Odwiedzin: 404282
Aktualności

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 160

2023.12.23 Nasza Szopka - projekt i wykonanie ks. Tomasz

 

Nie było miejsca dla Ciebie…”

Jak mogło się zdarzyć, że nikt nie przyjął do domu Świętej Rodziny? Wiemy, ze pukali do wielu drzwi, a wszędzie spotykały ich te słowa: „Nie ma już miejsca, wszystko zajęte”. Rzeczywiście, tłoczno było wtedy w Betlejem. Ale przecież Maryja oczekiwała Dzieciątka… Jak można było zamknąć wszystkie drzwi? My jesteśmy przekonani, że gdyby Jezus narodził się u nas, na naszej ziemi, sprawy potoczyłyby się zupełnie inaczej. Wszyscy zaprosilibyśmy Maryję i Józefa, wszystkie drzwi zostałyby otwarte przed nimi. Ale, czy na pewno? Czy nie powtórzyłoby się Betlejem? Spróbujmy odpowiedzieć dziś sobie na to pytanie. Przecież Jezus przypomina, że jest obecny w każdym człowieku. Wiec rozejrzyj się dokoła, może obok ciebie jest taka biedna „Święta Rodzina”, która czeka na twoją pomoc, byś uchylił choć trochę drzwi swojego domu, drzwi swojego serca. Bóg się narodził, by nas zbawić.

 I Taka jest właśnie wymowa naszej parafialnej szopki. Nikt, ich nie przyjął, wszystkie drzwi do domów pozamykane, zresztą tak samo,  często jest z naszymi sercami, zamkniętymi na Boga i na drugiego człowieka…

„A dzisiaj czemu wśród ludzi – Tyle łez, jęku, katuszy? – Bo nie ma miejsca dla Ciebie – W niejednej człowieczej duszy”.

 

Nasza Szopka

Dodano: 23 Grudzień 2023
Ogłoszenia 17 grudnia 2023 r

 

Trzecia Niedziela Adwentu - 17 grudnia 2023 r.

 

 1.     Trzecia Niedziela Adwentu rozpoczyna kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Rodzina jest dla każdego z nas przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

 2.     Msza św. Roratnia jest odprawiana w naszej świątyni w środy i soboty o godz. 7.00. Zapraszamy szczególnie dzieci, które przynoszą karteczki z imieniem i nazwiskiem do losowania nagród niespodzianek. W sobotę po roratach dzieci zapraszamy na kakao i bułkę do Sali Matki Teresy.

 3.     Od wczoraj rozpoczęła się nowenna do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem. Zapraszamy w dni powszednie o godz. 17.40 do wspólnej modlitwy a w niedzielę o godz. 8.40.

 4.     W piątek 22 grudnia od godz. 11.00 odwiedzimy chorych w domach. Można zgłaszać osoby, które nie mogą przybyć do świątyni, a potrzebują spowiedzi.

 5.     Za tydzień ostatnia – czwarta niedziela adwentu, a jednocześnie dzień Wigilii. W tym dniu z racji niedzieli mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. i tego obowiązku nie wypełni udział we Mszy św. Pasterskiej. Ona należy już do Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa. Msze św. będą odprawiane w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 12.30. Nie będzie Mszy Św. o 16.00 i 18.00

Wieczorem w niedzielę zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie Ewangelii, oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.

6.     O północy uroczysta Pasterka, którą poprzedzi pół godziny wcześniej godzina czytań.

 7.     Przeżyliśmy w minionym tygodniu rekolekcje parafialne. Była możliwość spowiedzi. Jeśli jednak ktoś z rozmaitych względów „nie zdążył” z oczyszczeniem serca to spowiedź w tym tygodniu: od poniedziałku do soboty w czasie Mszy św. Prosimy aby nie odkładać na niedzielę spowiedzi, bo może się zdarzyć, że ktoś nie zdąży albo spowiedzi już nie będzie. I oby nie było żalu, że księdza już nie ma w konfesjonale.

 8.     W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny po 15 złotych. Uzyskane ofiary będą przekazane do diecezjalnego CARITAS.

 9.     Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza dzisiaj od 8.00 do 13.30 do Sali Matki Teresy, na kiermasz prac bożonarodzeniowych wykonanych przez osoby z niepełnosprawnościami będące uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wyjazdy dla uczestników placówki.

 10.                    Wojciech Sumliński i Wydawnictwo WSR zapraszają na spotkanie autorskie poświęcone książkom ZAKAZANA PRAWDA oraz ANEKS o niebezpiecznej sytuacji Polski i wskazujących dokąd zmierzamy. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny dzisiaj o godzinie 19 00.

 11.                       Na stoliku do nabycia Echo Katolickie:

·        Przed nami niedziela Gaudete, która przypomina nam o tym, że chrześcijanin powinien być człowiekiem radości

·        Jakie są najczęstsze przyczyny stwierdzeń nieważności małżeństwa? I jak ogólnopolskie statystyki przekładają się na naszą diecezję - w rozmowie z wiceoficjałem Sądu Biskupiego Diecezja Siedlecka

·        Dlaczego zatraciliśmy istotę oczekiwania, tak ważną w Adwencie? Jak przeżywali ten czas nasi rodzice i dziadkowie?

·        Przemoc może zadziać się w każdym domu. Niektórzy potrafią ją jednak doskonale ukrywać, nikt też nie podejrzewa, że patologia dotyczy tzw. dobrych rodzin.

 Zachęcamy do lektury!

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisław Błonka, Wiesław Stefaniuk, Krzysztof Grudziński, Robert Denisiuk. Wieczny odpoczynek…

 

 

Dodano: 18 Grudzień 2023
Więcej
Ogłoszenia 10 grudnia 2023 r

 

Druga Niedziela Adwentu 10 grudnia 2023 r.

 

 

 

 

1.     Drugą niedzielę adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, pomagamy modlitwą i ofiarami składanymi do puszek wychodząc z kościoła.

 

 

 

2.     Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. W poniedziałek i we wtorek Msze św. będą sprawowane o godz.: 6.30, 10.30, 17.00, 18.30. Spowiedź 30 minut przed każdą Mszą św. w poniedziałek i wtorek.

W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

3.     W środę i sobotę o 7.00 Msza św. Roratnia. Przychodzimy z lampionami. Dzieci przynoszą karteczki z imieniem i nazwiskiem do losowania nagród niespodzianek. W sobotę po roratach dzieci zapraszamy na kakao i bułkę do Sali Matki Teresy.

 

4.     Za tydzień w niedzielę 17 grudnia 2023 r. w godzinach 8:00-13:30 w Sali Matki Teresy odbędzie się kiermasz prac bożonarodzeniowych wykonanych przez osoby z niepełnosprawnościami będące uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 15 prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wyjazdy dla uczestników placówki.

5.     W kaplicy Matki Bożej jest postawiona skrzynia miłosierdzia, do której przez czas adwentu składamy dary w postaci produktów spożywczych lub chemicznych. Diakonia Miłosierdzia przygotuje z nich paczki dla najbardziej potrzebujących. Do puszki przytwierdzonej do skrzyni możemy składać ofiary na zakupienie dodatkowych darów.

 

6.     W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny po 10, 15 i 20 złotych. Uzyskane ofiary będą przekazane do diecezjalnego CARITAS.

 

7.     Na stoliku do nabycia Echo Katolickie. W najnowszym numerze "Echa":

·        Jak rozumieć Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi? Czy nieskazitelność Matki Bożej nas od Niej nie oddala?

·        Czas Adwentu jest okazją do umocnienia więzi z Bogiem i ludźmi. Jak przeżyć go wspólnie i dobrze przygotować się do świąt.

·        Dziękuję Ci, Maryjo - te słowa powtarza najczęściej. W numerze świadectwo matki, która po latach starań cieszy się darem macierzyństwa

·        O stanowisku Kościoła wobec kwestii in vitro - w rozmowie „Echa”.

 

·        Kłamstwa stały się fundamentem nowej rzeczywistości społeczno-politycznej. Dlaczego nie szukamy prawdy?

 

 

8.     W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Henryk Demianiuk i Janina Krzymowska Wieczny odpoczynek…

 

 

 

 

 

Dodano: 10 Grudzień 2023
Więcej
2023.12.10-12 Rekolekcje Adwentowe

 

Zapraszamy na nasze parafialne REKOLEKCJE ADWENTOWE, które prowadzi Ks. mgr Tomasz Grzyb.


Tematem naszych rekolekcji jest:


 
"BÓG NIE POSŁAŁ SWEGO SYNA NA ŚWIAT

PO TO,

ABY ŚWIAT POTĘPIŁ,

ALE PO TO,

BY ŚWIAT ZOSTAŁ PRZEZ NIEGO ZBAWIONY"


Są to słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg. św. Jana 3,16-18

 

Fotogaleria


rekolekcje adwentowe,
w niedzielę 10 grudnia
- Msze św. rozkład godz. niedzielny
w poniedziałek i wtorek – 11 i 12 grudnia
- Msze św. o godz.: 6.30, 10.30, 17.00,18.30.
Spowiedź w rekolekcje w poniedziałek i wtorek 30 minut przed Mszą św.

 

Dodano: 10 Grudzień 2023
2023.12.10-12 Rekolekcje Adwentowe

 

Dodano: 05 Grudzień 2023
Ogłoszenia 03 grudnia 2023 r

    

1. Rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny i kolejny Adwent w naszym życiu. Adwent to radosne oczekiwanie na przyjście Pana. O oczekiwaniu przypomina nam wyciszenie, które mamy podjąć w tym okresie, modlitwa, rekolekcje, które będziemy przeżywać a nawet dekoracja adwentowa w kościele. Dziękujemy za jej wykonanie ks. Tomaszowi i wszystkim, którzy mu pomogli. Dziękujemy też wszystkim, którzy przygotowali i pomogli w przeprowadzeniu wczoraj spotkania dla dzieci.

 

  

2. Wzorem adwentowego oczekiwania jest Maryja. Ku Jej czci będą odprawiane Roraty w środy i soboty o godz. 7.00. Dwadzieścia minut wcześniej odśpiewamy Godzinki. Na Mszę św. Roratnią zapraszamy szczególnie dzieci, które przynoszą karteczki z imieniem i nazwiskiem do losowania nagród niespodzianek. W sobotę po roratach dzieci zapraszamy na kakao i bułkę do Sali Matki Teresy.

 

  

 

3. W I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej modlimy się o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy św. spotkanie Apostolatu „Złota Róża” w Sali Matki Teresy.

 

4. W piątek 8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w dzień powszedni: 6.20, 7.00 i 18.00. W czasie Mszy św. wieczorowej poświęcenie medalików dzieciom klas III.

5. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na rekolekcje adwentowe, które dobędą się w naszym kościele w dniach 5-6-7 grudnia o godz. 19.30. Zapraszamy studentów i środowiska akademickie, absolwentów i dobrodziejów duszpasterstwa. Szczególy na plakacie.

  6. W przyszłą niedzielę – 10 grudnia- rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje adwentowe, w niedzielę rozkład niedzielny a w poniedziałek i wtorek – 11 i 12 grudnia – Msze św. o godz.: 6.30, 10.30, 17.00,18.30. Spowiedź w rekolekcje w poniedziałek i wtorek 30 minut przed Mszą św.

  

 

7. Za tydzień niedziela pomocy Kościołowi na Wschodzie i zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

 

 

  8. Parafia pw. Wniebowzięcia N.M.P. w Białej Podlaskiej zaprasza na koncert chóru: Schola Cantorum Misericordis Christi z parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej. W koncercie będzie można usłyszeć pieśni adwentowe i maryjne. Koncert odbędzie się w niedzielę 10 grudnia 2023 w parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej o godz. 19.00. Wstęp wolny.

  

 

9. W kaplicy Matki Bożej jest postawiona skrzynia miłosierdzia, do której przez cały Adwentu składamy dary w postaci produktów spożywczych lub chemicznych. Diakonia miłosierdzia przygotuje z nich paczki dla najbardziej potrzebujących. Do puszki postawionej obok skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych darów.

 

  

 

10. W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na pomoc dzieciom cierpiącym z powodu ubóstwa, niedożywienia, choroby, przemocy czy braku miłości. Świeca jest znakiem, że dzielimy się z tymi, którzy tej naszej pomocy potrzebują. Chodzi nie o samą świecę ale o złożony dar dla biednych i potrzebujących. Świece są w cenie 10 zł, 15 zł, 20 zł i 30 zł

11. W czasie adwentu od poniedziałku di piątku I Wspólnota Drogi Neokatechumenalnej będzie celebrować liturgię jutrzni. Wszystkich chętnych do włączenia się w tę modlitwę zapraszają o godz. 5.30 do Sali nad zakrystią.

 

 12. W ramach akcji „Przedświąteczne porządki - zbiórka elektrośmieci" trwającej do końca grudnia będą zbierane elekroodpady do pojemnika ustawionego na terenie parkingu przy kościele oraz w wyznaczonych punktach mobilnych na terenie gminy i miasta Biała Podlaska, szczegóły akcji są w wywieszone w gablocie.

 

13. Na stoliku do nabycia Echo Katolickie. W bieżącym numerze:

·         Adwent to czas refleksji i oczekiwania na przyjście Pana. Jak nie zmarnować tego okresu?

·         Czy toczące się na świecie wojny i kataklizmy oznaczają koniec świata i jak rozumieć Apokalipsę?

·         Mamy dziś do czynienia ze szczególną walką o dziecko. Dziecięcą niewinność, czystość, a także prawo do życia często kradną rodzice - więcej w artykule „Bitwa o dzieci”.

·         „Ja jestem ból do samego nieba” - mówiła po śmierci ks. Jerzego. Marianna Popiełuszko uczestniczyła w beatyfikacji swojego syna. Czy ona też zostanie wyniesiona na ołtarze?

·         Czemu służy podział roku liturgicznego na okresy i od kiedy Adwent wyznacza jego początek? Zachęcamy do lektury

 

  

14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Mieczysław Jaszczyk, Zofia Gregor Wieczny odpoczynek…

 

 

 

 

Dodano: 03 Grudzień 2023
Więcej
Ogłoszenia 26 listopada 2023 r

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

26 listopada 2023

 

 1.     Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata podkreśla, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dzieci klas III i rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Św.

 2.     W poniedziałek Członkowie Legionu Maryi po Mszy św. o godz. 18.00 będą rozprowadzać „Cudowny medalik” znany też jako medalik Niepokalanego Poczęcia, zapoczątkowany przez objawienia jakie miała św. Katarzyna Labouré.

 3.     W tym ostatnich dniach listopada podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.20 polecamy naszych bliskich zmarłych i o 18.00 sprawujemy Mszę św.

 

26 listopada

Niedziela

ul. Zygmunta Augusta

27 listopada

Poniedziałek

ul. Zygmunta Starego(numery nieparzyste)

28 listopada

Wtorek

ul. Zygmunta Starego (numery parzyste)

29 listopada

Środa

 ul. Kazimierza Jagiellończyka, Anny Jagiellonki Radziwiłłowska,

30 listopada

czwartek

ul. Okrzei, Poprzeczna, Różana Kwiatowa, Żytnia, Jana Pawła II Unitów, Honorata, Grunwaldzka Sitnicka i os. Sitnickie i kartki spoza parafii i bez adresów

 4.     W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.

5.     W I sobotę adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. Poprowadzi Oaza młodzieży i dorosłych

6.     W sobotę 02 grudnia o godz. 10.00 - na zakończenie roku liturgicznego - zapraszamy dzieci do sali parafialnej Matki Teresy na wspólną zabawę i muzykę. Słodki poczęstunek proponujemy w formie „koszyczkowej”.

 7.     W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas adwentu i nowy rok liturgiczny. Przygotujmy się przez wyciszenie i większą modlitwę do przeżycia tajemnicy przyjścia Chrystusa. W tym roku nasze rekolekcje adwentowe będziemy od II niedzieli adwentu – czyli 10-11-12 grudnia. Już dzisiaj módlmy się o dobre owoce czasu rekolekcji i światło Ducha Św. dla ks. Rekolekcjonisty.

Na Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 pobłogosławimy wieńce adwentowe. Zachęcamy rodziny do przygotowania takich wieńców, które towarzyszyć będą w modlitwie adwentowej w naszych rodzinach.

 8.     Od przyszłej niedzieli będzie wystawione w kościele skrzynia miłosierdzia. Można składać dary, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.

9.     Rozpoczął się sezon grzewczy, dlatego w przyszłą niedzielę ofiary na tacę – na ogrzewanie kościoła!

 10.                       Zachęcamy do lektury Echa Katolickiego i innych czasopism religijnych.

·        Mówi się o niej modlitwa serca lub modlitwa nieustanna. Czym jest modlitwa Jezusowa i dlaczego warto ją praktykować

·        Kto pyta, nie błądzi - głosi stare, mądre polskie porzekadło. Komentarz ks. Paweł Siedlanowski do listu wystosowanego przez abp. Stanisława Gądeckiego do papieża Franciszka.

·        Bóg uzdrawia także dzisiaj, ale nie zawsze tak, jak chcą tego chorzy. Bóg zaczyna od uleczenia duszy

·        Dlaczego religia w szkole jest solą w oku pewnych środowisk, zwłaszcza że przyjęty w Polsce model jest bliski obowiązującemu w większości krajów Unii? - w rozmowie „Echa”

·        Dlaczego członkowie Żywego Różańca powinni modlić się za zmarłych współbraci i współsiostry z róży - w comiesięcznym cyklu formacyjnym.

·        Coraz więcej nastolatków cierpi na depresję. Jak ją rozpoznać i pomóc młodym ludziom?

 11.                       W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Ewelina Sosno i Marianna Siwek. Wieczny odpoczynek…

 

Dodano: 26 Listopada 2023
Więcej
Ogłoszenia 19 listopada 2023 r

 

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła - 19 listopada 2023 r.

 

1.     Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich . Taca jest przeznaczona na działalność Caritas.

 2.     Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dzieci klas III i rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Św.

 3.     W czwartek 23 listopada po Mszy św. wieczorowej nowenna do bł. Męczenników z Pratulina. Zapraszamy bractwo Strażnicy Kościoła.

 4.     Duszpasterstwo Bialskich Przedsiębiorców razem z ks. Tomaszem Cabajem, zapraszają na Mszę  św. i spotkanie o RADOŚCI ŻYCIA we czwartek o godz. 18.00 w parafii Narodzenia Najśw. Maryi Panny

 5.     Diakonia Życia zaprasza w sobotę 25 listopada po Mszy św. wieczorowej do wspólnego udania się na cmentarz, aby tam pomodlić się w intencji dzieci, którym nie dane było się narodzić.

6.   W listopadzie tradycyjnie polecamy zmarłych Bożemu miłosierdziu w różańcu wypominkowym i Mszy św. wieczorowej. W tym tygodniu kartki wypominkowe będą czytane wg następującego porządku:

   

 

19 listopada

Niedziela

ul. Terebelska (numery od 60 do końca)

20 listopada

Poniedziałek

ul. Królowej Jadwigi (numery nieparzyste)

21 listopada

Wtorek

ul. Królowej Jadwigi (numery parzyste)

22 listopada

Środa

ul. Janowska

23 listopada

czwartek

ul. Jana Kazimierza, Jana III Sobieskiego, Sapieżyńska, Stefana Batorego

24 listopada

Piątek

ul. Okopowa

25 listopada

Sobota

ul. Władysława Jagiełły i Księcia Witolda

26 listopada

Niedziela

ul. Zygmunta Augusta

 7.     W tym tygodniu pan Organista rozniesie opłatek wg następującego porządku:

Od poniedziałku do piątku od godz. 16.00:

    

Poniedziałek 20.11.2023

ul. Królowej Jadwigi 3,5,7 i 9

Wtorek 21.11.2023

u. Zygmunta Augusta 1,3,5,7,9 i 13

Środa 22.11.2023

ul. Terebelska 56,58,70,72,74,76,80

Czwartek 23.11.2023

ul. Janowska 66a,66b,68 i 70A

Piątek 24.11.2023

ul. Królowej Jadwigi 12, 14 i 16

Sobota 25.11.2023

(od godz.10.00)

Unitów Podlaskich, Kwiatowa, Okrzei, Osiedle Sitnicka i Poprzeczna

           W tym tygodniu pan Kościelny rozniesie opłatek wg następującego porządku:

Od poniedziałku do piątku od godz. 15.00:

   

 

Poniedziałek 20.11.2023

ul. Sapieżyńska 4, 6, 8 i Okopowa 18D

Wtorek 21.11.2023

Ul. Sobieskiego 3, ul. Okopowa 18E,

Środa 22.11.2023

ul. Sapieżyńska 1, 2, Okopowa 18B

Czwartek 23.11.2023

ul. Sapieżyńska 3, Terebelska 47, 47B

Piątek 24.11.2023

ul. Terebelska 45 i 45A

Sobota 25.11.2023     od godz. 12.00

ul. Terebelska – domki jednorodzinne,

ul. Okopowa – domki jednorodzinne

ul. Okopowa - bloki 3 i 3a 

 8.    Kancelaria parafialna w listopadzie będzie czynna:

w poniedziałek nieczynna,

od wtorku do piątku w godzinach od. 16.00 do 17.00

w sobotę od 8.00 do 9.00

 9.     W sobotę 25 listopada odbędą się spotkania w ramach Światowych Dni Młodzieży przeżywanych w diecezji. Zapraszamy młodzież do parafii Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej na godz. 18.00. W programie Msza św., Godzina Świadectw, poczęstunek i Adoracja

 10.      Parafia Wniebowzięcia N.M.P w dniu 26 listopada 2023 r. o godz. 19.00 zaprasza na   koncert   Ukraińskiej   Orkiestry   Symfonicznej „Nadiia". To utworzona na czas rezydencji w Polsce orkiestra ukraińskich muzyków, którzy  kontynuują   tradycję  Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry   Symfonicznej z Charkowa.

W koncercie zaprezentują utwory takich kompozytorów jak: Krzysztof Penderecki, Józef Haydn, Jan Sebastian Bach, Wolfgang Amadeusz Mozart. Wstęp wolny.

 11.      Zachęcamy do lektury Echa Katolickiego i innych czasopism religijnych. W Echu Katolickim:

 * Dobra śmierć, czyli jaka? Czy można się do niej przygotować i jak rozumieć słowa: Jakie życie, taka śmierć"?

*   Coraz częściej  słyszymy o drastycznych przypadkach przemocy wobec dzieci. Co jest tego przyczyną i jak reagować, gdy krzyw­dzicielem jest rodzic?

*  Gdyby nie działania IPN-u nie udałoby się dojść do prawdy o śmierci ks. Blachnickiego czy ks. Popiełuszki. Skąd więc głosy o jego likwidacji?

*  Jak rozmawiać z rodzicami i dzieckiem o zbliżającej się śmierci - w rozmowie „Echa".

*  Apostolat Margaretka modli się za kapła­nów. Co w sytuacji, gdy ksiądz umiera lub odchodzi z kapłaństwa?

 12.      W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Wiesława Daszuk, Janina Mirończuk. Wieczny odpoczynek

 

Dodano: 19 Listopada 2023
Więcej
Ogłoszenia 12 listopada 2023 r

Ogłoszenia XXXII Niedziela Zwykła - 12 listopada 2023 r.

1.      Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Do puszek będzie można złożyć ofiarę jako pomoc Kościołowi Prześladowanemu.

 2.      Za tydzień w niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Taca będzie przeznaczona na Caritas diecezjalną.

3.   W listopadzie tradycyjnie polecamy zmarłych Bożemu miłosierdziu w różańcu wypominkowym i Mszy św. wieczorowej. W tym tygodniu kartki wypominkowe będą czytane wg następującego porządku:

 

12 listopada

Niedziela

ul. Zygmunta Augusta

13 listopada

Poniedziałek

ul. Zygmunta Starego(numery nieparzyste)

14 listopada

Wtorek

ul. Zygmunta Starego (numery parzyste)

15 listopada

Środa

 ul. Kazimierza Jagiellończyka, Anny Jagiellonki Radziwiłłowska,

16 listopada

czwartek

ul. Okrzei, Poprzeczna, Różana Kwiatowa, Żytnia, Jana Pawła II Unitów, Honorata, Grunwaldzka Sitnicka i os. Sitnickie i kartki spoza parafi i bez adresów

17 listopada

Piątek

ul. Terebelska (numery od początku do nr 47, kartki bez numeru)

18 listopada

Sobota

ul. Terebelska (numery od 49 do nr 58)

19 listopada

Niedziela

ul. Terebelska (numery od 60 do końca)

 

 4.      Panowie organista i kościelny roznoszą w tym tygodniu opłatki na stół wigilijny. Poświęcony opłatek, którym się połamiemy w gronie rodziny jest znakiem jedności i miłości, przyniesionej przez Chrystusa.

 W tym tygodniu pan Organista rozniesie opłatek wg następującego porządku:

Od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 i w sobotę od godz. 10.00

 

 

Poniedziałek  13.11.2023

ul. Anny Jagielonki

Wtorek      14.11.2023

ul. Zygmunta Starego 1,2,3,5,7,8

Środa       15.11.2023

ul. Zygmunta Starego 9,10,11,13,15,16

Czwartek    16.11.2023

ul. Zygmunta Starego 12,14

u. Zygmunta Augusta 15,17

ul. Radziwiłłowska 7,9

Piątek      17.11.2023

ul. Terebelska 66,68

Sobota     18.11.2023

Od godz. 10.00

ul. Sitnicka

Pan Kościelny rozniesie opłatek w tym tygodniu wg następującego porządku:

Od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 i w sobotę od godz. 12.00

 

Poniedziałek 13.11.2023

Ul. Sobieskiego 2 i 4

Wtorek 14.11.2023

Ul. Sobieskiego 6 i Jana Kazimierza 2

Środa 15.11.2023

Ul. Batorego 12, Okopowa 18F

Czwartek 16.11.2023

Ul. Batorego 14, Okopowa 18H

Piątek 17.11.2023

Ul. Sobieskiego 1, Okopowa 18 G

Sobota 18.11.2023

godz. 12.00

Sapieżyńska 10 i 12

 5.     Kancelaria parafialna w listopadzie będzie czynna:

w poniedziałek nieczynna,

od wtorku do piątku w godzinach od. 16.00 do 17.00

w sobotę od 8.00 do 9.00

 6.      Zachęcamy do lektury Echa Katolickiego i innych czasopism religijnych. W Echu Katolickim:

*  Ani za życia, ani po śmierci nie doświadczył świętego spokoju. Kim był jeden z patronów na­szej diecezji - św. Jozafat Kuncewicz?

*  Czy dusze czyśćcowe mogą objawiać się żyją­cym i prosić o modlitwę? Jest na to wiele dowo­dów.

*   Reakcją na śmierć bliskiej osoby jest żal i gniew. Co zrobić, by bunt przeciw śmierci nie stał się buntem przeciw Bogu?

*  Do czego Kościołowi potrzebny jest synod? O wnioskach płynących z jego pierwszej sesji i jak je przełożyć na poziom diecezjalny - w rozmowie „Echa".

*   Wszystko zawdzięczani Bogu -  świadectwo niepijącego od 20 lat alkoholika, który dziś po­maga innym.

*   Naród, który nie wierzy w swoją wielkość, kończy się. Jak dzisiaj rozumieć słowa bł. kard. S. Wyszyńskiego?

 7.      W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Mariusz Just, Zofia Koszołko, Antoni Zelent. Wieczny odpoczynek

 

 

Dodano: 12 Listopada 2023
Więcej
Ogłoszenia 05 listopada 2023 r

 Ogłoszenia – XXXI niedziela zwykła – 5 listopada 2023 r.


1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, po niej spotkanie i katecheza dla dzieci klas I, w Sali Matki Teresy spotkanie KŻR i zmiana tajemnic różańcowych.

 

2. Od dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się katechezy chrzcielne dla rodziców, planujących chrzest dziecka i rodziców chrzestnych. Zapraszamy przez cztery kolejne niedziele o godz. 19.00 do Sali Matki Teresy w nowym budynku.


3.Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie dzieci klas drugich.

4. W środę 8 listopada o godz. 18.45 zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych pt. „Śladami wolności” w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego.

Repertuar koncertowy zawiera nie tylko NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE PIOSENKI HISTORYCZNE, ale też PRZEBOJE Z FILMÓW „PAN WOŁODYJOWSKI” oraz „PRAWO I PIĘŚĆ” a także STARE HYMNY I PIEŚNI RELIGIJNE taki jak “Rota” czy “Z dawna Polski tyś królowo”, które podtrzymywały w narodzie wiarę w odzyskanie niepodległości. 

 5.We czwartek 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego, który jest Matką i Głową wszystkich kościołów Miasta i Świata.

6. W sobotę 11 listopada odbędą się miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczną się Mszą Świętą w kościele Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej o godz. 10.00.Następnie uczestnicy ceremonii wraz z pocztami sztandarowymi pomaszerują na plac Wolności, gdzie odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów i zostanie odczytany Apel Niepodległościowy.

Msze św. w naszej parafii będą odprawione: 6.20, 7.00, 9.00 - w intencji Ojczyzny i 18.00. Zachęcamy do wywieszenia biało - czerwonej flagi na naszych domach.

 7. W przyszłą niedzielę 12 listopada o godz. 12.00 w kościele Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej odbędą się uroczystości z racji Jubileuszu 400 - lecia Męczeńskiej Śmierci św. Jozafata. O godz. 10.30 w sali Starostwa Powiatowego ul. Brzeska 41 spektakl „Pasterz Pojednania". Spektakl będzie powtórzony we wtorek 14 listopada dla szkół o godz. 9.00 i 11.00, oraz dla dorosłych o godz. 17.00.

 8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie gościł diakon Wyższego Seminarium Duchownego. Będzie głosił słowo Boże, zbierał ofiary na seminarium i rozprowadzał kalendarze seminaryjne. Jest to także Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym, ofiary do puszki na pomoc prześladowanym chrześcijanom.

 9. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci za zmarłych, polecamy ich Bożemu miłosierdziu w różańcu wypominkowym i Mszy św. wieczorowej. W tym tygodniu kartki wypominkowe będą czytane wg następującego porządku:

 

6 listopada

Poniedziałek

ul. Królowej Jadwigi (numery nieparzyste)

7 listopada

Wtorek

ul. Królowej Jadwigi (numery parzyste)

8 listopada

Środa

ul. Janowska

9 listopada

czwartek

ul. Jana Kazimierza, Jana III Sobieskiego, Sapieżyńska, Stefana Batorego

10 listopada

Piątek

ul. Okopowa

11 listopada

Sobota

ul. Władysława Jagiełły i Księcia Witolda

12 listopada

Niedziela

ul. Zygmunta Augusta

 

10. Ksiądz Rafał Jarosiewicz zaprasza na zajęcia formacyjne pogłębiające życie duchowe. Spotkania Szkoły modlitwy, Szkoły Ewangelizatora i inne. Spotkanie wstępne odbędzie się jutro 06 listopada (poniedziałek) o godz. 18:45 w sali przy parafii Wniebowzięcia NMP Białej Podlaskiej. (parafia za torami). Więcej na stronie: 

www.RozwijajTalenty.pl

 

11. W Echu Katolickim przeczytamy:

Nawet gdy na śmierć patrzy się przez pryzmat wiary, pojawiają się gniew i rozpacz. Jak sobie z tym radzić?

Wierność ojczyźnie to nie wybór, lecz konieczność - czym jest miłość do ojczyzny według ks. Jerzego Popiełuszki?

Opozycja już snuje plany przywrócenia możliwości dokonywania aborcji. Jakie argumenty za życiem mamy jako katolicy?

Poddawana eksperymentom pseudomedycznym, cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem św. o. Pio stała się niezłomną obrończynią życia - prof. Wanda Półtawska we wspomnieniach znajomych.

Wspominamy księży z naszej diecezji, którzy odeszli w minionym roku do wieczności

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: + Sławomir Mielnik… Wieczny odpoczynek…

 

Dodano: 05 Listopada 2023
Więcej

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 160

Projekt i wykonanie Orange Computers