Odwiedzin: 404282
Aktualności

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 160

Ogłoszenia 18 lutego 2024 r

 

I niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024 r. 

1.     W kaplicy została wystawiona „skrzynia miłosierdzia", do której przez okres Wielkiego Postu możemy składać dary w postaci produktów spożywczych lub   chemicznych. Diakonia Miłosierdzia przygotuje z nich paczki najbardziej potrzebującym. Do puszki przy skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych produktów..

2.     W I piątek Droga Krzyżowa: o godz. 9.00, o 16.00 dla dzieci i o godz. 17.15. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 9.00 oraz o 17.40.

3.     Przyszła niedziela to niedziela Ad Gentes - pomocy Kościołowi w potrzebie, Na ten cel odbędzie się zbiórka ofiar do puszek. Natomiast ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

4.     VIII Diecezjalny Kongres Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 24 lutego 2024 r. w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

5.     Rekolekcje parafialne będziemy przeżywać w dniach 22-23-24 marca 2024 r. (piątek – sobota i Niedziela Palmowa). Już dzisiaj zaplanujmy nasze zajęcia aby skorzystać z tego wyjątkowego czasu łaski.

6.     Ks. Tomasz Cabaj zaprasza studentów i mieszkańców Białej Podlaskiej na rekolekcje akademickie w dniach 27-29 lutego o godz. 20.00. Odbędą się w parafii św. ANNY. Prowadzący to ks. dr Paweł Cieślik - duszpasterz akademicki z Warszawy. Szczegóły na plakacie i na Facebooku DA.

7.     Od dzisiaj zaczynają się katechezy neokatechumenalne, skierowane zarówno do osób dorosłych jak i młodzieży, małżeństw i osób samotnych. Dotykają one egzystencji człowieka i życia każdego z nas. Są też zaproszeniem do bliższych relacji z Pismem Świętym, do odkrycia, że Jezus Chrystus jest Bogiem żywym, który nas kocha miłością płynącą z krzyża. Zapraszamy każdego, kto ma pragnienie przeżyć i wejść w to doświadczenie.

Katechezy są głoszone w niedzielę o godz. 19.00 i we czwartek o godz. 18.45 w kościele w nawie bocznej. Pierwsza dzisiaj o godz. 19.00.     

 8.     Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. 

·        Jaka przyszłość czeka szkolną religię? Czy w dyskusji na ten temat głos katechetów świeckich jest słyszalny?

·        Święcenia nie chronią ich przed trudnościami i kry­zysami. Jak pomaga duchownym Betańska Misja Wspierania Kapłanów?

·        Coraz częściej słyszymy, że zabijanie w imię „miło­sierdzia" to „normalność". Co tak naprawdę ozna­czałaby legalizacja eutanazji w naszym kraju?

 

Dodano: 18 Luty 2024
Więcej
Ogłoszenia 11 lutego 2024 r

 

VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2024 r.

 

1.     Dzisiaj rozpoczynamy  57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Zachęcamy wszystkich do podjęcia abstynencji od alkoholu na Wielki Post.

2.     14 lutego wypada Środa Popielcowa, która otwiera czas Wielkiego Postu. Msze św. połączone z posypaniem głów popiołem: 6.20, 7.00, 9.00, 18.00. Jest to dzień pokutny i w tym dniu obowiązuje post ścisły, polega on na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą być ograniczone co do ilości. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje do końca życia, a post ścisły obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Zwróćmy uwagę na dobre przeżycie tego dnia, pomimo tzw. walentynek.

Zgodnie z apelem biskupów zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku wojny na Ukrainie.

3.     W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa o Męce Pańskiej. W piątek Droga Krzyżowa: o 9.00, o 16.00 (dla dzieci) i o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich.  

Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 9.00 i o godz. 17.40.

W związku z nabożeństwami Drogi Krzyżowej przez cały czas Wielkiego Postu nie będzie czynna w piątki kancelaria parafialna.

4.     W kaplicy zostanie wystawiona „skrzynia miłosierdzia", do której przez okres Wielkiego Postu możemy składać dary w postaci produktów spożywczych lub   chemicznych. Diakonia Miłosierdzia przygotuje z nich paczki najbardziej potrzebującym. Do puszki przy skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych produktów.

5.     W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Św.

6.     Diecezjalny Kongres Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 24 lutego 2024 r. w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Zapraszamy do udziału wszystkich, a szczególnie członków żywego Różańca.

 

7.      Na stoliku po chórem nowy numer „Echa Katolickiego". W najnowszym numerze

·        Za kilka dni wejdziemy w Wielki Post. Jak nie zmarnować tego czasu?

·        Cierpienie nie uszlachetnia, ale pomaga odkryć moc przemiany nas samych i świata - w materiałach duszpasterstwa chorych.

·        Czy uzdrowienie jest dzisiaj możliwe, jak dwa tysiące lat temu? A może modlitwa o zdrowie stoi w sprzeczności z pokornym przyjmowaniem woli Bożej?

·        Kiedy wbrew twardym dowodom życie się pojawia, ma poczucie, że dotyka jakiejś tajemnicy na miarę cudu - rozmowa z lek. Józefem Fąkiem.

·        Dlaczego chrześcijaństwo jest dziś chłopcem do bicia?

·        Szkoła bez ocen i prac domowych. Czy właśnie tego potrzebują polscy uczniowie?

Zachęcamy do lektury.

 

 

Dodano: 11 Luty 2024
Więcej
Ogłoszenia 04 lutego 2024 r

 

Piąta Niedziela Zwykła – 04 lutego 2024 r.

 

 

1.     Dzisiaj po Mszy św. po godz. 9.00 adoracja Najśw. Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.

 

2.     W poniedziałek 5 lutego wspominamy w liturgii św. Agatę, dziewicy i męczennicy. Po Mszach św. obrzęd błogosławieństwa chleba św. Agaty. (Zjedzony kawałek chleba był antidotum na ból gardła. Mieszkańcy wsi rozkładali w kątach swoich zagród kawałki poświęconego chleba wierząc, że to uchroni przed niszczycielskim ogniem).

 

3.     W przyszłą niedzielę , 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Ten dzień łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych.

Zapraszamy chorych na Mszę św. o godz. 9.00, po niej nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą za chorych. Prosimy, aby pomóc chorym w dostaniu się do kościoła.

 

4.     Wczoraj zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską. Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie księży w czasie kolędy i za złożone ofiary na rzecz parafii.

5.     W piątek świętem Ofiarowania Pańskiego pożegnaliśmy się już zupełnie z okresem Bożego Narodzenia. Zniknęły dekoracje bożonarodzeniowe i ustał śpiew kolęd. Z przykrością informujemy, że ostatniej niedzieli, prawdopodobnie po Mszy św. o godz. 18.00, ktoś zniszczył jedną z nowo zakupionych figurek do szopki. Koszt całego kompletu to obecnie ponad 10 tysięcy zł. Uszkodzony też został aniołek przy żłóbku. Nie podejrzewamy, że ktoś to zrobił celowo, być może to jakieś dziecko przewróciło kwiaty stojące przy szopce i figurę jednego z królów. Niestety nikt nie przyszedł, aby wyjaśnić zaistniałą sytuację. Mamy prośbę do rodziców, aby zwracali większą uwagę na zachowanie swoich dzieci. Bieganie dzieci po kościele, krzyki, wielu osobom przeszkadzają w skupieniu się na modlitwie i nierzadko docierają do nas skargi i prośba o to, aby o tym powiedzieć w kościele. Prosimy, aby zwrócić na to uwagę, aby nie powtórzyły się takie sytuacje jak ostatnia.

6.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Robert Michalak i Romuald Lubaszewski. Wieczny odpoczynek…

 

 

Dodano: 04 Luty 2024
Więcej
Ogłoszenia 28 stycznia 2024 r

Ogłoszenia IV Niedziela Zwykła -28 stycznia 2024 r.

 

 

1.     Po Mszy św. wieczorowej w I czwartek miesiąca - modlimy się w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

 

2.     W piątek, 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie ( święto Matki Bożej Gromnicznej ). Msze święte o godz. 6.20, 7.00 i 18.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy św. pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa - światłość na oświecenie pogan.

Z ustanowienia św. Jana Pawła II - 2 lutego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele. Taca z 2 lutego przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji.

 

3.     Jest to takżeI piątek miesiąca. Spowiedź w czasie Mszy świętych.

 

4.     Sobota 3 lutego to I sobota miesiąca i wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona pomagającego w chorobach gardła. Po Mszy św. o godz. 18.00 obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Adorację poprowadzi Krąg Biblijny.

 

 

5.     Za tydzień w pierwszą niedzielę po Mszy św. po godz. 9.00 adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

 

6.     Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie księży w czasie kolędy i za złożone ofiary na rzecz parafii. Program wizyty kolędowej na najbliższy tydzień:

29 stycznia 2024 od godz. 16.00

poniedziałek

Ul. Jana III Sobieskiego 2 – 1 ksiądz

Ul. Sapieżyńska 3 i 4 – 1 ksiądz

Ul. Sapieżyńska 1 i 6 – 1 ksiądz

30 stycznia 2024

od godz. 16.00

wtorek

Ul. Jana III Sobieskiego 1, 3 -2 księży

31 stycznia 2024

od godz. 16.00

Środa

Jana III Sobieskiego 4 i 6 – 2 księży

Ul. Sapieżyńska 2 – 1 ksiądz

01 lutego 2024

od godz. 16.00

Czwartek

Ul. Janowska 80 – 1 ksiądz

Ul. Janowska 82 – 2 księży

02 lutego 2024

od godz. 16.00

Piątek

Ul. Sapieżyńska 8 i 10– 3 księży

03 lutego 2024

od godz. 9.00

sobota

Ul. Sapieżyńska 12 – 1 ksiądz

Ul. Stefana Batorego 12 -1 ksiądz

Ul. Stefana Batorego 14 i domy jednorodzinne-1 ksiądz

Rodziny nieobecne wcześniej – 1 ksiądz

 

W sobotę 3 lutego odwiedzimy też rodziny, które z różnych względów nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, a chcą to jeszcze uczynić. Prosimy o zgłaszanie.

 

 

 

 

 

7.     Ks. Henryk Szustek z Tucznej organizuje w dniach 2-13 kwietnia 2024 r. autokarową pielgrzymkę do Francji. Bliższe informacje znajdziemy w gablocie przed kościołem.

 

8.     Na stoliku pod chórem nowy numer Echa Katolickiego:

 

 

·        Kościół traci młodych. Jak w takiej sytuacji powinni zareagować rodzice?

·        Wspólnota niesie za sobą prawa i obowiązki, a tych jak ognia dziś się boimy. Dlaczego tak ważne jest odbudowanie wspólnoty narodowej i kościelnej?

·        Kiedy usłyszała głos: „Pójdź za Mną”, nie od razu z zachwytem powiedziała „tak”. Poruszające świadectwo powołania s. Barbary z diecezji siedleckiej.

·        Z niepokojem patrzą na to, co dzieje się w Polsce. Jak obecną sytuację w kraju komentują mieszkańcy naszego regionu

·        W numerze comiesięczne materiały dla kół Żywego Różańca

 

Dodano: 28 Styczeń 2024
Więcej
Ogłoszenia 21 stycznia 2024 r

 

Trzecia Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2024 r.

 

 

1.     Trwa tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy o wezwaniu Jezusa do budowania jedności modlitwą i czynem.

2.    We wtorek wspomnienie błogosławionych męczenników z Pratulina, w rocznicę ich męczeńskiej śmierci. Zapraszamy do udziału w uroczystościach w Pratulinie.

3.     W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu chóru Schola Cantorum Misericordis Christi.

 4.     Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie księży w czasie kolędy i za złożone ofiary na rzecz parafii. Program wizyty kolędowej na najbliższy tydzień:

22 stycznia 2024

od godz. 16.00

poniedziałek

Ul. Terebelska  49 D – 1 ksiądz

Ul. Terebelska 49 A, C i E – 1 ksiądz

Ul. Terebelska 56 i 58 – 1 ksiądz

23 stycznia 2024

od godz. 16.00

wtorek

Ul. Terebelska 68 i 76– 2 księży

Ul. Terebelska 70 i 72 – 2 księży

23 stycznia 2024

od godz. 18.30

wtorek

Ul. Terebelska 80 - 2 księży

Ul. Okopowa 18 D – 2 księży

24 stycznia 2024

od godz. 16.00

środa

Ul. Terebelska 66 i 74 – 2 księży

Okopowa 18 E i H – 1 ksiądz

Ul. Okopowa 18 B  – 1 ksiądz

24 stycznia 2024

od godz. 18.30

środa

Okopowa 18 F i G – 2 księży

25 stycznia 2024

od godz. 16.00

Czwartek

Ul. Okopowa 18-28 – 1 ksiądz

Ul. Okopowa domy jednorodzinne oraz Okopowa 3 – 1 ksiądz

Okopowa 3A – 1 ksiądz

Ul. Janowska 66A i 66B – 1 ksiądz

26 stycznia 2024

od godz. 16.00

Piątek

Ul. Janowska 68 i 74A – 2 księży

Ul. Janowska 70A – 1 ksiądz

Ul. Janowska 78 – 1 ksiądz

27 stycznia 2024

od godz. 9.00

sobota

Ul. Janowska (domy jednorodzinne) - 1 ksiądz (początek od cmentarza numery nieparzyste i wróci stroną parzystą od ul. Okopowej)

Ul. Żytnia i następnie Terebelska (domy jednorodzinne)– 1 ksiądz

Ul. Janowska 76– 1 ksiądz

Ul. Jana Kazimierza 2 – 1 ksiądz

 

 

W kolejnym tygodniu dokończymy kolędę.

29 stycznia 2024

od godz. 16.00

poniedziałek

Ul. Jana III Sobieskiego 2 – 1 ksiądz

Ul. Sapieżyńska 3 i 4 – 1 ksiądz

Ul. Sapieżyńska 1 i 6 – 1 ksiądz

30 stycznia 2024

od godz. 16.00

wtorek

Ul. Jana III Sobieskiego 1, 3 -2 księży

31 stycznia 2024 od godz. 16.00

Środa

Jana III Sobieskiego 4 i 6  – 2 księży

Ul. Sapieżyńska 2 – 1 ksiądz

01 lutego 2024

od godz. 16.00

Czwartek

Ul. Janowska 80 – 1 ksiądz

Ul. Janowska 82 – 2 księży

02 lutego 2024

od godz. 16.00

Piątek

Ul. Sapieżyńska 8 i 10– 3 księży

03 lutego 2024

od godz. 9.00

sobota

Ul. Sapieżyńska 12 – 1 ksiądz

Ul. Stefana Batorego 12 -1 ksiądz

Ul. Stefana Batorego 14 i domki -1 ksiądz

Rodziny nieobecne wcześniej

 

W sobotę 3 lutego odwiedzimy też rodziny, które z różnych względów nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, a chcą to jeszcze uczynić. Prosimy o zgłaszanie.

 5.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego".

·        Kim byli i co dzisiaj mają nam do powiedzenia bł. Wincenty Lewoniuk i jego towarzysze? Jak rozwija się kult bł. Męczenników Podlaskich?

·        O zamieszaniu wokół mediów publicznych - w rozmowie z przewodniczącym KRRiT Maciejem Świrskim.

·        Odkłamywanie fałszywej narracji - cykl o Funduszu Kościelnym

·        Dlaczego podczas liturgii słuchamy dwóch, a w niedzielę trzech fragmentów Pisma Świętego? - w dziale „formacja”

·        Relacja z instalacji relikwii bł. Pauliny Jaricot w Parafii Katedralnej w Siedlcach

·        O wpływie energetyków na młody organizm - w dziale „zdrowie

 

6. W tym tygodniu odeszli do wieczności : + Przemysław Molicki, Anna Wysokińska, Dariusz Dąbal. W ich intencji i za zmarłych z naszych rodzin - „Wieczny odpoczynek .......

 

 

Dodano: 21 Styczeń 2024
Więcej
Ogłoszenia 14 stycznia 2024r

 

II niedziela zwykła – 14 stycznia 2024 r.

 

 1.     We czwartek rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego 

2.     Dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed wspomnieniem bł. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy, męczenników z Pratulina. Będzie odprawiana po Mszy św. o godz. 18.00.

3.     We piątek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji księży Mariuszy z racji ich imienin.

4.     Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie księży w czasie kolędy i za złożone ofiary na rzecz parafii. Program wizyty kolędowej na najbliższy tydzień:

 

15 stycznia 2024

od godz 16.00

Poniedziałek

Ul. Zygmunta Starego 8 – 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Starego 5 i 7– 2 księży

16 stycznia 2024

od godz 16.00

Wtorek

Ul. Zygmunta Starego 1. 2. 3– 2 księży

 Ul. Zygmunta Starego 13– 1 ksiądz

17 stycznia 2024

od godz 16.00

środa

Ul. Zygmunta Starego 11 – 1 ksiądz

Ul. Anny Jagiellonki 6 i 8– 2 księży

Ul. Anny Jagiellonki 10– 1 ksiądz

18 stycznia 2024

od godz 16.00

Czwartek

Ul. Anny Jagiellonki 2 i 4 – 2 księży

Ul. Terebelska 49 - 1 ksiądz

Ul. Terebelska 49 B – 1 ksiądz

19 stycznia 2024

od godz 16.00

Piątek

Ul. Terebelska 47 i 47 A – 3 księży

Ul. Terebelska 47 B i C – 1 ksiądz

20 stycznia 2024

od godz 9.00

sobota

Ul. Terebelska 45 - 1 ksiądz

Ul. Terebelska 45 A – 3 księży

 

Po niedzieli dokończymy ul. Terebelską a następnie ul. Okopowa i zaczniemy ul. Janowską

 5.     Na stoliku za ławkami do nabycia nowy numer „Echa Katolickiego".

·        Odnajdzie się w niej każda kobieta - o działającej w naszej diecezji wspólnocie „Umiłowana” w dziale „formacja”.

·        Baraniak, ty się nie możesz ześwinić - powtarzał sobie katowany przez ubeków arcybiskup Antoni Baraniak, któremu Kościół wiele zawdzięcza.

·        Kto komu więcej daje? Trwa dyskusja nt. likwacji Funduszu Kościelnego. Rozpoczynamy cykl artykułów na ten temat.

·        Stanowił wyrazistą postać pasterza w czasach współczesnych zagrożeń Kościoła - rozmowa nt. pontyfikatu Benedykta XVI.

·        Warto wyjść z kolein codzienności, by wejść na szlaki , które mogą coś w nas przemienić - o polskich szlakach św. Jakuba

  6. W tym tygodniu odeszli do wieczności : + Marian Panasiuk, Wiktoria Kaliszewska, Krystyna Mościbrocka, Dariusz Kołb-Sielecki, Anna Panasiuk. Za nich i zmarłych z naszych rodzin - „Wieczny odpoczynek"

 

 

 

 

Dodano: 14 Styczeń 2024
Więcej
Ogłoszenia 07 stycznia 2024 r

Niedziela Chrztu Pańskiego 7 stycznia 2024 r.

 

1.     Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem chrześcijańskiego życia. Podziękujmy Zbawicielowi Świata Jezusowi Chrystusowi za wielki dar Chrztu Świętego. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przeżyć obchody narodzenia Pana Jezusa. Jeszcze raz dziękujemy ks. Tomaszowi za przygotowanie szopki, rodzicom dzieci, które w ubiegłym roku przeżywały I Komunię Św. za ufundowanie nowych figurek do szopki, dziękujemy też wszystkim, którzy podzielili się z potrzebującymi, bądź przez przygotowanie paczki, bądź przez złożone ofiary. Bóg zapłać za wszelki dar serca.

2.     Od przyszłej niedzieli po Mszy św. wieczorowej rozpoczynamy nowennę przed wspomnieniem bł. Męczenników z Pratulina. W ten sposób przygotujemy się do obchodów 150 rocznicy ich męczeńskiej śmierci w dniu 23 stycznia.

3.     W niedzielę 14 stycznia Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza po Mszy św. o godz. 9.00 na spotkanie opłatkowe. Odbędzie si ę w Sali ks. Blachnickiego – na górze w nowym budynku.

4.     Ofiary składane w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

 5.     Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie księży w czasie kolędy i za złożone ofiary na rzecz parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących ulic:

 

08 stycznia 2024

od godz. 16.00

Poniedziałek

 Ul. Królowej Jadwigi 10, 14 i 16–2 księży

Ul. Królowej Jadwigi 18 – 1 ksiądz

09 stycznia 2024

od godz. 16.00

Wtorek

Ul. Królowej Jadwigi 12 – 1 ksiądz

Ul. Królowej Jadwigi 20 - 1 ksiądz

Ul. Radziwiłłowska 7 – 1 ksiądz

Ul. Radziwiłłowska 9 – 1 ksiądz

10 stycznia 2024

od godz. 16.00

Środa

 Ul. Królowej Jadwigi – domki jednorodzinne –1 ksiądz

Ul. Radziwiłłowska (domy jednorodzinne -od ostatnich numerów) i Różana – 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Augusta 15 – 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Augusta 9 i 17 – 1 ksiądz

 

 

 

11 stycznia 2024

od godz. 16.00

Czwartek

Ul. Zygmunta Augusta 1– 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Augusta 3 i 5– 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Augusta 13– 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Augusta 7– 1 ksiądz

12 stycznia 2024

od godz. 16.00

Piątek

Ul. Zygmunta Starego 14 i 15 – 1 ksiądz

Ul. Zygmunta Starego 10 i 16 –1 ksiądz

Ul. Zygmunta Starego 9 i 12 – 2 księży

13 stycznia 2024

od godz. 9.00

Sobota

 Ul. Kwiatowa i Unitów Podl. – 1 ksiądz

Ul. Sitnicka – 3 księży

 Od 15 stycznia dalej ul. Zygmunta Starego, Anny Jagiellonki i później zaczniemy ul. Terebelską.

 6.     W czasie trwania wizyty kolędowej w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania, czyli od wtorku do piątku w godz. 16.00-17.30 będzie tylko pan organista. W sobotę od 8.00 do 8.45 będzie obecny też ksiądz.

 

 7.  Od 12 stycznia 2024 r. wchodzi na ekrany kin film „Powstaniec 1863”, poświęcony bohaterowi powstania styczniowego, kapłanowi diecezji siedleckiej – ks. Stanisławowi Brzósce. To opowieść o zrywie niepodległościowym, o odwadze i ofiarności w walce o wolną Polskę. Przeżywając obchody 160. rocznicy powstania styczniowego zachęcamy do obejrzenia filmu.

 

 8.     Na stoliku pod chórem prasa katolicka.

9. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Ryszard Onoszko. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

 

Dodano: 07 Styczeń 2024
Więcej
Ogłoszenia 31 grudnia 2023 r

Niedziela Św. Rodziny – 31 grudnia 2023 r.

 

1.     Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój i początek nowego roku. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Jest to jedno z tzw. świąt nakazanych.

2.     We środę 3 stycznia o godz. 18.45 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej - "Kolędowa" to przede wszystkim najpiękniejsze polskie oraz światowe kolędy i pastorałki: Lulajże Jezuniu, Cicha noc, W żłobie leży, Bóg się rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Jezus Malusieńki, Wśród nocnej ciszy. W tym niezwykłym świątecznym koncercie usłyszymy również nastroje utwory Zbigniewa Preisnera (Całą noc padał śnieg, Kolęda dla nieobecnych), nowe akustyczne wersje przebojów Piotra Rubika (Miłość to wierność wyborowi, Strumień, Niech mówią, że to nie jest miłość) oraz Anny German (A kiedy wszystko zgaśnie), a także wybrane utwory z autorskiej płyty "Nówka".

 3.     W czwartek wypada I czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

 4.     W I sobotę stycznia - 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Porządek sprawowania Mszy św. będzie niedzielny. Tego dnia w kościele na wszystkich Mszach św. będziemy błogosławić kadzidło i kredę, którą zgodnie z polskim zwyczajem - na drzwiach naszych domów kreślimy K+M+B lub C+M+B, dodając cyfry roku Pańskiego. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom. Ofiary z tego dnia zbierane na tacę, będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Po wieczorowej Mszy św. Adoracja Najśw Sakr do godz. 21.00. O poprowadzenie poprosimy Koła Różańcowe.

5.     Po Mszy św. o godz. 9.00 w sobotę 6 stycznia, zapraszamy do obejrzenia Jasełek przygotowanych przez dzieci ze szkoły podstawowej.

 6.     Parafia św. Michała Archanioła zaprasza 6 stycznia na Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w parafii św. Michała Archanioła i po Mszy św. orszak przejdzie na Plac Wolności. Dzieci mogą przygotować kartonowe serduszka z wypisanymi swoimi dobrymi uczynkami. Serduszka złożone zostaną do żłobka Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału.

7.     W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najśw. Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.

 8.     W dniu 9 stycznia będziemy odchodzić liturgiczne wspomnienie bł. Pauliny Jaricot. W tym dniu o godz. 10.00 w siedleckiej katedrze odbędzie się instalacja relikwii bł. Pauliny. Organizowany jest wyjazd autokarowy na te uroczystości. Zapisy do 3 stycznia 2024 r. Od dzisiaj odmawiana jest nowenna do bł. Pauliny codziennie o godz. 17.45 a w przyszłą niedzielę o 8.15.

9.     Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Prosimy, aby rodziny, które wyrażają chęć wizyty wyraźnie zaprosiły księdza, otwierając drzwi mieszkania. Można też jakimś zewnętrznym znakiem umieszczonych na drzwiach mieszkania zasygnalizować pragnienie spotkania kolędowego.

Program wizyty kolędowej na najbliższe dni:

 

02 stycznia 2024

od godz. 16.00

wtorek

Ul. Władysława Jagiełły 1 i 3 i Grunwaldzka 1 i domy jednorodzinne – 1 ksiądz

Ul. Władysława Jagiełły 2 i 4 – 1 ksiądz

Ul. Kazimierza Jagiellończyka 6 i 8 i domy jednorodzinne – 1 ksiądz

Ul. Kazimierza Jagiellończyka 10 i 12– 1 ksiądz

03 stycznia 2024

od godz. 16.00

Środa

Ul. Bł. Honorata – 1 ksiądz

Ul. Jana Pawła II -1 ksiądz

Ul. Poprzeczna – 2 księży

04 stycznia 2024

od godz. 16.00

Czwartek

Ul. Osiedle Sitnickie i Okrzei – 2 księży

Ul. Królowej Jadwigi 2, 4, 5 - 2 księży

Ul. Królowej Jadwigi 3 –1 ksiądz

05 stycznia 2024

od godz. 16.00

Piątek

Ul. Królowej Jadwigi 6 i 8 – 1 ksiądz

Ul. Królowej Jadwigi 9 – 2 księży

Ul. Królowej Jadwigi 7 – 2 księży

 

 

Od 8 stycznia – dalsza część ul. Królowej Jadwigi, Radziwiłłowska i Zygmunta Augusta

10. .     W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: + Jadwiga Komarowska. Wieczny odpoczynek…

 

 

Dodano: 31 Grudzień 2023
Więcej
Zapraszamy na KONCERT ŚWIĄTECZNY - 03.01.2024 r.

 OLGA SZOMAŃSKA "KOLĘDOWA"
- KONCERT ŚWIĄTECZNY -

  Jacek Subociałło - piano 

                 
               
Koncert Olgi Szomańskiej "Kolędowa" to przede wszystkim najpiękniejsze polskie oraz światowe kolędy i pastorałki: Lulajże Jezuniu, Cicha noc, W żłobie leży, Bóg się rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Jezus Malusieńki, Wśród nocnej ciszy.

W tym niezwykłym świątecznym koncercie usłyszymy również nastroje utwory Zbigniewa Preisnera (Całą noc padał śnieg, Kolęda dla nieobecnych), nowe akustyczne wersje przebojów Piotra Rubika (Miłość to wierność wyborowi, Strumień, Niech mówią że to nie jest miłość) oraz Anny German (A kiedy wszystko zgaśnie), a także wybrane utwory z autorskiej płyty "Nówka".

Olga Szomańska - wokalistka, aktorka, laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika).
 

Obecnie występuje m.in. w widowisku muzycznym „Krzyżacy rock-opera” w roli Danuśki Jurandówny, w Krakowskim Teatrze Variete w musicalu „Legalna blondynka” w roli fryzjerki Paulette oraz w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w musicalu „Zakonnica w przebraniu” jako Deloris van Cartier. 

Jest laureatką drugiego miejsca w VI edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Szerszej publiczności znana jako Marzenka Laskowska z serialu „M jak Miłość”.

Dodano: 30 Grudzień 2023
Ogłoszenia 24 grudnia 2023 r

 

   Czwarta Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023 r.

 

 

  1.     Kończy się czas adwentowego oczekiwania, Maryja uczy nas jak przyjmować Boga ochotnym sercem i jak zanieść Go w życie nasze i naszych rodzin. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania w tym roku świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie szopki i dekoracji w kościele, na czele z ks. Tomaszem, który tak wiele pracy i trudu włożył w zaprojektowanie i realizację projektu szopki. Dziękujemy również P. Franciszkowi Maksymiukowi za ofiarowanie Gwiazd Betlejemskich do szopki.                

     2.     Dzisiaj już przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Nie będzie już Mszy o godz. 16.00 i 18.00.  

 

 3.     Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie Ewangelii, oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.  

4.     O północy uroczysta pasterka, którą poprzedzi pół godziny wcześniej godzina czytań.  

5.     Jutro porządek Mszy św.: 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00.   

                Nie ma Mszy św. o godz. 7.00.     

W drugi dzień świąt porządek sprawowania Mszy św. niedzielny. Ofiary składane na tacę w drugi dzień świat będą przeznaczone na budowę kościołów w diecezji.  

6.     We czwartek 28 grudnia Ruch Światło-Życie zaprasza na wspólną modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych. W parafii Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej o godz. 18.00 Msza św. a potem nabożeństwo ekspiacyjne i modlitwa różańcowa.

7.     W piątek 29 grudnia, na Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji ks. Tomasza w dniu jego imienin. 

8.     W przyszła niedzielę odchodzimy Święto Rodziny z Nazaretu. Módlmy się o świętość naszych rodzin. W czasie Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.   

9.     Przyszła niedziela to też 31 grudnia – koniec roku kalendarzowego. Zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne. Podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów, a także prosić o błogosławieństwo na nowy rok.   

10. We środę 3 stycznia, po wieczorowej Mszy św. odbędzie się w naszym kościele świąteczny koncert kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej.     

11.Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy od czwartku 28 grudnia. Kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin, z Bożym błogosławieństwem. I to jest istota wizyty duszpasterskiej. Będziemy odwiedzać osoby i rodziny, które wyrażą chęć wizyty otwierając drzwi i zapraszając księdza. Jeżeli jakieś rodziny nie wyrażają chęci kolędy z różnych względów, rozumiemy i nie oceniamy. Nie będziemy więc dzwonić czy pukać do wszystkich drzwi.                                

 Przy okazji kolędy składamy zwyczajowo ofiarę na utrzymanie kościoła i parafii, na prace związane z remontem kościoła i jego otoczenia. Jakie prace podejmiemy w tym roku, to jeszcze ustalimy i poinformujemy. Plany są następujące: wykonanie schodów przed kościołem, zabudowanie wieży kościoła- z powodu wody i odchodów ptasich zaczyna niszczeń mur wieży, poprawa elewacji kościoła, która kruszy się od strony zachodniej, prace przy uporządkowaniu parkingu, poszukujemy tez sposobu wykonania wentylacji kościoła. Ponosimy także znaczne koszty w związku ze wzrostem cen za ogrzewanie i elektryczność. Będziemy planować te prace w zależności od zebranych finansów i naszych możliwości.Program wizyty kolędowej na najbliższe dni: 

28 grudnia 2023

godz. 16.00

czwartek

Księcia Witolda 1 i 2 –1 ksiądz

Księcia Witolda 3– 1 ksiądz

Księcia Witolda 4 i 6 – 1 ksiądz

Księcia Witolda 5 – 1 ksiądz

Księcia Witolda 8 i 10 – 1 ksiądz

29 grudnia 2023

godz. 16.00

piątek

Księcia Witolda 14 – 1 ksiądz

Księcia Witolda 12 i domy jednorodzinne– 2 księży

Ul. Księcia Witolda 21 –1 ksiądz

30 grudnia 2023

godz. 9.00

sobota

Ul. Władysława Jagiełły 7 – 2 księży

Ul. Władysława Jagiełły 9 – 2 księży

Ul. Władysława Jagiełły 5 i 6 – 1 ksiądz

Po Nowym Roku zakończymy ul. Władysława Jagiełły i rozpoczniemy ul. Kazimierza Jagiellończyka. 

12.W dniu 9 stycznia będziemy odchodzić liturgiczne wspomnienie bł. Pauliny Jaricot. W tym dniu o godz. 10.00 w siedleckiej katedrze odbędzie się instalacja relikwii bł. Pauliny. Organizowany jest wyjazd autokarowy na te uroczystości. Zapisy do 3 stycznia 2024 r. Od 31 grudnia odmawiana będzie nowenna do bł. Pauliny codziennie o godz. 17.45.     

13.W zakrystii są jeszcze opłatki i świece na stół wigilijny w cenie 15 zł. Do nabycia Echo Katolickie.     

14. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Krystyna Krać. Wieczny odpoczynek….                                          

Dodano: 24 Grudzień 2023
Więcej

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 160

Projekt i wykonanie Orange Computers