Odwiedzin: 404282
Aktualności

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 160

Ogłoszenia 07 kwietnia 2024 r

 

II Niedziela Wielkanocna Niedziela Miłosierdzia Bożego 07.04.2024 r.

 1.     Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzimy patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiary dzisiaj składane zostaną przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Dziękujemy też dzisiaj wszystkim darczyńcom za jałmużnę złożoną w okresie Wielkiego Postu do „skrzyni miłosierdzia", zarówno za dary materialne jak i w formie pieniężnej. Bóg zapłać.

2.     W niedziele o godz. 8.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji naszej Ojczyzny.

 3.     Jutro obchodzimy liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msze św. jak w dzień zwykły: 6.20, 7.00, 9.00 i 18.00. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 podejmiemy dzieło Duchowej adopcji. (adoptujący dziecko niech przyniosą świecę). Pod chórem jest wyłożona Księga, do której wpisują się podejmujący duchową adopcję. Zachęcamy do ponownego podjęcia duchowej adopcji dziecka wszystkie osoby, które już uczestniczyły w tym pobożnym dziele oraz nowych chętnych.

 4.     Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio" oraz Green Office Ecologic Sp. z.o.o. przeprowadza co pewien czas zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy.

W naszej parafii zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy kościele do dnia 12 kwietnia (piątek) do godziny 10.00 (wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic). Zużyty sprzęt można przywozić i składać przy parkingu koło plebanii (za choinkami).

Zapraszamy do włączenia się w to dzieło.

 5.     Ojcowskie Kluby działające w diecezji siedleckiej zapraszają mężczyzn a szczególnie ojców na Ojcowski Poligon Duchowy.

Odbędzie się on 13 kwietnia 2024 w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej.  Początek o godz.19.00. Hasło tegorocznego spotkania brzmi „Przywilejem Ojca jest brać odpowiedzialność na siebie”

W części konferencyjnej spotkania będzie można usłyszeć konferencję i świadectwa o tym, jakie znaczenie na to kim jestem dzisiaj, jaką mam postawę, miało odpowiedzialne wychowanie przez Ojca. Czas spotkania wypełni wspólna modlitwa podczas nabożeństwa „Drogi Światła”. Centralnym punktem będzie Eucharystia o północy. Szczegóły na plakacie.

 6.     Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza do uczestnictwa we Mszy Świętej w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, która odbędzie się 10 kwietnia 2024 r. o godz. 9.00 w kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej. Następnie odbędzie się złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku.

7.     Wspólnoty Neokatechumenalne odpowiadając na apel papieża Franciszka, aby wychodzić z Ewangelią na place i ulice miejscowości do ludzi zagubionych i żyjących w samotności, zapraszają w niedzielę 14 kwietnia o godz.15.30 na spotkanie ewangelizacyjne na Placu Wolności . Zapraszają wierzących i niewierzących, samotnych i rodziny z dziećmi.

8.     Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:

·        Obietnice Jezusa przekazane przez św. s. Faustynę spełniają się na naszych oczach. O formach kultu Bożego Miłosierdzia - w dziale „Formacja”.

·        Byli o krok od zabicia swojego dziecka - Dziś odważnie mówią, że Bóg uratował ich od największego grzechu i błędu - świadectwo rodziców 7-letniego Kacpra

·        Dyskusja o dopuszczalności aborcji przyjmuje ostry bieg. Jak do tej kwestii powinien podchodzić katolik? - w rozmowie „Echa”.

·        Od miesięcy słyszymy, że wszystko, co ma w nazwie „katolicki”, jest podejrzane. Chodzi o zastraszanie ludzie Kościoła?

·        O kontrowersyjnych zmianach w polskiej edukacji, o lekturach i historycznych zagadnieniach, które mają zniknąć ze szkolnego programu.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Krystyna Moczulska, Apolonia Suprynowicz i Irena Rychlik-Żuk. Wieczny odpoczynek.......

 

 

Dodano: 07 Kwiecień 2024
Więcej
Ogłoszenia 01 kwietnia 2024 r

 

 

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – 01.04.2024 r.

 

 

 

1.               Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie uroczystości Triduum Paschalnego i świąt Wielkanocy. Wszystkim, którzy z ks. Mariuszem Nejranowskim i ks. Mariuszem Czerwińskim przygotowali dekoracje, całej Służbie liturgicznej, ministrantom i lektorom, czytającym i śpiewającym - za przygotowanie i udział w liturgii.

Dziękujemy także za wszelkie ofiary składane na kwiaty do Grobu pańskiego, zarówno w czasie Drogi Krzyżowej jak i od poszczególnych osób.

 2.               Codziennie po Mszy św. wieczorowej nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

3.               W I czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

4.               We czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na koncert w wykonaniu    Quintetu jazzowego w składzie:

Basia Pospieszalska - śpiew

Michał Sasinowski - saksofon

Krzysztof Pawłocki - gitara

Michał Bąk - kontrabas

Maksymilian Kreft - perkusja 

 Artyści wykonują tradycyjne pieśni wielkanocne w autorskich interpretacjach o zabarwieniu jazzowym, przeplatane żywymi improwizacjami, które podkreślają radosny charakter tego okresu. 

 Między innymi w repertuarze znajdą się pieśni takie jak:

·        Wesel się Królowo miła 

·        Zwycięzca śmierci

·        Chrystus Zmartwychwstan jest

·        Otrzyjcie już łzy płaczący 

·        Wesoły nam dzień dziś nastał 

·        O dniu radosny pełen chwał 

Zapraszamy do wysłuchania koncertu

 5.               W piątek ponieważ trwa Oktawa Wielkanocy i ma ona charakter liturgicznej uroczystości - nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.               Od piątku rozpocznie się po wieczorowej Mszy św. Triduum przed Dniem Świętości Życia. Modlimy się w intencji obrony życia nienarodzonych.

7.               W sobotę z racji I soboty miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. O poprowadzenie prosimy Diakonię Życia.

 8.               Na stoliku pod chórem od jutra będzie wyłożona jest księga Duchowej Adopcji. Zapraszamy tych, którzy chcą podjąć się tej modlitwy o wpisywanie się do tej księgi. Uroczyste rozpoczęcie modlitwy będzie miało miejsce w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy w tym roku obchodzić wyjątkowo w poniedziałek  8 kwietnia.

9.               Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia – rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.  Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na działalność diecezjalnej Caritas . Po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najśw. Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca, procesja eucharystyczna, a później spotkanie Kół Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

10.         Parafia Chrystusa Miłosiernego w Niedzielę Miłosierdzia przeżywa główną uroczystość odpustową, połączoną z jubileuszem XX lecia  ustanowienia Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Uroczysta  Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa w  o godz. 12.30.

11.         Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego"

12.               W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Nina Jencz, Janina Kuszneruk i Marianna Głowacka. Wieczny odpoczynek….

 

 

 

 


 

 

Dodano: 02 Kwiecień 2024
Więcej
Ogłoszenia 24 marca 2024 r

 

Niedziela Palmowa 24 marca  2024 r.

 

 

1.  Kończymy nasze parafialne rekolekcje . Serdecznie dziękujemy Księdzu Tomaszowi za przewodniczenie naszym zamyśleniom, wszystkim kapłanom, którzy nam posługiwali w tych dniach i oczywiście dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z tego czasu łaski i przez sakrament pokuty i słuchanie Słowa Bożego przygotowali się już do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

2.  Dzisiaj wieczorem o godz. 19.00 z kościoła Wniebowzięcia NMP wyruszy miejska Droga Krzyżowa do kościoła św. Anny. Zapraszamy do udziału i modlitwy

 

3.    Rozpoczynamy ostatni okres Wielkiego Postu - Wielki Tydzień. Wchodzimy w bezpośrednie rozważanie tajemnic męki Pana Jezusa.

4.    W czwartek 28 marca -od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych w domach. Można zgłaszać te osoby w zakrystii i kancelarii

 

5.    W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Nie ma Mszy św. porannych. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesiemy Najśw. Sakrament do kaplicy adoracji. Adoracja potrwa do godz. 22.00. Od 20.30 do godz. 21.30 adoracje poprowadzi Ruch Światło-Życie: Domowy Kościół i Oaza

 

6.    W piątek adoracja rozpocznie się o godz. 8.00 i potrwa cały dzień. W tym dniu nie sprawuje się Eucharystii. O godz. 18.00, gdy rozpocznie się liturgia Wielkiego Piątku – Adoracja Krzyża na pamiątkę męki i śmierci Zbawiciela. Po Liturgii wystawienie Najśw. Sakramentu i przeniesienie do grobu i adoracja do godz. 22.00.  

 

7.    W sobotę adorację wznowimy o godz. 8.00. Błogosławieństwo pokarmów i wody będzie odbywać się od godz. 8.00 do 14.00 co pół godziny. Wodę do poświęcenia można przynieść już we własnych naczynkach,  będzie też możliwość nabrania już poświęconej wody przed kościołem.

 

 

8.    Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 przed kościołem od liturgii poświęcenia ognia. Po liturgii adoracja potrwa do godz. 6.00 w niedzielę.

9.    W niedzielę o godz. 6.00 zostanie odprawiona Msza św. z procesją Rezurekcyjną. Następne Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 7.00. W drugi dzień świąt Msze św. według porządku niedzielnego.

 

 

10.                 Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisłyczyli jeden posiłek do syta oraz wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych także dla osób stołujących się we wszelkich stołówkach. Podobnie wstrzemięźliwość od mięsa obowiązuje w sobotę do Liturgii Wigilii Paschalnej.  Pod żadnym pozorem w tych dwóch dniach nie spożywajmy alkoholu.  Znajdźmy czas na osobistą adorację Pana Jezusa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w ciągu dnia.

 

 

11.                 Spowiedź będzie jeszcze od poniedziałku do środy w czasie Mszy św. porannych i od 17.30 po południu, w Wielki Czwartek i Wielki Piątek możliwość spowiedzi od godz. 17.00 do 17.45 i od 21.00 do 22.00; w Wielką Sobotę od 19.00 do 19.45. Trwają też rekolekcje w kościele św. Antoniego. Też tam jest możliwość spowiedzi.

 

12.                 W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne jako jałmużna wielkopostna.

13.                 Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego".

 

Dodano: 24 Marzec 2024
Więcej
2024.03.22-24 ... czas naszej przemiany ... Rekolekcje Wielkopostne - Kazania

 

Wielki Post to czas naszej przemiany, podjęcia nowych wyzwań pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg.

 

2024.03.22 Kazanie I

POSŁUCHAJ

2024.03.23 Kazanie II
POSŁUCHAJ

 

2024.03.24 Kazanie III

POSŁUCHAJRekolekcje prowadził  Ks. dr. Tomasz Cabaj

 


 

Dodano: 20 Marzec 2024
Ogłoszenia 17 marca 2024 r

V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024 r.

 

1. Wielki Post to czas naszej przemiany, podjęcia nowych wyzwań pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Dlatego wszystkich parafian zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczniemy w najbliższy piątek. Program rekolekcji:

Piątek - 22 marca    

6.30 Msza św. z nauką ogólną

10.00   Droga Krzyżowa

10.30   Msza św. z nauką ogólną,

16.00   Droga Krzyżowa dla dzieci

16.30   Msza św. z nauką ogólną

17.30   Droga Krzyżowa

18.30   Msza św. z nauką ogólną,

Sobota - 23 marca    

6.30    Msza św. z nauką ogólną

10.30   Msza św. z nauką ogólną,

16.30   Msza św. z nauką ogólną

18.30   Msza św. z nauką ogólną

 

Niedziela - 24 marca, zakończenie rekolekcji.

Spowiedź w piątek i sobotę –pół godz. przed Mszą św.

Do spowiedzi przygotowujemy się przez zrobienie rachunku sumienia z książeczki. Zadbajmy o spowiedź w piątek i sobotę. Nie odkładajmy jej na niedzielę, bo raczej będzie to utrudnione. Nie odkładajmy też na kolejny tydzień tuż przed świętami, bo można nie zdążyć.

Rekolekcje poprowadzi Ks. dr. Tomasz Cabaj, Duszpasterz Akademicki z Białej Podlaskiej.

 

2. Dzisiaj o godz. 19.00 w naszym kościele zapraszamy na pierwszy koncert, który rozpocznie V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

3. Katecheza neokatechumenalna dzisiaj o godz. 19.00 w Sali Matki Teresy.

4. Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej zaprasza do salki Matki Teresy na kiermasz świąteczny. Będzie można nabyć ozdoby świąteczne, m. in. palmy wielkanocne oraz stroiki świąteczne wykonywane przez osoby z niepełnosprawnościami podczas zajęć terapeutycznych. Przed kościołem można nabyć PALMY WIELKANOCNE wykonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół Specjalnych.

 

5. We wtorek obchodzimy liturgiczną uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. według porządku dnia powszedniego – 6.20, 7.00 i 18.00

 

6. W piątek 22 marca z kościoła św. Antoniego po Mszy św. o godz. 18.30 wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Przewidziane są dwie trasy. Jedna kończy się w Serpelicach, a druga powraca do Białej Podlaskiej. Zapisy w internecie.

7. W kaplicy Matki Bożej stoi skrzynia miłosierdzia, do której możemy składać dary dla najbardziej potrzebujących.

8. W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne. Wspieramy wielkopostne dzieła Caritas Diecezji Sieleckiej.

9. Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej informuje, że w najbliższą środę tj. 20 marca br. o godz. 8.00 środowiska rolnicze planują rozpoczęcie protestu na terenie naszego powiatu. Zgodnie z przekazanymi informacjami organizatorów ma on trwać do dnia 26 marca (wtorek) do godz. 8.00 rano. Protest będzie się wiązał z blokadą dróg, w tym drogi krajowej numer 2. W związku z powyższym proszą, aby uwzględnić to podczas planowanych na ten czas wyjazdów i podróży. Blokady obejmować będą:

- Skrzyżowanie DK-2 z ul. Warszawską do granic miasta Biała Podlaska

- Skrzyżowanie ulicy DK-2 i Alei Solidarności wraz z ulicą Cmentarną oraz ul. Białka

- Skrzyżowanie drogi W-812 z DK-2 (w rejonie wiaduktu na ulicy Janowskiej)

 

10. Za ławkami do nabycia nowy numer „Echa Katolickiego":

40 lat temu odważna młodzież Zespołu Szkół Rolniczych broniła krzyża i robią to dziś - zapraszamy do lektury świadectwa byłych uczniów, a także relacji z rocznicowych obchodów na Jasnej Górze i Drogi krzyżowej w kolegiacie w Garwolinie

Na jakich filarach powinno opierać się duszpasterstwo młodzieży, dlaczego religia w szkole to za mało oraz o potrzebie szczerości w Kościele - w rozmowie z bp Grzegorzem Suchodolskim

Coraz więcej osób decyduje się na konsekrację św. Józefowi. Na czym ona polega i dlaczego warto powierzyć mu swoje życie?

Dlaczego rolnikom należy się szacunek - w rozmowie z diecezjalnym duszpasterzem rolników ks. kan. Stanisławem Chodźką.

 

Dodano: 18 Marzec 2024
Więcej
204.03.17 Imieniny ks. Proboszcza Zbigniewa

 

Drogi księże Proboszczu Zbigniewie.

Z okazji Twoich imienin, w imieniu wszystkich parafian,  pragniemy złożyć Ci najserdeczniejsze, płynące z serca życzenia. Szczególnie życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej.

Niech Jezus Chrystus obdarza Księdza wszelkimi łaskami, a Duch Święty opromienia światłem każdy dzień Twej posługi kapłańskiej, a dobry Bóg niech Cię obdarzy zdrowiem, pokojem i radością.

Pragniemy także podziękować za ogromny trud i wysiłek pracy w naszej parafii, za życzliwość i otwartość wobec nas i naszych problemów, za każde skierowane do nas słowo, sakrament pokuty czy też sprawowaną Eucharystię.

Szczególnie dziękujemy za to, że jesteś świetnym gospodarzem naszej świątyni, którą możemy się szczycić wobec wszystkich przybywających tu gości.

Za to wszystko serdeczne Bóg zapłać.

 

FOTORELACJADodano: 17 Marzec 2024
Ogłoszenia 10 marca 2024 r

 

 

Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024 r.

1.     W ostatnim czasie, w związku z różnymi niepokojami społecznymi w naszym kraju, abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, zwrócił się do wszystkich z prośbą o modlitwę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwa ta będzie miała formę nowenny od 16 do 24 marca 2024 roku. Odpowiadając na ten apel, zgodnie z decyzją Biskupa Kazimierza Gurdy, od 16 do 24 marca br. w czasie każdej Mszy Świętej po Modlitwie po Komunii  św. będziemy modlić się tą nowenną.

2.     W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 8.30 odmawiany jest różaniec w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3.     W kaplicy M. Bożej wystawiona jest skrzynia miłosierdzia, do której składamy dary miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących.

4.     Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych :

·        Droga Krzyżowa: w piątek o 9.00, o 16.00 (dla dzieci) i o godz. 17.15 (dla wszystkich).

·        Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 9.00 oraz o 17.40.

5.     Trwają katechezy neokatechumenalne - głoszone dzisiaj o godz. 19.00 i we czwartek o godz. 18.45.

6.     W zakrystii do nabycia rozprowadzane przez Caritas diecezjalną baranki wielkanocne w cenie 10 zł i świece w cenie 20 zł. To także forma jałmużny wielkopostnej.

7.     W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 pomodlimy się w intencji ks. Proboszcza z racji imienin.

8.     Także w niedzielę o godz. 19.00 rozpocznie się V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Organizatorami tego wydarzenia są: Prezydent Miasta Biała Podlaska, Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego, Parafia bł. Honorata Koźmińskiego i kościół pw. św. Antoniego. W tym roku planowane są 3 wyjątkowe koncerty. Pierwszy za tydzień17 marca o godz. 19.00 w naszym kościele. Zaprezentują się Jana Pastorkova (sopran) i Stanislav Surin (organy) z Bratysławy.

 

 

9.     Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza na kiermasz z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych w dniu 17 marca 2024 r. do salki przy Kościele. Będzie można nabyć ozdoby świąteczne, m. in. palmy wielkanocne oraz stroiki świąteczne wykonywane przez osoby z niepełnosprawnościami podczas zajęć terapeutycznych. 

10.                       Także w najbliższą niedzielę – 17 marca na terenie naszej parafii będzie można nabyć PALMY WIELKANOCNE wykonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół Specjalnych.

 

 

11.                       W tym tygodniu zapraszamy dzieci klas III i rodziców na spotkania sprawdzające stan przygotowania do I Komunii Św.:

·        Klasy III a i b - Szkoła Podstawowa nr 9 - we wtorek godz. 18.30

·        Klasy III c i d - Szkoła Podstawowa nr 9 - we środę o godz. 18.30

·        Klasy III e - Szkoła Podstawowa nr 9 i dzieci z innych szkół – w czwartek o godz. 18.30

Spotkania odbędą się w Sali Matki Teresy w nowym budynku za kościołem. Komitet organizacyjny złożony z rodziców będzie w czasie tych spotkań zbierał składki na przygotowanie uroczystości.

 

I Komunia Św. w tym roku jest zaplanowana na 12 maja o godz. 11.00

12.                       Za ławkami do nabycia nowy numer „Echa Katolickiego":

  • Czym dla człowieka wierzącego powinien być Kościół katolicki? - w cyklu wielkopostnym
  • Modlitwa różańcowa ma wielką moc - podkreślają mężczyźni z kółżańcowych w naszej diecezji
  • W jaki sposób dzielić się, by nie wynikało z tego więcej szkody niż pożytku i jak nie mylić bezinteresowności z naiwnością?
  • Co piąty senior może mieć depresję. Jakie są jej objawy i gdzie szukać pomocy
  • O absurdach tzw. zielonego ładu , który dotyka m.in. rolników
  • Aby stać się świętym, najpierw trzeba być człowiekiem - o trwających obchodach 25-lecia beatyfikacji oblata o. Józefa Cebuli.

 13.                       W minionym tygodniu odszedł do Pana: +Dawid Pociopa. Wieczny odpoczynek…

 

 

Dodano: 10 Marzec 2024
Więcej
Ogłoszenia 03 marca 2024 r

 

 

3 marca 2024 r. - III Niedziela Wielkiego Postu

 

1.     W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 8.30 odmawiany jest różaniec w intencji Ojczyzny. W ostatnim czasie jesteśmy świadkami wielu napięć i niepokojów w naszym kraj, dlatego zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.     W I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

3.     W kaplicy M. Bożej wystawiona jest skrzynia miłosierdzia, do której składamy dary miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących.

4.     Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych :

5.     w piątek Droga Krzyżowa: o 9.00, o 16.00 (dla dzieci) i o godz. 17.15 (dla wszystkich). Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 9.00 oraz o 17.40.

6.     W piątek 8 marca pomodlimy się w intencji wszystkich kobiet naszej parafii.

7.     Trwają katechezy neokatechumenalne - głoszone w niedzielę o godz. 19.00 i we czwartek o godz. 18.45. Dzisiaj w kościele katecheza Kerygmatu.

8.     W zakrystii do nabycia rozprowadzane przez Caritas diecezjalną baranki wielkanocne w cenie 10 zł i świece w cenie 20 zł. To także forma jałmużny wielkopostnej.

9.     Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025. Przyjmowanie wniosków rozpoczyna się od 1 marca i trwa do 17 maja 2024 r. Więcej informacji o ofercie szkoły znajdziemy na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Katolickiego Liceum: www.klobp.pl.

10.     W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Stanisław Kosiński i Marcin Goździołko. Wieczny odpoczynek…

 

 

Dodano: 03 Marzec 2024
Więcej
Ogłoszenia 25 lutego 2024 r

 

II niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024 r.

1.     W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 8.30 odmawiany jest różaniec w intencji Ojczyzny. W ostatnim czasie jesteśmy świadkami wielu napięć i niepokojów w naszym kraj, dlatego zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.     Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem składamy ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w świecie „Ad Gentes”.

3.     W I piątek Droga Krzyżowa: o godz. 9.00, o 16.00 dla dzieci i o godz. 17.15. Spowiedź w czasie popołudniowej Drogi Krzyżowej.

4.      W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Adorację poprowadzi Domowy Kościół.

 5.      W przyszłą niedzielę - I miesiąca -po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Gorzkimi Żalami a po niej w Sali Matki Teresy spotkanie Kół Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych.

Natomiast w kościele spotkanie dla dzieci klas II, w ramach dalszego przygotowania do I Komunii św.

6.     Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 9.00 oraz o 17.40.

7.     Ks. Tomasz Cabaj zaprasza studentów i mieszkańców Białej Podlaskiej na rekolekcje akademickie w dniach 27-29 lutego o godz. 20.00. Odbędą się w parafii św. ANNY. Szczegóły na plakacie i na Facebooku DA.

 8.     Trwają katechezy neokatechumenalne, które są zaproszeniem do bliższych relacji z Pismem Świętym, do odkrycia, że Jezus Chrystus jest Bogiem żywym, który nas kocha miłością płynącą z krzyża. Katechezy są głoszone w niedzielę o godz. 19.00 i we czwartek o godz. 18.45 w kościele w nawie bocznej.

9.     6 marca w parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej rozpoczną się 33-dniowe rekolekcje Zawierzenia Panu Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi. Dla osób zainteresowanych spotkanie organizacyjne w parafii św. Michała Archanioła 27 lutego (wtorek) o g. 18.00.

 10.Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025. Przyjmowanie wniosków rozpoczyna się od 1 marca i trwa do 17 maja 2024 r. Więcej informacji o ofercie szkoły znajdziemy na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Katolickiego Liceum: www.klobp.pl.

11. W kaplicy została wystawiona „skrzynia miłosierdzia", do której przez okres Wielkiego Postu możemy składać dary w postaci produktów spożywczych lub   chemicznych. Do puszki przy skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych produktów.

 12.                       W zakrystii do nabycia rozprowadzane przez Caritas diecezjalną baranki wielkanocne  i świece- paschaliki w cenie 10 zł, oraz świece na stół wielkanocny w cenie 20 zł. To także forma jałmużny wielkopostnej.

 13.                       Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza do uczestnictwa w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych upamiętniających ofiarność walczących oraz tradycję walk o Wolną Polskę. Uroczystości te rozpoczną się 3 marca o godz. 10.00 Mszą Świętą w kościele Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej 33. Po niej uczestnicy udadzą się pod budynek Zakładu Karnego, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości oraz- bieg „Tropem Wilczym ".

14.     W minionym tygodniu odeszli do Pana; śp. Izabela Parafińska i Henryk Zawadzki. Wieczny odpoczynek….

 

 

Dodano: 25 Luty 2024
Więcej

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 160

Projekt i wykonanie Orange Computers