Ruch Światło-Życie zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej z klas IV -VIII na spotkanie w sobotę o godz. 16.30 do Sali Matki Teresy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przez modlitwę i zabawę pogłębiać wiarę i przyjaźń z Panem Jezusem i chcą poznać charyzmat Ruchu oazowego.

 
3.     Za tydzień w naszej parafii przeżywamy niedzielę radiową. Będziemy gościć przedstawicieli Radia Podlasie, wygłoszą Słowo Boże i będzie zbierał ofiary na funkcjonowanie radia.

 
4.     Także w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci klas III i ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie, na którym ofertę przedstawią fotografowie. Przypominamy rodzicom, którzy tego jeszcze nie zrobili, o kończącym się terminie zgłoszenia dziecka do I Komunii Św.

 
5.     Dzisiaj mija też termin zgłaszania uczniów klas 0 -8 do udziału w Parafialnym Przeglądzie Pieśni Maryjnej, który zaplanowany jest na 29 października 2023 r.

6.     Różnego rodzaju firmy oferują pomoc mieszkańcom Białej w ramach programu „Czyste powietrze”. Jedno ze spotkań na ten temat odbędzie się 19 października przy ulicy Narutowicza 35a. Informacje dla zainteresowanych są na plakacie w gablocie.

 
7.     Zachęcamy do uczestnictwa w codziennej modlitwie różańcowej codziennie o godz. 17.30.

 
8.     Już wkrótce Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W tych dniach pójdziemy na cmentarze porządkować groby naszych bliskich zmarłych. Czynimy to wierni naszej chrześcijańskiej i polskiej tradycji. Pamiętajmy jednak, że najlepszym darem dla zmarłych jest nasza modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła w wypominkach. Zmarli nie są anonimowi, każde imię to historia i niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych dziękujemy za ich życie, dziękujemy z dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie grzechów i błagamy dla nich o dar nieba. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami. Przez 30 dni listopada będzie sprawowana Msza św. i odmawiany różaniec wypominkowy. W poszczególne dni listopada będziemy zapraszać rodziny z poszczególnych ulic do modlitwy za zmarłych, dlatego prosimy, aby na kartkach wpisywać adresy rodzin modlących się za swoich zmarłych.

 
9.     W ostatnich dniach zostały wykonane kolejne prace w naszej świątyni. Zamontowane zostały nowe drzwi zewnętrze w kościele i w przedsionku. Będzie cieplej i ciszej w świątyni. Zamontowane zostało nowe nagłośnienie na zewnątrz kościoła i już nie będzie „martwego pola” jeśli chodzi o dźwięk w czasie procesji. Poszerzone zostało prezbiterium dla służby liturgicznej. Została odnowiona i wyczyszczona posadzka przy ołtarzu. Jeszcze przed nami czyszczenie posadzki na całym kościele. Pojawił się też nowy – zamykany, konfesjonał, który szczególnie będzie pomocny osobom niedosłyszącym, ale nie tylko. Czekamy jeszcze na drugi.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wspierali te prace swoimi ofiarami. Dziękujemy też wszystkim, którzy wczoraj i tydzień temu pomogli przez swoją prace doprowadzić świątynie do porządku. Dziękujemy za pozytywny odzew i wykonaną pracę porządkową.

 
10.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W Echu Katolickim :

* Różaniec, choć wydaje się modlitwą nie­pozorną, ma ogromną siłę, czego dowodem jest fakt, że wielokrotnie ocalił świat.

* Jak, zgodnie z nauczaniem Jana Pawła II, reagować, gdy atakowany jest Kościół? Od­powiedź w rozmowie z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem.

* Kiedy nieopodal spadały rakiety... siostry budowały. O niezwykłej misji we Lwowie siostry pochodzącej z naszej diecezji.

 

W zakrystii Kalendarz Rolniczy w formie książkowej.

11. W minionym tygodniu odszedł do Pana + Krzysztof Melaniuk. Wieczny odpoczynek

 

 

Dodano: 15 Październik 2023
Więcej
Ogłoszenia 8 października 2023 r

 

Ogłoszenia 08 października 2023 r.- XXVII Niedziela Zwykła

 1.     We wtorek 10 października odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych (zmarłych w wyniku poronienia). Liturgia pogrzebowa rozpocznie się o 14.00 w naszym kościele. Bezpośrednio po Eucharystii celebrowanej w intencji rodziców, doczesne szczątki dzieci zostaną pochowane na cmentarzu komunalnym.

 2.     W piątek 13 października przypada liturgiczne wspomnienie bł. Honorata naszego patrona, uroczystości odpustowe w naszej parafii obchodzimy w przyszłą niedzielę. Na Sumę odpustową o godz. 12.30 zapraszamy całą służbę liturgiczną, dzieci do szarf, poduszeczek i sypania kwiatków, chór, lektorów i ministrantów. Po procesji będzie błogosławieństwo dzieci.

 3.     W tym roku 40 - godzinne nabożeństwo w naszej parafii będziemy przeżywać nie przed uroczystością odpustową ale w dniach 2-4 listopada 2023 r.. Przesuniemy ze względu na konieczność dokończenia prac remontowych w kościele.

4.     We piątek 13 października w kolejnym Dniu Fatimskim o godz. 17.30 modlitwa różańcowa a potem odprawimy Mszę św.

5.     W sobotę 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Różaniec odmówimy w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

 6.     W przyszłą niedzielę kolejny raz obchodzimy też Dzień Papieski. W tym roku pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Swoimi ofiarami składanymi do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia", która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży.

7.     Zapraszamy uczniów klas 0 -8 do udziału w Parafialnym Przeglądzie Pieśni Maryjnej, który zaplanowany jest na 29 października 2023 r. W zakrystii możemy pobrać karty zgłoszeniowe, które wypełnione prosimy oddać najpóźniej do 15 października.

 8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia Kalendarz Rolniczy w formie książkowej – 35 zł. W Echu Katolickim:

Walczyć czy z ufnością powtarzać: „Jezu, Ty się tym zajmij!"? Czego potrzebuje Kościół tar­gany kryzysami?

*   Jakich kapłanów trzeba dziś światu? Odpo­wiedź w rozmowie „Echa".

*  Nie liczy się prawda. Ważna jest narracja. Jak dziś manipuluje się faktami na temat Kościoła?

*  O napięciach na linii Warszawa - Kijów i tym, co dalej w naszych relacjach.

*  W numerze także m.in. relacje z pielgrzymki mężczyzn do Pratulina i zjazdu Apostolatu Margaretka.

 

Dodano: 08 Październik 2023
Więcej
Ogłoszenia 1 października 2023 r

 

Ogłoszenia - XXVI Niedziela Zwykła - 01 października 2023 r.

 

1.     Dziś przypada pierwsza niedziela października. Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, które odprawiamy o godz. 17.30 a kończymy Mszą św. sprawowaną bezpośrednio po różańcu.

2.     Zachęcamy dzieci do codziennego udziału w modlitwie różańcowej w naszym kościele. Po Różańcu dzieci otrzymują obrazki nawiązujące do tematyki różańcowej.

3.     Po Mszy św. o godz. 9.00, adoracja Najśw. Sakramentu, procesja Eucharystyczna i spotkanie Kół Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic. Dzieciom klas III pobłogosławimy różańce.

4.     We środę o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich chętnych do kina Multikino w galerii Rywal na film pt. „Dźwięk wolności” To prawdziwa historia Tima Ballarda (w tej roli znany z Pasji Jim Caviezel), byłego agenta rządowego USA, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed losem gorszym niż śmierć. 

Jeden z największych filmowych fenomenów współczesnego kina! Zamrożony przez dystrybutorów przeleżał na półce 5 lat. Wykupiony dzięki publicznej zbiórce i mobilizacji dziesiątek tysięcy widzów trafił z początkiem lipca do kin.

Bilety będą w ulgowej cenie – 15 zł. Gromadzimy się o 19.20 w holu kina i wtedy zostaną wspólnie zakupione bilety.

5.     W I czwartek miesiąca w czasie modlitwy różańcowej modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie apostolatu „Złota Róża” w sali Matki Teresy.

6.     W I piątek miesiąca Msza św. z nabożeństwem do serca Pana Jezusa o godz. 6.20, po południu spowiedź w czasie różańca od 17.30.

7.     W I sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja do 21.00. Adorację poprowadzi Domowy Kościół.

8.     Uroczystość odpustową będziemy w tym roku przeżywać w niedzielę 15 października.

 9.     W październiku chcemy wraz z dziećmi uczcić śpiewem Matkę Bożą. Zapraszamy uczniów klas 0 -8 do udziału w Parafialnym Przeglądzie Pieśni Maryjnej, który zaplanowany jest na 29 października 2023 r. W zakrystii i na stoliku pod chórem, możemy pobrać karty zgłoszeniowe, które wypełnione prosimy oddać najpóźniej do 17 października. Szczegółowych informacji udziela ks. Mariusz Nejranowski.

10.                      Jeżeli w parafii są dzieci z klas 0–I-II-III, które są jeszcze nieochrzczone, to prosimy o zgłoszenie się rodziców w kancelarii, aby porozmawiać o udzieleniu tegoż sakramentu. Są przypadki, że dopiero przed I Komunią św. ktoś się zgłasza i wtedy jest już za późno na udzielenie tegoż sakramentu.

11.                      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

*  Z Różańcem związane są konkretne obietnice. O czym Maryja zapewnia swoich wiernych czci­cieli?

*  Anioł Stróż, którego otrzymujemy przy urodze­niu, jest najlepiej dostosowany do misji, jaką mamy do wykonania w życiu. Dlaczego warto się z nim zaprzyjaźnić?

* Których świętych wzywać w chorobie? I jak nie zmarnować cierpienia? W „Echu" do wygrania modlitewnik „Panie, uzdrów mnie".

*  Kim była bł. Jadwiga Carboni, o której nawet niewierzący mówili, że święci muszą być tak jak ona?

*  Jej losy w przedziwny sposób splotły się z ży­ciem św. Tereski. Świadectwo uzdrowienia sio­stry zakonnej.

12. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana: śp. Jan Barylewski. Wieczny odpoczynek…

 

 

Dodano: 02 Październik 2023
Więcej
Ogłoszenia 24 września 2023 r

 

 

XXV Niedziela Zwykła - 24 września 2023 r.

 

 1.     W ubiegły czwartek młodzież naszej parafii przyjęła sakrament Bierzmowania. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w tej uroczystości, tym, którzy ją przygotowali. Rodzicom młodzieży dziękujemy za dar do kościoła w postaci nowych ornatów.

 2.     Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się procesja z par. św. Anny do par. św. Michała Archanioła rozpoczynająca uroczystości ku czci patrona miasta i parafii przy ul. Pokoju.

 3.     W piątek 29 .09. w parafii św. Michała Archanioła o godz.11.00 Msza Św. w intencji mieszkańców miasta, a o godz. 17.00 Suma odpustowa połączona z sakramentem Bierzmowania.

 4.     W niedzielę l października, rozpoczynamy codzienną modlitwę różańcową o godz. 17.30, bezpośrednio po różańcu Msza św. wieczorowa. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Dzieciom obecnym na różańcu będą rozdawane obrazki związane z tajemnicami różańca. Postarajmy się, aby odmawiać różaniec w domach.

 5.     W I niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 procesja Eucharystyczna i spotkanie Kół Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic. Na Mszy św. o godz. 9.00 dzieciom klas III pobłogosławimy różańce.

 6.     W niedzielę 1 października w Pratulinie odbędzie się XIII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. Zapraszamy mężczyzn naszej parafii do udziału.

 7.     Duszpasterstwo akademickie wznawia od 1 października, po wakacyjnej przerwie, sprawowanie w każdą niedzielę akademickich Mszy św. o godz. 20.00 w par. św. Anny. Za tydzień w sposób szczególny zaprasza wszystkich związanych z Duszpasterstwem Akademickim, aby podziękować ks. Sławkowi Szypulskiemu za wieloletnią posługę.

Ks. Tomasz – duszpasterz akademicki zaprasza też studentów przez cały rok akademicki na wieczorne spotkania w ośrodku duszpasterstwa, a szczególnie nowych studentów na spotkanie zapoznawcze 5 października o godz. 20.00

 8.     Zachęcamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Chętni zgłaszają się do Ks. Tomasza.

9.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

*  Jak Kościół powinien wykorzystać potencjał młodych ludzi? - w rozmowie z bp. Grzegorzem Suchodolskim.

*  O acedii mówi się, że jest duchową depresją. Jak ją rozpoznać? - w dziale „opinie".

*   Co młodym ludziom daje przynależność do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży?

*  Jakie są zadania zelatora parafialnego? - w ma­teriałach formacyjnych dla kół żywego różańca.    

10. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana: śp. Tadeusz Sucharzewski . Wieczny odpoczynek...

 

 

 

 

 

 

 

Dodano: 24 Wrzesień 2023
Więcej
Ogłoszenia 17 września 2023 r

 

Ogłoszenia - XXIV Niedziela Zwykła

 

 1.     Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

2.     Trwa  Nowenna do Ducha Świętego dla młodzieży, która ma przyjąć 21 września br. sakrament Bierzmowania. Zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16.00, a o 17.00 modlitwy nowennowe.

3.     Spotkanie Kręgu biblijnego we środę o godz. 18.45.

4.     We czwartek 21 września o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu Bierzmowania.

5.     W przyszłą niedzielę na Mszę  św. o godz. 9.00 zapraszamy uczniów  klas II i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie w ramach dalszego przygotowania do I Komunii świętej. Komunia św. będzie tak jak dotąd w III klasie, ale program diecezjalny obejmuje przygotowaniem klasy I-III

     6.     W Pratulinie od 20 do 22.10.2023 odbędą się weekendowe warsztaty pt. „Spełniona Żona". Prowadzące to Iga Grzybowska i Emilia Cichecka. Fundacja DDC Duch Dusza Ciało zaprasza. Więcej informacji na plakacie.

    7.     Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza GURDY na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina

Drodzy Diecezjanie!

Misją Chrystusowego Kościoła jest prowadzenie ludzi do zbawienia. Dokonuje się to przede wszystkim poprzez głoszenie Bożego Słowa, sprawowanie sakramentów świętych, a także poprzez troskę o przekaz wiary i świadectwo życia chrześcijańskiego. Nieocenianą rolę w realizacji tego zadania mają mężczyźni. Dlatego pragnę serdecznie zaprosić wszystkich mężczyzn, na kolejną – XIII już Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie, która odbędzie się w niedzielę 1 października br. Podczas tego spotkania, które rozpocznie się o godz. 10.00, podejmiemy temat chrześcijańskiego wychowania, który – jak ufam – szczególnie pomoże ojcom i dziadkom odkryć wartość ich powołania i misji.

Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: ojców wraz synami, dziadków z wnukami. Zapraszam szczególnie członków Bractwa „Strażnicy Kościoła”, Braci Strażaków z tak wielu jednostek Straży Pożarnej działających w naszej diecezji, członków wspólnoty „Wojownicy Maryi” i innych ruchów zrzeszających mężczyzn. Niech doroczne spotkanie w Pratulinie przy relikwiach Błogosławionych Unickich Męczenników, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego będą czasem łaski oraz umocnieniem sił, do owocnego wypełniania przez mężczyzn swojego powołania w rodzinie, w Kościele i społeczeństwie.

Na pielgrzymi trud wszystkim z serca błogosławię

+ Kazimierz Gurda BISKUP SIEDLECKI 

8.     Grupa Modlitwy św. Ojca Pio przy Kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej zaprasza na Triduum Modlitewne przed uroczystością wspomnienia Św. Ojca Pio w dniach 20-23 września.

Szczegółowy program zamieszczony jest na plakacie.

     9.     Zapraszamy osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na spotkania formacyjne, które odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 15:00 w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie. W programie spotkania jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, konferencja, adoracja i agapa. Informacje o zapisach na stronie internetowej www.siedlanow.pl oraz w portalu społecznościowym Facebook: Niesakramentalni - diecezja siedlecka.

   10.                      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim:

Co powinno wzbudzić zaniepokojenie osób należących do danej wspólnoty? - odpowiedzi w tekście „Kiedy wspólnota staje się sektą".

* Jak wychowywać dziecko do wiary w Boga i uczyć je miłości do innych? - zapowiedź warsztatów duszpasterstwa rodzin.

* Na czym polega modlitwa wincentyńska i dlaczego jest lekcją miłości bliźniego.

* W tym numerze „Echa" bezpłatny dodatek „Ku Kościołowi synodalnemu".

 

 

 

 

Dodano: 18 Wrzesień 2023
Więcej
Ogłoszenia 10 września 2023 r

 

Ogłoszenia parafialne - XXIII Niedziela Zwykła

1.     We wtorek 12 września rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego dla młodzieży, która ma przyjąć 21 września br. sakrament Bierzmowania. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się jeszcze spotkanie.

 

2.     We środę z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczorowej czyli o godz. 18.45 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.

 

3.     We czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

 

4.     W przyszłą niedzielę 17 września:

·        Na Mszę Św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci klas III. po Mszy św. zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III. Jest to spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

·        W parafii św. o. Pio w Rakowiska uroczystość odpustowa. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00

 

5.     Katechezy dla narzeczonych będą przeprowadzone w Białej Podlaskiej w październiku i w listopadzie w parafii Narodzenia NMP przy ulicy Brzeskiej. Będą odbywać się w piątki o godz. 19.00. Chętni zgłaszają się w tamtej parafii. Kolejny cykl katechez będzie w lutym i marcu w parafii Wniebowzięcia NMP przy ul. Długiej.

6.     1 Bialska Drużyna Harcerek „Ruczaj” i 2 Bialska Drużyna Harcerek „Głębia” organizują nabór do drużyny. Zapraszają dziewczęta z klas 5-6-7 na zbiórkę, która odbędzie się 16 września o godz. 12.00 przy pomniku św. Jana Pawła II przy kościele św. Antoniego. Szczegóły i telefony kontaktowe znajduję się na plakacie.

7.     Akademia Bialska im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej zaprasza kandydatów na bezpłatne studia inżynierskie na kierunku budownictwo. Bliższe informacje na stronie internetowej uczelni. w gablocie przed kościołem umieszczony jest kod QR przenoszący na stronę uczelni.

8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

W Echu Katolickim:

 

·        W czasach II wojny światowej wielu Polaków ratowało Żydów, ale to Ulmowie zostali beatyfi­kowani. Dlaczego? - odpowiedź w dziale „opi­nie".

·        „Dzienniczek" s. Faustyny to dziś najpopular­niejsza polska książka na świecie. W czym tkwi jego fenomen?

·        Dlaczego media społecznościowe stają się co­raz ważniejsze w życiu parafii?

 

Dodano: 10 Wrzesień 2023
Więcej

 

Ogłoszenia 03 września 2023 r  - XXII Niedziela Zwykła

1.1.     Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 procesja eucharystyczna i zmiana tajemnic różańcowych w Sali Matki Teresy.

2.     Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00 będziemy modlić się wszelkie potrzebne łaski dla uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkół w naszej parafii.

 

3.     W I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4.     We czwartek o godz. 18.45 spotkanie Kręgu Biblijnego

 

5.     W piątek  przeżywamy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.20, 7.00 i 18.00.

 

6.     W sobotę  9 czerwca w Kodniu zjazd Apostolatu modlitwy i postu za kapłanów „Złota Róża”. Rozpocznie się o godz. 11.15. Plan szczegółowy na plakacie w gablocie przed kościołem

 

7.     W przyszłą niedzielę na Mszę  św. o godz. 11.00 zapraszamy uczniów  klas I, pobłogosławimy ich tornistry z przyborami szkolnymi.

 

8.     21 września o godz.. 18.00 zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania młodzieży, która przygotowała się w ubiegłym roku szkolnym. W niedzielę za tydzień – 10 września zapraszamy tych kandydatów na Mszę św. o godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 16:00 odbędzie spotkanie.

 

9.      Zachęcamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Kandydatów i obecną służbę liturgiczną zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.30

10.                      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Echu Katolickim:

·        Choć dowodził egzekucją Józefa i Wiktorii Ulmów, nigdy nie poniósł za to kary - o oprawcach przyszłych beatyfikowanych, niezwykłej rodzinie i ważnym wymiarze tej beatyfikacji dla Polski - mówi historyk i krewny Ulmów.

·        Dziś można zaszczuć człowieka na wiele sposobów. Sprzyjają temu media i pozwalający na anonimowość internet. A konsekwencje często są tragiczne...

·        Co jest wskazaniem do wszczepienia endoprotezy kolana, na czym polega operacja i rehabilitacja i jak dbać o stawy - w dziale „zdrowie”.

·        W numerze także relacja z Diecezjalnej Pielgrzymki Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej.


1.     W ubiegłym tygodniu odszedł ze wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Tadeusz Jarosz. Wieczny odpoczynek….

 

 

 

 

 

 

 

Dodano: 03 Wrzesień 2023
Więcej
2023.08.27 Piesza pielgrzymka do Matki Bożej „Opiekunki Podlasia” w Leśnej Podlaskiej

 

Fotorelacja z trasy

Dodano: 27 Sierpień 2023

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 160

Projekt i wykonanie Orange Computers