<<< [ 86 ] [ 87 ] [ 88 ] [ 89 ] [ 90 ] >>> ... z 159

Og??oszenia - Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwyk??a 04.09.2016

Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesi?ca po Mszy ??w. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna,  a na Mszy ??w. o godz. 13.00 uczniom kl. I pob??ogos??awimy przybory szkolne i tornistry.

Na pami?tk? trwaj?cego Jubileuszu Mi??osierdzia i dzisiejszej kanonizacji nowa sala katechetyczna b?dzie nazwana „sal? ??w. Matki Teresy z Kalkuty”. Tam równie?? na sta??e b?dzie wisia?? jej wizerunek.

Dodano: 04 Wrzesień 2016
S??owo na Niedziel? 04.09.2016 r.

”Je??li kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawi??ci swego ojca i matki, ??ony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie mo??e by? moim uczniem.
Kto nie nosi swego krzy??a, a idzie za Mn?, ten nie mo??e by? moim uczniem.
Bo któ?? z was, chc?c zbudowa? wie???, nie usi?dzie wpierw, a nie oblicza wydatków, czy ma na wyko??czenie?

Dodano: 04 Wrzesień 2016
Piesza Pielgrzymka Rodzin R????a??cowych do Le??nej Podlaskiej 28.08.2016r

W niedziel? 28 sierpnia 2016 roku z naszej parafii wyruszy??a Piesza Pielgrzymka Rodzin Ró??a??cowych do Le??nej Podlaskiej.
W dzisiejszej piegrzymce piegrzymowa??o ok 1500 osób z parafii b??. Honorata i parafii ??w. Anny. Sumie pielgrzymkowej przewodniczy?? ks. biskup Kazimierz Wielikosielec z Bia??orusi.

Wi?cej zdj?? - TUTAJ

Film z trasy - TUTAJ

Dodano: 28 Sierpień 2016
Og??oszenia - Dwudziesta Druga Niedziela Zwyk??a 28.08.2016

Z dniem 22 sierpnia przyby?? do naszej parafii ks. ?ukasz Iwaniec witamy serdecznie i ??yczymy wiele rado??ci z owocnej pos??ugi kap??a??skiej.

Dodano: 28 Sierpień 2016
S??owo na Niedziel? 28.08.2016 r.

Tak mówi?? do nich: Je??li ci? kto zaprosi na uczt?, nie zajmuj pierwszego miejsca, by czasem kto?? znakomitszy od ciebie nie by?? zaproszony przez niego. Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosi??, i powie ci: Ust?p temu miejsca; i musia??by?? ze wstydem zaj?? ostatnie miejsce. Lecz gdy b?dziesz zaproszony, id?? i usi?d?? na ostatnim miejscu. Wtedy przyjdzie gospodarz i powie ci: Przyjacielu, przesi?d?? si? wy??ej; i spotka ci? zaszczyt wobec wszystkich wspó??biesiadników. Ka??dy bowiem, kto si? wywy??sza, b?dzie poni??ony, a kto si? poni??a, b?dzie wywy??szony.

Dodano: 27 Sierpień 2016
AKT ZAWIERZENIA PARAFII MATCE BO??EJ CZ?STOCHOWSKIEJ KR??LOWEJ POLSKI

AKT ZAWIERZENIA PARAFII
MATCE BO??EJ CZ?STOCHOWSKIEJ KRÓLOWEJ POLSKI
z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski

Wielka Boga-Cz??owieka Matko, Niepokalana Dziewico Maryjo,
Matko Ko??cio??a i Królowo Polski, Matko naszego zawierzenia!
W obliczu Boga, w Trójcy ??wi?tej Jedynego,

Dodano: 26 Sierpień 2016
26 sierpie?? - Uroczysto??? Matki Boskiej Cz?stochowskiej

Historia uroczysto??ci

Z chwil? ??lubów Jana Kazimierza wi?zi narodu polskiego z wiar? maryjn? dzi?ki jasnogórskiej ikonie staj? si? bardzo bliskie. Matka Bo??a doznaje w naszym narodzie szczególnych przywilejów: zosta??a og??oszona Królow? Polski (1656), ukoronowana z??otymi koronami ufundowanymi przez Augusta II (1717) i przyozdobiona trzema szatami

Dodano: 26 Sierpień 2016
Ks ?ukasz IWANIEC - nowy wikariusz w naszej parafii

Biskup Kazimierz Gurda zdecydowa?? o zmianach personalnych w??ród duchowie??stwa w diecezji siedleckiej.

Ks. mgr ?ukasz IWANIEC – zwolniony z urz?du wikariusza parafii Go??czyce i mianowany wikariuszem parafii b??. Honorata Ko??mi??skiego w Bia??ej Podlaskiej.

Witamy w??ród nas ks. ?ukasza Iwa??ca, który od dzisiaj jest nowym wikariuszem naszej parafii. ks. ?ukasz ??wi?cenia kap??a??skie przyj??? w 2011 roku, w Katedrze Siedleckiej przez pos??ug? ks. bpa Zbigniewa Kiernikowskiego. Dotychczas pracowa?? w parafii Leopoldów, a pó??niej Go??czyce. ??yczymy owocnej pracy na chwa??? Boga i dobra ludzi!

Dodano: 22 Sierpień 2016
Og??oszenia - Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwyk??a 21.08.2016

Trzeba nam wci??? „wchodzi? przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmowa? trud ??ycia zgodnego z Chrystusow? Ewangeli?. Pomo??e nam w tym udzia?? we Mszach ??w. nie tylko w niedziele, ale i w dni powszednie. Znajd??my czas, by przyj??? na Eucharysti? i karmi? si? Bo??ym S??owem i Cia??em Pa??skim.

Dodano: 21 Sierpień 2016
S??owo na Niedziel? 21.08.2016 r.

Ewangelia (?k 13,22-30)

Jezus nauczaj?c, szed?? przez miasta i wsie i odbywa?? sw? podró?? do Jerozolimy. Raz kto?? Go zapyta??: Panie, czy tylko nieliczni b?d? zbawieni? On rzek?? do nich: Usi??ujcie wej??? przez ciasne drzwi; gdy?? wielu, powiadam wam, b?dzie chcia??o wej???, a nie b?d? mogli. Skoro Pan domu wstanie i drzwi zamknie, wówczas stoj?c na dworze, zaczniecie ko??ata? do drzwi i wo??a?: Panie, otwórz nam! lecz On wam odpowie: Nie wiem, sk?d jeste??cie.

Dodano: 19 Sierpień 2016

<<< [ 86 ] [ 87 ] [ 88 ] [ 89 ] [ 90 ] >>> ... z 159