Odwiedzin: 399792
Aktualności

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 158

Ogłoszenia 09 lipca 2023 r

 

  9 lipca 2023 r.– XIV Niedziela Zwykła

 

 1.      Podczas wakacji pamiętajmy o niedzielnej Mszy św., o nawiedzaniu Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, o godnym stroju i właściwym zachowaniu się w miejscu świętym.

 

 

2.      Dziś w Sali Matki Teresy o godz. 19:00 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych. Następne katechezy w kolejne dwie niedziele.

 

 

3.      We czwartek z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczorowej czyli o godz. 18.45 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

 

 

4.      Za tydzień o godz. 21.00 zapraszamy na film w plenerze. Będzie to film pt. „Opiekun”

Film fabularny z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi.

 

 

 

 

 

5.      Także za tydzień w naszej parafii gościmy misjonarza z ks. Tomasza Denickiego. Będzie głosił słowo Boże i po każdej Mszy św. zbierał ofiary do puszek na potrzeby swojej posługi na misjach.

 

 

6.      Zaproszenie Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Dziadków i Teściów do Parczewa

Drodzy Diecezjanie! Dziadkowie, Babicie i Teściowie!

Zapraszam Was do udziału w IV Diecezjalnej Pielgrzymce Dziadków i Teściów do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie w niedzielę 23 lipca br., którą – w łączności z papieżem Franciszkiem i młodzieżą naszej diecezji wyjeżdżającą na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony – będziemy przeżywali pod hasłem: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie!”.

Pragniemy w domu Matki, Królowej Rodzin, modlić się za siebie, prosząc szczególnie o potrzebne łaski, zdrowie i niegasnący entuzjazm życia, a także wypraszać dobre owoce spotkania młodych w Portugalii i szukać odpowiedzi na nurtujące pytanie: jak dzisiaj pomagać w wychowaniu dzieci i młodzieży? Nasze modlitewne spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30 Eucharystią sprawowaną w Bazylice Parczewskiej.

Proszę Czcigodnych Księży Proboszczów o poinformowanie swoich Parafian o tym wydarzeniu i o modlitwę za Dziadków i Teściów podczas niedzielnej Eucharystii w swojej parafii. Niech Maryja Królowa Rodzin otacza misję Dziadków i Teściów swoją opieką i wstawiennictwem.

Z pasterskim błogosławieństwem + Kazimierz Gurda BISKUP SIEDLECKI

 

 

7.      Zapraszamy do czytania prasy katolickiej,

 

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ryszard Sala, Józef Hryciuk. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

Dodano: 09 Lipiec 2023
Więcej
Ogłoszenia 02 lipca 2023 r

 

02 lipca 2023 r.– XIII Niedziela Zwykła

 

1.       Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia naszej wiary. Idąc do kościoła pamiętajmy o godnym stroju. Po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najśw. Sakramentu i procesja Eucharystyczna.

 

2.       Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, przez cztery niedziele o godz. 19.00. Spotkania w Sali Matki Teresy.

 

3.       We czwartek przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczorowej modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

 

4.       W tym tygodniu przypada pierwszy piątek. Spowiedź od 17.30 i Msza św. o godz. 18.00.

 

5.       W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie czynna w zmienionych godzinach: w poniedziałek – nieczynna, od wtorku do piątku tylko po południu czyli od 16.00 do 17.30 i w soboty od. 8.00 do 9.00.

 

6.       Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, W najnowszym numerze „Echa Katolickiego":

·        Księża zmieniają parafie. W numerze lista obowią­zujących od l lipca zmian wśród duchowieństwa.

·        Kogo mogą objąć emerytury stażowe, jakie jest ich założenie i co sądzą o nich eksperci? -  w rozmowie „Echa".

·        Nie ustaje dyskusja o aborcji. Czy kolejny będzie temat eutanazji i czy jesteśmy gotowi, by stawić mu czoło?

·        Żyjemy w czasach, w których ludzie - zamiast się wstydzić - chlubią się swoimi grzechami - komentuje specjalnie dla „Echa" ks. prof. Robert Skrzypczak.

·        Dorosłe dzieci kontra rodzice. Jak skutecznie od­ciąć pępowinę i mądrze budować wzajemne relacje?

 

Dodano: 02 Lipiec 2023
Więcej
Ogłoszenia 25 czerwca 2023 r

 

 25 czerwca 2023  XII Niedziela Zwykła

 

1.     Kończy się czerwiec- miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa . Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45.

 

2.     Dzisiaj o godz. 20.45, w plenerze, na placu przy kościele można będzie obejrzeć film pt. "Nakręcony tata".

Przyjemna i zabawna komedia familijna o tacie, który otrząsa się z kryzysu wieku średniego i ponownie nawiązuje kontakt z rodziną… z Biblią w jednej ręce i telefonem w drugiej.

3.     W czwartek, 29 czerwca uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o godz. 6.20, 7.00 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę - jest to tzw. ofiara „pro obolo S. Petri” – kiedyś zwana „świętopietrzem” i jest przeznaczana na działalność Stolicy Apostolskiej.

 

4.     W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Adorację poprowadzi Legion Maryi

 

5.     Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca.

 

6.     Także za tydzień rozpoczynają się w naszej parafii katechezy dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00.

 

7.     Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku za ławkami.

W najnowszym numerze „Echa Katolickiego":

·       Bądźcie jak Dobry Pasterz - w numerze rela­cja ze święceń kapłańskich, które miały miej­sce 17 czerwca w siedleckiej katedrze.

·       Jeżeli Polska ulegnie duchowemu rozbioro­wi, konsekwencje będą straszne - ostrzega w wywiadzie dla „Echa" kard. Gerhard Muller, były prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.

·       „Byłam analfabetką, jeśli chodzi o wiarę. To on mnie uratował i przyprowadził do Boga" -mówi o swoim synu mama bł. Carla Acutisa.

·       Dlaczego członkowie Kół Żywego Różańca mają obowiązek duchowej formacji?

 8.     W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Mieczysław Sidoruk i Helena Chmiel. Wieczny odpoczynek

Dodano: 25 Czerwiec 2023
Więcej
Ogłoszenia 18 czerwca 2023 r

1.       Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na KUL.

2.       W sobotę obchodziliśmy wspomnienie św. Brata Alberta, który uczył, że „trzeba być dobrym jak chleb". W związku z tym dzisiaj przeżywamy „niedzielę chleba". Diakonia Miłosierdzia po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 rozdaje chlebki, zachęcając do dzielenia się tym, co mamy z innymi. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone dla biednych z naszej parafii.

 

3.       Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe odprawiane o 17.45.

 

4.       W piątek 23 czerwca w dniu zakończenia roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców na Mszę św. dziękczynną o godz. 8.00. Po Mszy św. wieczorowej odbędzie się nowenna przez wstawiennictwo bł. Męczenników z Pratulina.

 

5.       W sobotę, 24 czerwca przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

 

6.       W niedzielę 25 dnia miesiąca modlimy w intencji obrony życia dzieci poczętych. Msza św. w tej intencji o godz. 18.00 i modlitwy po tej Mszy św.

7.  Także w przyszłą niedzielę o godz. 20.45, w plenerze, na placu przy kościele można będzie obejrzeć film pt. "Nakręcony tata".

Ben, niespełniony komik, montażysta reality TV, pogrąża się w kryzysie wieku
średniego. Umieszczane w internecie filmiki z jego komediowymi występami nie cieszą się popularnością – do czasu, aż syn nagrywa go próbującego nieudolnie naprawić… spłuczkę w łazience. Dziesięciolatek wrzuca do sieci film, a ten momentalnie rozpoczyna karierę Bena w mediach społecznościowych. Czy popularność i sukces pozwoli Benowi odzyskać szczęście i rodzinę? Może recepty na udane życie powinien poszukać w Biblii, do czego niestrudzenie zachęca go młody współpracownik kształcący się na pastora. Przyjemna i zabawna komedia familijna o tacie, który otrząsa się z kryzysu wieku średniego i ponownie nawiązuje kontakt z rodziną… z Biblią w jednej ręce i telefonem w drugiej.

8.     Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:

· Diecezja ma nowych kapłanów. Jak ro­dziło się ich powołanie, skąd pochodzą i jak wyobrażają sobie swoją posługę?

· Co dzisiaj znaczy być dobrym ojcem i dlaczego warto walczyć o ojcostwo? -odpowiedzi w rozmowie „Echa".

· Za jego wstawiennictwem rodzą się dzieci, znikają nowotwory, ludzie odzy­skują wiarę. Kim był sługa Boży brat Kalikst?

·Relacja z Jerycha Młodych i o planach jubileuszu koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej.

9.       W minionym tygodniu odszedł do Pana: + Stanisław Kowalczyk. Wieczny odpoczynek…

 

 

Dodano: 18 Czerwiec 2023
Więcej
Ogłoszenia 11 czerwca 2023 r

 

 19 czerwca 2023 r. – X Niedziela Zwykła

 

1.     Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 a w dni zwykłe po Mszy św. wieczorowej procesja eucharystyczna.

2.     Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe odprawiane o 17.45.

 

3.     We wtorek 13 dzień miesiąca – dzień objawień w Fatimie. Po Mszy św. wieczorowej i procesji eucharystycznej– zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.

4.     We wtorek 13 czerwca wypada też odpust w kościele św. Antoniego. Bracia kapucyni zapraszają czcicieli Świętego Antoniego z Padwy na Msze Św. o godz. 9.00, 11.00, 16.30 i 18.30. Suma odpustowa o godz. 11.00.

 

5.     We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo wianków i ziół a następnie błogosławieństwo dzieci.

 

 

 

6.     W piątek 16 czerwca przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

7.     W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

8.     W sobotę 17 czerwca od godz. 9.00 odbędzie się egzamin przed Bierzmowaniem. Kandydaci przychodzą według planu umieszczonego w gablocie.

9.     W sobotę także obchodzimy też wspomnienie św. Brata Alberta, który uczył, że „trzeba być dobrym jak chleb". W związku z tym za tydzień przeżywamy „niedzielę chleba". Diakonia Miłosierdzia po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 rozdaje chlebki, zachęcając do dzielenia się tym, co mamy z innymi. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone dla biednych z naszej parafii.

10.                      Zbiórka ofiar do puszek na KUL

 

11.                      Bardzo serdecznie dziękujemy członkom grupy „Krąg Biblijny” za ufundowanie nowego obrusa na główny ołtarz w naszym kościele. Dziękujemy za inicjatywę, za zebrane ofiary i za sfinalizowanie zakupu.

 

12.                      Do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:

·        Od l lipca zacznie obowiązywać w naszej die­cezji dekret dotyczący celebracji pogrzebów. Co on oznacza dla wiernych? - w rozmowie „Echa".

·        Na Matkę Bożą Kodeńską dawniej mówiono „Wygnanka" - historia wywiezienia obrazu z Kodnia na Jasną Górę.

·        W numerze relacja z pielgrzymek: Apostolatu Margaretka do Kodnia i Kół Żywego Różańca do Częstochowy.

·        Na jakie łaski mogą liczyć członkowie Brac­twa św. Antoniego i kto może do niego wstąpić?

13.                      W minionym tygodniu odeszła do Pana: + Halina Omelaniuk. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 11 Czerwiec 2023
Więcej
Ogłoszenia 04 czerwca 2023 r

 


 

 Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek „na budowę kościołów w diecezji"

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj zaangażowali się w przygotowanie festynu z racji Dnia Dziecka, szczególnie ks. Tomaszowi za organizację całego przedsięwzięcia i wszystkim, którzy czynnie go wspomagali, za włożony trud, wykonaną pracę i poświęcony czas. Dziękujemy także tym, którzy uczestniczyli – dzieciom i rodzicom.

We środę we wspomnienie św. Jadwigi Królowej patronki Szkoły Podstawowej nr 9 zapraszamy na godz. 9.00 całą społeczność szkolną na Mszę Św.

O godz. 16.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

Po Mszy św. wieczorowej próba sypania kwiatków przez dzieci.

W czwartek, 8 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą sprawowane: 7.00, 9.00, 11.00, 18.00. Po Eucharystii odprawianej o godz. 11.00 przejdziemy w procesji ulicami miasta. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, przejdziemy trasą z roku ubiegłego. (ul. Terebelska do ronda, ul. Okopowa, ul. Janowska do Terebelskiej i powrót ulicą Terebelską do kościoła.) Postarajmy się aby poszły wszystkie chorągwie, feretrony, poduszeczki. Do udziału w procesji zapraszamy też dzieci pierwszokomunijne (w strojach). Zapraszamy dzieci do poduszeczek i sypania kwiatków. Zapraszamy też ministrantów i lektorów. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

 

 8 czerwca 2023 r. w Boże Ciało o godz. 19.00 w amfiteatrze odbędzie się KONCERT UWIELBIENIA BOGA „BIAŁA dla JEZUSA". W tym roku koncert poprowadzi Magda Anioł z zespołem. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i okolic, starszych, młodzież i dzieci; rodziny i osoby samotne. Wstęp na koncert jest wolny!

Od piątku przez całą oktawę procesja eucharystyczna wokół kościoła. W dni zwykłe po wieczorowej Mszy św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00

 

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda dekretem z soboty, 3 czerwca udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 9 czerwca po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wszystkim wiernym Diecezji Siedleckiej oraz przebywającym na jej terenie. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązani są, aby tego dnia ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego lub zastąpili wstrzemięźliwość innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

 Jest już książka intencji na przyszły rok. Msze św. można wpisywać w tygodniu w kancelarii (w godzinach pracy) od wtorku do piątku od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.30 i w sobotę od 8.00 do 9.00.

Ks. Henryk Szustek proboszcz z Tucznej organizuje pielgrzymki: do Wilna w dniach 26-28 czerwca 2023 r. i do Francji w dniach 16-28 sierpnia 2023 r. Chętnych na wyjazd odsyłamy po szczegóły do plakatów na tablicy ogłoszeń.

 Na stoliku za ławkami prasa katolicka.                                                  ·        „To nabożeństwo jest ostatnim wysiłkiem mojej miłości i będzie dla ludzi jedynym ratunkiem”. Jakie obietnice dał Jezus tym, którzy będą czcili Jego Serce?                                                                                                                 ·        O przygotowaniach osób z naszej diecezji do Światowych Dni Młodzieży i ich oczekiwaniach, a także sile młodego Kościoła.                   ·        Czy krytyka Kościoła katolickiego przez tych, którzy z niego odeszli, może być szczera? A może pod pozorem rozprawiania się z fałszem tak naprawdę stanowi próbę rozrachunku ze swoimi porażkami?                 

 ·        Relacja z Diecezjalnej pielgrzymki kobiet, Wieczoru z Maryją w Kodniu oraz innych wydarzeń w diecezji.

 W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Małgorzata Macieszczuk . Wieczny odpoczynek…

 

 

 

Dodano: 04 Czerwiec 2023
Więcej
Ogłoszenia 28 maja 2023 r

1.     Dzisiejszą niedzielą kończymy okres wielkanocny i wchodzimy w czas zwykły w ciągu roku. Jeszcze przez tydzień można zadośćuczynić przykazaniu o spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 2.     O godz. 19.00 w ramach IV Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w naszym kościele wystąpi Chór Kameralny KOE z Sokołowa Podlaskiego i organista Vladimir Kopec ze Słowacji. Zapraszamy.

 3.     Jutro będziemy obchodzili Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. wg porządku dni zwykłych.

 4.     We środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku codziennego. Po Mszy Św. wieczorowej z kościoła św. Michała Archanioła wyruszy marsz dla życia i rodziny i przejdzie do kościoła św. Antoniego. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy

5.     We czwartek l czerwca, obchodzimy Dzień Dziecka, my przenosimy te obchody na sobotę 03 czerwca. Zapraszamy dzieci na wspólną zabawę i modlitwę. Na parkingu przy kościele odbędzie się festyn dziecięcy w godz. 10.00 - 15.00. Prosimy właścicieli pojazdów aby już w piątek po południu opuścili parking.

 6.     Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 a w dni zwykłe o godz. 17.45.

 7.     W I czwartek w nabożeństwie czerwcowym modlimy się w intencji powołań kapłańskich.

8.     W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź od 17.30 Msza św. o 18.00

9.     W I sobotę po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na adorację do godz. 21.00, którą poprowadzą Koła Żywego Różańca

 10.                      Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca i Uroczystość Trójcy Świętej. Po Mszy św. o 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna. KŻR zmieniają tajemnice, a po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek „na budowę kościołów w diecezji".

 11.                      Bialskie drużyny Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej zapraszają w niedzielę 4 czerwca na „Questing” – historyczną zabawę miejską dla rodzin. Odbędzie się od godz. 11.00 do 15.00 i rozpocznie na Placu Wolności

 12.                     W dniu 8 czerwca 2023 r. w Boże Ciało o godz. 19.00 w amfiteatrze odbędzie się KONCERT UWIELBIENIA BOGA „BIAŁA dla JEZUSA". W tym roku koncert poprowadzi Magda Anioł z zespołem. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i okolic, starszych, młodzież i dzieci; rodziny i osoby samotne. Wstęp na koncert jest wolny

 13.                      Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:

·        Jak wierzący mogą otworzyć się na działanie Ducha Świętego i dlaczego charyzmaty są da­rami szczególnymi - w rozmowie „Echa".

·        W Kościele istnieją kryteria precyzyjnie ujmu­jące kwestie prywatnych objawień i towarzy­szących im znaków. Jak je odnosić do donie­sień medialnych o rzekomych cudach?

·        Kim jest diakon stały, na czym polega jego po­sługa i czy nie koliduje z obowiązkami rodzin­nymi - w dziale „opinie".

·        Czy zelator może usunąć członka z koła różań­cowego? Odpowiedź w materiałach formacyj­nych Kół Żywego Różańca.

·        Z czego wynikał i jak się przejawiał ogromny szacunek prymasa Stefana Wyszyńskiego do kobiet - we wspomnieniach jego bliskiej współpracownicy.

 14.                      W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Bożena Stefaniuk, Zbigniew Tarasiuk … Wieczny  odpoczynek.......

 

 

 

Dodano: 29 Maj 2023
Więcej
Ogłoszenia 21 maja 2023 r

1.     Dzieci klas IV przeżywają dzisiaj uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej,

2.     Trwamy w czasie odmawiania nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3.     Dzisiaj na godz. 19.00 zapraszamy liderów ruchów i stowarzyszeń na spotkanie w sprawie adoracji w Wigilię Zesłana Ducha Świętego.

 

4.     W naszej parafii są głoszone w maju katechezy chrzcielne. W niedziele, o godz. 19.00 do sali w nowym budynku, zapraszamy rodziców, którzy planują chrzest swojego dziecka i rodziców chrzestnych.

 

5.     Jutro  o godz. 18.45 zapraszamy na koncert pt. „Moja podróż śladami JPII” poświęcony życiu i nauczania Jana Pawła II przygotowany z okazji setnej rocznicy Jego urodzin, w wykonaniu Magdy Steczkowskiej wraz z wybitnym pianistą i kompozytorem  Adamem Niedzielinem. Wykonawcy zabiorą w muzyczną podróż, okraszoną opowieściami z osobistych spotkań Artystki z Papieżem i pełną ukochanych pieśni Jana Pawła II. Repertuar koncertu tworzą piosenki opowiadające o niezwykłych chwilach z życia Papieża, nie zabraknie też jego ulubionej ”Barki”.

Serdecznie zapraszamy na koncert!

 

6.     We czwartek 25 maja po Mszy św. wieczorowej będziemy modlić się w intencji ochrony życia dzieci poczętych a nienarodzonych.

 

7.     W sobotę zapraszamy na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godzinie 18.00, po niej adoracja do godz. 21.00, Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca okres Wielkanocny.

 

8.     Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na VIII Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina

Drodzy Diecezjanie!

„Córka Obietnicy” to hasło VIII Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet do Pratulina, która odbędzie się w niedzielę 28 maja br. Świat i Kościół potrzebują mądrych, odważnych i świętych kobiet, dlatego w tym szczególnym miejscu – w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie – pragniemy doświadczać miłości i wierności Boga, który prowadzi życie człowieka. Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: mamy wraz córkami, babcie z ich wnuczkami.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Kazimierz Gurda BISKUP SIEDLECKI

9.     Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024. Rekrutacja, podobnie jak w latach ubiegłych - będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego: www.lubelszczyzna.edu.com.pl od 15 maja do 23 czerwca 2023 r. Więcej informacji o profilach klas i atutach szkoły znajdziemy na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Katolickiego Liceum: www.klobp.pl.

 

10.Dnia 26 maja 2023 r. odbędą się Targi Pracy i Edukacji „ Już dziś zaplanuj swoją karierę zawodową" w godzinach 10.00 - 14.00 w hali widowiskowo-sportowej AWF przy ulicy Stanisława Marusarza 8 w Białej Podlaskiej organizowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej.

Targi adresowane są do osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz młodzieży uczącej się ze szkół ponadpodstawowych.

 

11.Bialskie Centrum Kultury przy współpracy z naszą parafią oraz Kościołem pw. Św. Antoniego zaprasza na IV Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w dniach 28 maja i 25 czerwca

·        28 maja o godz. 19.00 w naszym kościele wystąpi Chór Kameralny KOE z Sokołowa Podlaskiego i organista Vladimir Kopec ze Słowacji

·        25 czerwca w kościele św. Antoniego o godz. 19.30, wystąpi duet skrzypcowy: Katarzyna i Maksymilian Grzesiak z Warszawy

 

12.W sobotę 3 czerwca 2023 r. odbędzie się Kongres Różańcowy w Częstochowie. Rada Różańcowa organizuje pielgrzymkę autokarową na to wydarzenie. Wyjazd o godz. 3.00 powrót późnym wieczorem. Koszt 100 zł. Zapisy u zelatorki parafialnej.

13.W dniach 9-11 czerwca odbędzie się „Jerycho Młodych” w Pratulinie. Zapraszamy młodzież do udziału. Zapisy jeszcze do końca tygodnia u ks. Mariusza.

 

14. Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W bieżącym numerze „Echa Katolickiego":

·         Skoro  sakramenty  są dla ludzi wierzą­cych, jaki jest sens udzielania ich niewierzącym? w artykule „Bóg w wersji vegę".

·         Św. Rita od lat podbija serca wiernych swoją skutecznością. O co najczęściej proszą ją wierni? - w dziale „opinie".

·         Jak przy siódemce dzieci pogodzić obo­wiązki domowe, pracę i pasje, a jednocześnie nie zatracić się w macierzyństwie? - w rozmowie „Echa".

·         Do czego może prowadzić wmawianie dzieciom, że mogą dowolnie wybrać sobie płeć? -w dziale „opinie".

·         przyczynach konfliktów wśród dzieci i sposobach ich rozwiązywania - w rozmowie z pedagog.

 

15.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Marianna Kociszewska i Franciszek Stasiewicz. Wieczny  odpoczynek.......

 

 

 

Dodano: 21 Maj 2023
Więcej
Ogłoszenia 14 maja 2023

 

 

Ogłoszenia –VI Niedziela Wielkanocna 14 maja 2023 r.

1.     Dzieci klas III przeżywają dzisiaj uroczystość I Komunii Świętej, od jutra dzieci rozpoczną obchody białego tygodnia.

 

2.     We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Msze św. jak w dniu zwykłym.

 

3.     W niedzielę 21 maja uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, w czasie Mszy św. o godz. 11.00 uczniowie klas czwartych obejdą rocznicę I Komunii Świętej. Próba przed uroczystością w środę po Mszy św. wieczorowej.

Spowiedź w tygodniu w czasie Mszy św. wieczorowych.

 

4.     W naszej parafii są głoszone w maju katechezy chrzcielne. W niedziele, o godz. 19.00 do sali w nowym budynku, zapraszamy rodziców, którzy planują chrzest swojego dziecka i rodziców chrzestnych.

 

5.     5. Od jutra rozpoczną się prace budowlane na parkingu przy kościele. W związku z tym prosimy o nieparkowanie samochodów na odcinku od bramy wjazdowej wzdłuż choinek oraz w bezpośredniej bliskości. Informujemy, że zamykana będzie na noc brama parkingu.

 

6.     W następny poniedziałek czyli 22 maja zapraszamy na koncert pt. „Moja podróż śladami JPII” poświęcony życiu i nauczania Jana Pawła II przygotowany z okazji setnej rocznicy Jego urodzin, w wykonaniu Magdy Steczkowskiej wraz z wybitnym pianistą i kompozytorem  Adamem Niedzielinem. Wykonawcy zabiorą w muzyczną podróż, okraszoną opowieściami z osobistych spotkań Artystki z Papieżem i pełną ukochanych pieśni Jana Pawła II. Repertuar koncertu tworzą piosenki opowiadające o niezwykłych chwilach z życia Papieża, nie zabraknie też jego ulubionej ”Barki”.

Serdecznie zapraszamy na koncert!

 

7.     Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024. Rekrutacja, podobnie jak w latach ubiegłych - będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego: www.lubelszczyzna.edu.com.pl od 15 maja do 234 czerwca 2023 r. Więcej informacji o profilach klas i atutach szkoły znajdziemy na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Katolickiego Liceum: www.klobp.pl.

 

 

8.   Dnia 26 maja 2023 r. odbędą się Targi Pracy i Edukacji „ Już dziś zaplanuj swoją karierę zawodową" w godzinach 10.00 - 14.00 w hali widowiskowo-sportowej AWF przy ulicy Stanisława Marusarza 8 w Białej Podlaskiej organizowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej.

Targi adresowane są do osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz młodzieży uczącej się ze szkół ponadpodstawowych. W targach wezmą udział firmy, które chcą zatrudnić przyszłych pracowników oraz uczelnie wyższe z kraju.

9.     Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:

·        Od jakiegoś czasu w debacie publicznej powraca temat spowiedzi dzieci. Argu­mentów „za" jest dużo więcej. Gdzie ich szukać? Odpowiedź w tekście „Nie za wcześnie".

·        Dekalog to nie system kontrolny, ale dar Boży i drogowskaz. Zachowywanie przy­kazań to także nasz sprawdzian miłości do Pana Boga.

·        Za pomoc rannym cywilom i żołnierzom została nagrodzona przez prezydenta Sta­nów Zjednoczonych, Wojna na Ukrainie oczami pochodzącej z Białej Podlaskiej dziennikarki.

·        Co nowe regulacje unijne oznaczają dla właścicieli aut spalinowych? Kogo będzie stać na jeżdżenie elektrykiem? Czy jeste­śmy gotowi na zmiany?

 10.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Mariusz Sawczuk. Wieczny  odpoczynek.......

 

 

 

Dodano: 15 Maj 2023
Więcej
Ogłoszenia 07maja 2023 r

1.     Jutro uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Msze św. jak w dniu zwykłym.

 

2.     We wtorek, czwartek i w piątek po wieczorowej Mszy św. zapraszamy dzieci klas III i ich rodziców na spotkania przygotowujące do przeżycia I Komunii św.

 

3.     W sobotę od godz. 9.00 do 10.00 spowiedź dzieci przed I Komunią św.

4.     W niedzielę 14 maja dzieci klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Uroczystość odbędzie się o godz. 11.00.

5.     W sobotę 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy wieczorowej godz. 18.30 - zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Procesja Fatimska przejdzie też ulicami miasta - o godz. 18.00 rozpocznie się Msza św. w kościele Wniebowzięcia NMP, następnie procesja przejdzie do kościoła św. Anny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6.     W naszej parafii są głoszone w maju katechezy chrzcielne. Od dzisiaj przez cztery niedziele, o godz. 19.00 do Sali Matki Teresy (nowy budynek) zapraszamy rodziców, którzy planują chrzest swojego dziecka i rodziców chrzestnych.

 

7.     Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:

 

·        Jak odmawiać Litanię loretańską, by była wołaniem serca, a nie pustosłowiem? I co oznaczają jej poszczególne wezwania?

·        To od rodziców zależy, czy dziecko wła­ściwie przeżyje spotkanie z Jezusem Eu­charystycznym. Pierwsza Komunia św. to sprawdzian dla całej rodziny.

·        Klęcząc przed kodeńskim obrazem, prosiła: „Maryjo, jeśli Ty mi nie pomożesz, to zgi­nę". Niezwykłe świadectwo młodej kobiety o wyjściu z alkoholizmu.

·        Św. Andrzej Bobola to patron ważny dla Polski. Dlaczego warto prosić go o wsta­wiennictwo i w czym pomaga skutecznie?

·        Czy patriotyzm jest dziś modny? Skąd czerpać jego wzorce? - w rozmowie „Echa".

 

8.     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Krzysztof Leszczyński i Bronisława Batorska. Wieczny odpoczynek .......

 

 

 

Dodano: 07 Maj 2023
Więcej

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 158

Projekt i wykonanie Orange Computers