Odwiedzin: 384917
Aktualności

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 154

Ogłoszenia 11 grudnia 2022 r. -III Niedziela Adwentu

 

Trzecia Niedziela Adwentu - 11 grudnia 2022 r.

 

 

 

 

1.        Trzecia Niedziela Adwentu rozpoczyna kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Rodzina jest dla każdego z nas przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

2.        Msza św. Roratnia jest odprawiana w naszej świątyni w środy i soboty o godz. 7.00. Zapraszamy szczególnie dzieci, które przynoszą karteczki z imieniem i nazwiskiem do losowania nagród niespodzianek. W sobotę po roratach dzieci zapraszamy na kakao i bułkę do Sali Matki Teresy.

3.        Duszpasterze akademiccy zapraszają młodzież na rekolekcje akademickie. Odbędą się we wtorek, środę i czwartek o godz. 19.30 w naszym kościele. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

4.        16 grudnia, w piątek, o godz. 17.40 rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem.

5.        Kustodia Bractwa Strażnicy Kościoła Diecezji Siedleckiej zaprasza17 grudnia 2022 (sobota) od godz. 13.00 do Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie, wszystkich mężczyzn z bractwa i nie tylko, aby poprowadzić szturm do nieba - modląc się za cały Kościół. Zachęcamy mężczyzn do pełnej mobilizacji i stawienia się na to wydarzenie. W programie : katecheza pod hasłem: "Nie daj się złamać", modlitwa w intencji Kościoła, adoracja Najświętszego Sakramentu - możliwość spowiedzi, agapa w klimacie przedświątecznego spotkania.

 

6.        W tygodniu przed świętami odwiedzimy chorych w domach. Można zgłaszać osoby, które nie mogą przybyć do świątyni, a potrzebują spowiedzi.

7.        Do przyszłej niedzieli włącznie możemy jeszcze przynosić dary do skrzyni miłosierdzia. Będą rozdzielone ubogim i dostarczone do domów.

8.        W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny po 10, 15 i 20 złotych. Uzyskane ofiary będą przekazane do diecezjalnego CARITAS.

9.        Pan organista i kościelny zakończyli już roznoszenie opłatków, ale jeżeli ktoś jeszcze potrzebuje opłatek to może nabyć albo w zakrystii.

10.   Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza na kiermasz z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w dniu 18 grudnia 2022 r. do salki przy Kościele. Będzie można nabyć ozdoby świąteczne wykonywane przez osoby z niepełnosprawnościami podczas zajęć terapeutycznych.

11.    

12.   Na stoliku do nabycia Echo Katolickie:

·           Nie jest za późno, żeby przeżyć swój Ad­went, nawet jeśli przespało się jego pierw­sze tygodnie. Jak dobrze przygotować się do świąt?

·           Wizerunek Maryi z Guadalupe to jeden z najbardziej tajemniczych obrazów. Nie zo­stał namalowany ludzką rękę, o czym świadczą dowody naukowe.

·           Dawniej to było ludobójstwo, dziś mówi się, że to prawo człowieka. Stoimy na pro­gu kolejnej ostrej dyskusji - tym razem do­tyczącej eutanazji.

·           Dlaczego tak ważne jest dzisiaj świadcze­nie o tym, że jest nam w Kościele dobrze?

 

Dodano: 11 Grudzień 2022
Więcej
Ogłoszenia 04 grudnia 2022 r. -II Niedziela Adwentu

 

Druga Niedziela Adwentu 04 grudnia 2022 r.

 

 

1.     Drugą niedzielę adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, pomagamy modlitwą i ofiarami składanymi do puszek wychodząc z kościoła.

Po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najśw. Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca a następnie spotkanie Kół Żywego różańca i zmianka różańcowa.

 

2.     Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. W poniedziałek i we wtorek Msze św. będą sprawowane o godz.: 6.20, 10.30, na 15.30 zapraszamy szczególnie dzieci (może we wtorek przyjdzie też św. Mikołaj), następnie o 17.00, 18.30. Spowiedź 20 minut przed każdą Mszą św. w poniedziałek i wtorek.

W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

3.     We czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św.: o godz. 6.20, 7.00, 18.00. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci klas III i ich rodziców. W czasie tej Mszy św. pobłogosławimy medaliki.

Od godz. 12.00 do 13.00 będzie otwarty kościół do adoracji.

 

 1. W środę i sobotę o 7.00 Msza św. Roratnia. Przychodzimy z lampionami. Dzieci przynoszą karteczki z imieniem i nazwiskiem do losowania nagród niespodzianek. W sobotę po roratach dzieci zapraszamy na kakao i bułkę do Sali Matki Teresy.

 

4.     W kaplicy Matki Bożej jest postawiona skrzynia miłosierdzia, do której przez czas adwentu składamy dary w postaci produktów spożywczych lub chemicznych. Diakonia Miłosierdzia przygotuje z nich paczki dla najbardziej potrzebujących. Do puszki przytwierdzonej do skrzyni możemy składać ofiary na zakupienie dodatkowych darów.

 

5.     W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny po 10, 15 i 20 złotych. Uzyskane ofiary będą przekazane do diecezjalnego CARITAS.

6.     Za tydzień taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

 

7.     W tym tygodniu pan Organista rozniesie opłatek wg następującego porządku:

Środa (od godz.16.00)

ul. Władysława Jagiełły 1,3,5, 7

Czwartek (od godz.16.00)

ul. Władysława Jagiełły 2, 4, 6

Grunwaldzka 1 i Księcia Witolda 21

Piątek (od godz.16.00)

ul. Władysława Jagiełły 9

Sobota (od godz.10.00)

Domki jednorodzinne ul. Janowska, Żytnia, Jana Pawła II, Grunwaldzka i bł. Honorata

 

Dodano: 04 Grudzień 2022
Więcej
2022.12.04-06 Rekolekcje Adwentowe prowadzi ks. Wojciech Bazan

 

Dzisiaj rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje Adwentowe, którym przewodniczyć będzie ks. Wojciech Bazan proboszcz parafii w Komarnie.


Program rekolekcji:
Niedziela Msze św. o godz.:
7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 13.00, 16.00, 18.00


Poniedziałek i wtorek Msze św. o godz.:
 6.20, 10.30, 15.30, 17.00,18.30

 

FOTORELACJA

 

Dodano: 04 Grudzień 2022
2022.12.03 Roraty i losowanie nagród dla dzieci

 

Zapraszamy na roraty. W środy i soboty o godzinie 7.00. Po Mszy św. losujemy nagrody niespodzianki dlatego warto zabrać ze sobą kartkę z imieniem i nazwiskiem.  W soboty zaraz po losowaniu spotykamy się na wspólnym śniadaniu w salce. Na dzieci czekają słodkie bułeczki i kakao a rodzicom zapewniamy gorąca kawę. Dziś po śniadaniu dzieci poznały historie św. Mikołaja który przecież już tuż tuż...

FOTORELACJA

Dodano: 04 Grudzień 2022
2022.11.26 Zakończenie Roku Liturgicznego i duszpasterskiego - zabawa dla dzieci

 

W sobotę 26 listopada zakończyliśmy Rok Liturgiczny i duszpasterski. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich którzy pozytywnie odpowiedzieli na skierowane zaproszenie. Dziękujemy za wspólną modlitwę i zabawę dzieciom i ich rodzicom. Dziękujemy za pomoc w organizacji zabawy młodzieży oazowej oraz członkom Kręgu biblijnego. Zapraszamy na kolejne spotkania!

FOTORELACJA

Dodano: 04 Grudzień 2022
Ogłoszenia 27 listopada 2022 r. -I niedziela Adwentu

Biała Podlaska, 27 listopada 2022 r.

Pierwsza Niedziela Adwentu


 1. Rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny i kolejny Adwent w naszym życiu. Adwent to radosne oczekiwanie na przyjście Pana. O oczekiwaniu przypomina nam wyciszenie, które mamy podjąć w tym okresie, modlitwa, rekolekcje, które będziemy przeżywać a nawet dekoracja adwentowa w kościele. Dziękujemy za jej wykonanie ks. Tomaszowi i wszystkim, którzy mu pomogli. Dziękujemy też młodzieży za pomoc w przygotowaniu Sali na spotkanie dla dzieci. To spotkanie odbyło się wczoraj.

 

2.      Na Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 pobłogosławimy wieńce adwentoweCzłonkowie Legionu Maryi po Mszy św. o godz. 7.00 i 9.00 będą rozprowadzać „Cudowny medalik” znany też jako medalik Niepokalanego Poczęcia, zapoczątkowany przez objawienia jakie miała św. Katarzyna Labouré.

 

 1. Wzorem adwentowego oczekiwania jest Maryja. Ku Jej czci będą odprawiane Roraty w środy i soboty o godz. 7.00. Dwadzieścia minut wcześniej odśpiewamy Godzinki. Weźmy ze sobą lampiony. Na Mszę św. Roratnią zapraszamy szczególnie dzieci, które przynoszą karteczki z imieniem i nazwiskiem do losowania nagród niespodzianek. W sobotę po roratach dzieci zapraszamy na kakao i bułkę do Sali Matki Teresy.

 

 1. W tym tygodniu I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po 18.00 modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie, w I piątek Msza św. z nabożeństwem do serca Pana Jezusa o 6.20 i 18.00, spowiedź od godz. 17.30. W I sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00 - poprowadzi Legion Maryi
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, w niedzielę rozkład niedzielny a w poniedziałek i wtorek – 5 i 6 grudnia – Msze św. o godz.: 6.20, 10.30, 15.30, 17.00,18.30. Spowiedź w rekolekcje w poniedziałek i wtorek pół godz. przed Mszą św.

 

 1. Za tydzień niedziela pomocy Kościołowi na Wschodzie i zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

 

 1. W kaplicy Matki Bożej jest postawiona skrzynia miłosierdzia, do której przez cały Adwentu składamy dary w postaci produktów spożywczych lub chemicznych. Diakonia miłosierdzia przygotuje z nich paczki dla najbardziej potrzebujących. Do puszki postawionej obok skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych darów.

 

 

 

 1. W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na pomoc dzieciom cierpiącym z powodu ubóstwa, niedożywienia, choroby, przemocy czy braku miłości. Świeca jest znakiem, że dzielimy się z tymi, którzy tej naszej pomocy potrzebują. Chodzi nie o samą świecę ale o złożony dar dla biednych i potrzebujących. Świece są w cenie 10 zł, 15 zł i 20 zł.

 

 1. W tym ostatnich dniach listopada podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.20 polecamy naszych bliskich zmarłych i o 18.00 sprawujemy Mszę św.

 

27 listopada

Niedziela

Ul. Kazimierza Jagiellończyka i Radziwiłłowska

28 listopada

Poniedziałek

ul. Anny Jagiellonki

29 listopada

Wtorek

ul. Okrzei, Poprzeczna, Różana Kwiatowa, Żytnia, Jana Pawła II Unitów, bł. Honorata, Grunwaldzka, Sitnicka i os. Sitnickie

30 listopada

Środa

ul. Wł. Jagiełły, kartki spoza parafii i bez adresów

 

11.  W tym tygodniu pan Organista rozniesie opłatek wg następującego porządku:

Od poniedziałku do piątku od godz. 16.00:

Poniedziałek

28.11.2022

ul. Janowska 66a, 66b, 68, 70a

Wtorek

29.11.2022

ul. Janowska 74a, 78, 80

Środa

30.11.2022

ul. Janowska 76, 82

Czwartek

01.12.2022

ul. Księcia Witolda 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 i 10

Piątek

02.12.2022

ul. Księcia Witolda 12 i 14

Sobota

(od godz.10.00)

03.12.2022

Ul. Unitów Podlaskich, Kwiatowa, Poprzeczna, Osiedle Sitnickie i Okrzei

           

Pan Kościelny rozniesie opłatek w poniedziałek od godz. 15.00

      na ul. Terebelskiej 47 a

 

 

12.  Na stoliku do nabycia Echo Katolickie, a w nim: *Co oznacza dziś wiara w Kościół? I jak nie zmarnować czasu Adwentu? * Państwo polskie otrzymuje od Kościoła znacznie więcej niż samo daje. *O tym, jak Kościół wyręcza państwo w jego zobowią­zaniach. * Służba innym stała się dla niej drogą do świętości. Kim była bł. Aniela Salawa i jak rozwija się jej kult? * Cudowny Medalik sam w sobie nie zdziała cudów, ale przyjęty z wiarą może prze­mienić życie. * Obecna sytuacja w Polsce przypomina czasy Targowicy. Czy rozumiemy, czym jest dzisiaj suwerenność?

W zakrystii Kalendarz Rolników w formie książkowej.  

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana: +Mariusz Klimiuk, Wieczny odpoczynek…

 

Dodano: 28 Listopada 2022
Więcej
Ogłoszenia 20 listopada 2022 r. - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 

20 listopada 2022

 

1.     Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata podkreśla, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dzieci i rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Św.

 

2.     W tym tygodniu listopada codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.20 polecamy naszych bliskich zmarłych i o 18.00 sprawujemy Mszę św.

 

20 listopada

Niedziela

ul. Janowska

21 listopada

Poniedziałek

ul. Jana Kazimierza, Jana III Sobieskiego, Sapieżyńska, Stefana Batorego

22 listopada

Wtorek

ul. Okopowa

23 listopada

Środa

ul. Księcia Witolda

24 listopada

czwartek

ul. Zygmunta Augusta

25 listopada

Piątek

ul. Zygmunta Starego(numery nieparzyste)

26 listopada

Sobota

ul. Zygmunta Starego (numery parzyste)

27 listopada

Niedziela

 ul. Kazimierza Jagiellończyka, Radziwiłłowska,

 

3.     We środę 23 listopada po Mszy św. wieczorowej nowenna do bł. Męczenników z Pratulina. Zapraszamy bractwo Strażnicy Kościoła.

 

4.     We czwartek po Mszy św. wieczorowej spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

5.     Diakonia Życia zaprasza w piątek 25 listopada po Mszy św. wieczorowej do wspólnego udania się na cmentarz, aby tam pomodlić się w intencji dzieci, którym nie dane było się narodzić.

 

6.              6.   W sobotę 26 listopada zapraszamy dzieci na Pogodny wieczór w naszej sali parafialnej na zakończenie roku liturgicznego. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 a potem w Sali Matki Teresy muzyka i zabawa oraz a słodki poczęstunek proponujemy w formie „koszyczkowej”.

 

7.     W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas adwentu i nowy rok liturgiczny. Przygotujmy się przez wyciszenie i większą modlitwę do przeżycia tajemnicy przyjścia Chrystusa. W tym roku nasze rekolekcje adwentowe będziemy od II niedzieli adwentu – czyli 4-5-6 grudnia. Już dzisiaj módlmy się o dobre owoce czasu rekolekcji i światło Ducha Św. dla ks. Rekolekcjonisty. 

Na Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 pobłogosławimy wieńce adwentowe. Zachęcamy rodziny do przygotowania takich wieńców, które towarzyszyć będą w modlitwie adwentowej w naszych rodzinach.

Członkowie Legionu Maryi w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 i 9.00 będą rozprowadzać „Cudowny medalik” znany też jako medalik Niepokalanego Poczęcia, zapoczątkowany przez objawienia jakie miała św. Katarzyna Labouré.

 

8.     Od przyszłej niedzieli będzie wystawione w kościele skrzynia miłosierdzia. Można składać dary, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. 

9.     W tym tygodniu pan Organista rozniesie opłatek wg następującego porządku:

Od poniedziałku do piątku od godz. 16.00:  

 

Poniedziałek 21.11.2022

u. Zygmunta Augusta 1,3,5,7,9 i 13

Wtorek 22.11.2022

ul. Królowej Jadwigi 3,5,7 i 9

Środa 23.11.2022

ul. Terebelska 70,72,74,76 i 80

Czwartek 24.11.2022

ul. Królowej Jadwigi 2,4,6,8,10,12,14,16,18,20

Piątek 25.11.2022

ul. Terebelska 56 i 58

ul. Kazimierza Jagiellończyka 6,8,10,12

Sobota 26.11.2022

(od godz.10.00)

Domy jednorodzinne przy ul. Ks. Witolda, Kazimierza Jagiellończyka, Królowej Jadwigi, Radziwiłłowska i Różana

           

W tym tygodniu pan Kościelny rozniesie opłatek wg następującego porządku:

Od poniedziałku do piątku od godz. 15.00:

 

Poniedziałek 21.11.2022

ul. Sapieżyńska 4, 6, 8 i Okopowa 18 D

Wtorek 22.11.2022

ul. Okopowa 18B, 18E, Okopowa 18-28

ul. Terebelska 47, 47B

Środa 23.11.2022

ul. Terebelska 45a i 45

Czwartek 24.11.2022

ul. Terebelska 47c, 49 i 49a

Piątek 25.11.2022

ul. Terebelska 49b, 49c, 49d, 49e

Sobota 26.11.2022     od godz. 11.30

ul. Terebelska – domki jednorodzinne,

ul. Okopowa – domki jednorodzinne

ul. Okopowa bloki 3 i 3a 

 

         10.       Zachęcamy do lektury Echa Katolickiego i innych czasopism religijnych.

 

 
Dodano: 19 Listopada 2022
Więcej
Ogłoszenia 13 listopada 2022 r. -XXXIII Niedziela zwykł13

 

 Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła - 13 listopada 2022 r.

 

 1.      Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Taca jest przeznaczona na działalność Caritas. Natomiast do puszek będzie można złożyć ofiarę jako pomoc Kościołowi Prześladowanemu.

  2.      Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dzieci i rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Św.

  3.      Także za tydzień w naszej parafii będzie gościł ks. Adam Romaniuk, z parafii Ułan-Ude ma Syberii. Będzie zbierał do puszek ofiary na potrzeby swej parafii, zbliżonej wielkością do całej Polski

  4.      W sobotę 26 listopada zapraszamy dzieci na Pogodny wieczór w naszej sali parafialnej na zakończenie roku liturgicznego. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 a potem w Sali Matki Teresy muzyka i zabawa. Zapraszamy dzieci do udziału

 5.   W listopadzie tradycyjnie polecamy zmarłych Bożemu miłosierdziu w różańcu wypominkowym i Mszy św. wieczorowej. W tym tygodniu kartki wypominkowe będą czytane wg następującego porządku:

   

13 listopada

Niedziela

- ul. Księcia Witolda

14 listopada

Poniedziałek

-ul. Okrzei, Poprzeczna, Różana Kwiatowa, Żytnia, Jana Pawła II Unitów, Honorata, Grunwaldzka Sitnicka i os. Sitnickie

15 listopada

Wtorek

ul. Terebelska (numery od początku do nr 47, kartki bez numeru)

16 listopada

Środa

ul. Terebelska (numery od 49 do nr 58)

17 listopada

czwartek

ul. Terebelska (numery od 60 do końca)

18 listopada

Piątek

– ul. Królowej Jadwigi (numery nieparzyste)

19 listopada

Sobota

- ul. Królowej Jadwigi (numery parzyste)

20 listopada

Niedziela

ul. Janowska

6.      Panowie organista i kościelny roznoszą w tym tygodniu opłatki na stół wigilijny. Poświęcony opłatek, którym się połamiemy w gronie rodziny jest znakiem jedności i miłości, przyniesionej przez Chrystusa.

W tym tygodniu pan Organista rozniesie opłatek wg następującego porządku:

Od poniedziałku do piątku od godz. 16.00:

Poniedziałek

ul. Anny Jagielonki

Wtorek

ul. Zygmunta Starego 1,2,3,5,7,8

Środa:

ul. Zygmunta Starego 9,10,11,13,15,16

Czwartek

ul. Zygmunta Starego 12,14

u. Zygmunta Augusta 15,17

ul. Radziwiłłowska 7,9

Piątek

ul. Terebelska 66,68

Sobota (od godz.10.00)

ul. Sitnicka

           

Pan Kościelny rozniesie opłatek w tym tygodniu wg następującego porządku:

Od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 i w sobotę od godz. 11.30

 

Poniedziałek 14.11.2022

Ul. Sobieskiego 2 i 4

Wtorek 15.11.2022

Ul. Sobieskiego 6 i Jana Kazimierza 2

Środa 16.11.2022

Ul. Batorego 12, Okopowa 18F

Czwartek 17.11.2022

Ul. Batorego 14, Okopowa 18H

Piątek 18.11.2022

Ul. Sobieskiego 1, Okopowa 18 G

Sobota 19.11.2022

godz. 11.30

Ul. Sobieskiego 3, Sapieżyńska 1,2,3

 

 7.      Zachęcamy do lektury Echa Katolickiego i innych czasopism religijnych.

·        Czyściec nie jest fantastyczną krainą między niebem a piekłem. Co mówią o nim święci i Ewangelia?

·        Jak rozumieć hasło „lokalny patriotyzm” i dlaczego propagowanie go jest tak bardzo ważne dzisiaj?

·        Co jest przyczyną wzrostu samobójstw wśród seniorów? Jak pomóc osobie znajdującej się w kryzysie?

  8.      W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Cecylia Sawicka, Sławomir Przygodzki, Regina Żuchowska, Patrycja Ulita. Wieczny odpoczynek

 

 

 

 

Dodano: 13 Listopada 2022
Więcej
2022.11.12 Koncert Olgi Szomańskiej - fotorelacja

 

Album zdjęć

Dodano: 13 Listopada 2022
Koncert patriotyczny 12 listopada 2022 r. godz. 19.00

 

 

Zapraszamy na koncert pt. "Śladem Wolności" w wykonaniu Olgi Szomańskiej. 12 listopada 2022 r.

Repertuar koncertowy zawiera nie tylko najbardziej znane utwory o charakterze patriotycznym takie jak: "O mój rozmarynie", "Rozkwitają pąki białych róż", "Wojenko wojenko", "Czerwone maki" czy "Przybyli ułani pod okienko" ale też utwory współczesne które pięknie opowiadają o wolności np. "Sen o Viktorii" z repertuaru zespołu Dżem, "Nie pytaj o Polskę" - Grzegorza Ciechowskiego, "Tutaj jestem" Grzegorza Turnała

 

 

Dodano: 08 Listopada 2022
Więcej

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 154

Projekt i wykonanie Orange Computers